Kašeľ ako prejav refluxu u 2 ročných detí

kaselka
24. júl 2012

Tém o refluxe je tu síce už niekoľko no nenašla som to čo potrebujem (väčšinou sa riešia bábätká) tak zakladám túto tému a dúfam, že nebude zamknutá. Moja 2 r. dcérka už asi 5 týž. kašle. Začalo sa to po skúške klasického UM (má alergiu na bielkovinu kravského mlieka). Vtedy začala kašľať a trvá to stále i keď je to podstatne lepšie. Keď som hľadala čo by to mohlo byť narazila som aj na to, že sa takto môže prejaviť reflux (ako bábätko ho mala). ORL vyšetrenie bolo OK. Prosím máte s tým niekto skúsenosť a ak áno ako dlho ste sa trápili kým vás odoslali na gastro vyšetrenie, príp. či ho niekto absolvoval na vlastnú žiadosť a platil si ho. Vopred vďaka. Už neviem ako by som jej pomohla.

kaselka
autor
16. feb 2013

@tinki hm, tak to ma mrzí. Ono rodičia zdravých detí ani netušia, o čo to majú všetko jednoduchšie... Čo sa týka mandlí, ale krčných tak konkrétne u mňa to bola priam story od mala. Samé angíny, ATB každý 2/3 mesiac... Mandle obrovské a celé zjazvené mala som tam priam krátery. Výtery vždy OK, na krčnom stále tá istá pesnička ( i keď primár čo som k nemu chodila bol fakt dobrý) majú svoju funkciu bla-bla. Až som sa ako 19 r. naštvala a na vlastnú žiadosť ich dala von napriek tomu, že ma každý strašil, že keď ochoriem tak to pôjde hneď na priedušky.... A zázrak sa stal. Od vtedy úplná zmena, choroba tak 1x ročne (a žiadne priedušky tak možno 1x za 5 r.), žiadne záchvaty kašľa. Takže to pripisujem mojim nefunkčným mandliam i keď ma každý presviedčal o opaku. S lekármi máš úplnú pravdu - poznám to. Ešte ma napadlo a nerozmýšľala si nad Šrobárovým ústavom. Čítala som tu na nich samú pochvalu, vraj sú tam fakt dobrí odborníci a tuším riešia aj reflux. Ja mám pocit, že tie ATB nás tiež vrátili späť. Malá zasa posl. 2 noci kašle a ekzém má priam otrasný naposledy tak vyzeral asi keď mala 8 m! Čo sa týka imunoglukanu tak viem, ktorý myslíš. ja som teraz po úvahách kúpila Hliváčik má najvyšší obsah účinnej látky a nie sú tam žiadne éčka. Tak uvidím čo to spraví. Hneď ako to bude možné začnem s Vironalom teraz mám ešte rešpekt a pri tom aký má zasa AE by som ani nevedela či náhodou nejako nereaguje. Ach - jaj keby tak mohli byť všetky deti zdravé. Tak sa držte. 😉

onellyo
9. apr 2013

@sisaha tebe robili rengon,,alebo ph...alebo ultrazvuk????

sisaha
9. apr 2013

@onellyo ja si to uz nepamatam je to predsa len 10 rokov.. viem, ze vypila kontrastnu latku, polohovali ju potom na takom stroji..

onellyo
9. apr 2013

@sisaha to bol asi rengoon,,nam robili 2 krat ultrazvuk,,,a teraz v piatok tam idem lebo zacal tak grgat,, 🙂
a popytam asi ten rengoon...na ph,,,sa mi zda este maly,,,,kolko malo rokov tvoje dieta ked mu to robili dik))))

sisaha
9. apr 2013

@onellyo necelych 5 rokov

onellyo
9. apr 2013

@sisaha hmm nas mal 1,9 r...ked mu robili ultrazvuk 2 krat a nepotvrdilo sa,,ale teraz ja sama pocujem ako
sa mu grga ,,uvidime,,..aj ked viem moja lekarka tlaci na ph metriu ,,no ja nedam,,,jedine to co vy,,,ten rengen,,
a stav sa vam zlepsil az vyliecil alebo ako??

sisaha
9. apr 2013

@onellyo vyliecili sme to.. Dostala na pol roka lieky. Prve tri mesiace brala Costi a dalsie 3 mesiace ine (ten nazov si uz nepamatam). Ale kasel zmizol a uz sa to nevratilo.. Drzim palce, nech to tiez zvladnete 😉

onellyo
21. apr 2013

@sisaha no 15 maja ideme na ten rengon,,,,tak uvidime ako obstojime,,,
ja som sice povedala lekarke ze ja sama pocujem ako odgrgava,,,takze potvrdi
sa urcite len aby vypil tu kontrastnu latku,,,a vy ste nemali aj hlieny s toho regluxu??
nepamatate sa uz??

sisaha
21. apr 2013

@onellyo uz sa nepamatam...je to strasne davno. Tak drzim palce.

onellyo
15. máj 2013

@sisaha no mame potvrdeny 5 stupen ,,,takze najhorsi,,,,dali costi ,,,,kontrola o 3 msaice ,,,vravela ze urcite
pomoze ,,,a hlavne maso bravcove hovadzie ,,,a vyprazane vysadit,,,tak pevne verim
ze obstojime a vyzdravieme ako vy,,, 🙂 🙂 🙂 🙂

sisaha
15. máj 2013

@onellyo my sme mali tak isto..urcite to zvladnete 😉. drzim palce

bubu62
2. aug 2015

@kaselka beriete ten Vironal?

grajcarova
30. dec 2015

Ktorw z vas vyskusala Nutrilon allergy cqre

silwa16
28. sep 2016

@keiko33
Možem sa spýta koľko ste mali rokov ked ste brali ten famotidin a aké ste mali dávkovanie??? My sme to teraz dostlali ale citam ze nie je vhodný pre deti.....tak neviem ale urcčite to pani doktorka ovláda. Dakujem

keiko33
28. sep 2016

@silwa16 dcera mala 3,5 roka a sa mi zda ze, jednu tabletku vecer. Ale je to uz davno, nesom si ista, ale nam to pomohlo. Brala to len asi mesiac.

silwa16
28. sep 2016

@keiko33 Dakujem

nika665
30. apr 2019

@silwa16 prosím vas a vam pomohol ten famotidin?aj my ho mame nasadeny

martina8995
25. máj 2021

@blavacka odkial viete ze sinupret sirup je homeopaticky?

sabina20
25. jan 2024

@sisaha dobry den, prosim mozem sa spytať nemusela dcerka drzat ziadnu dietu, kvoli refluxu?