Keď sa 2-týždňové bábo jeduje, tak sa vytáča ako luk

12. feb 2023

Ahojte myskite ze je to v poriadku? Alebo to mam riesit? Pri prvom si nepamätam.. inak dnes sa mi sam od seba pretocil na brusko..

drzaopica
12. feb 2023

Normalne

lorin29
12. feb 2023

Ak sa takto vytáča môže aj bolieť bruško.. Preto sa "jeduje"

anavixy
12. feb 2023

Treba riesit preco sa jeduje. Moze mat aj hypertonus (jednym z prejavov je opistototnus-vytacanie do luku), treba ho posudit komplexne…

autor
12. feb 2023

@lorin29 no ano sj to moze byt .. robi to aj po kojeni .. a potom rychlo zarabam UM.. a potom sa jeduje ked grgame ..

autor
12. feb 2023

@anavixy a da sa to zistit aj taktobu maleho babetka? Jedoval sa vcera na vecer nevedelbsi odgrgnut.. pripisujem to ktomu ze ho brusko bolelo

basska_b
12. feb 2023

Mozu ho trapit grgy v brusku, ale moja dcerka to robila, napr. pri prebalovani, potom z toho vyrastla, cca. v 4. mesiaci. Ale jedovanie jej zostalo 😄

majamat
12. feb 2023

moja dcera to robila po kojeni, lebo mala reflux. pri refluxe sa babatka zlostia aplacu po nakrmeni. tlaci cih brusko a strava ide hore.

anavixy
12. feb 2023

Ano da a aj sa posuduzuje na poradni, ale su to take pomerne nespecificke prejavy, tazko povedat ci place lebo ma koliku alebo ma hypertonus a preto ma koliku a preto place, no verim ze pediater to posudi spravne 🙂 ale ak je to prehybanie vyslovene len pri placi a dieta nie je vynimocne drazdive, tak to je normalne, pri bolesti sa babatka napinaju a vystieraju.
Tu je celkom fajn clanok
https://mamaaja.sk/chore-dieta/choroby-deti/neu...

autor
12. feb 2023

@anavixy ano ked place vtedy sa prebyha do luku .. vyzera ze ho boli brusku a v druhom pripade ked je jladny tak vtedy zacne rev a prehyba sa .. inak normalne ked je spokojny tak sa neprehyna vobec...

strapec
12. feb 2023

Prdy a grgy u nás to isté 🙂

autor
12. feb 2023

@strapec pri malej si toto nepametam ale tento moj maly to je strasne 😃 sa normalne bojim co mu je

strapec
12. feb 2023

Viem, že aj naša staršia to robila, keď sa puči hlavu zakloni, ale kolienka ťahá k brušku a prevaľuje sa na bok, staršia sa tak prekotila aj na brucho, hypotonus ke podľa mňa niečo iné - u trochu starších deti, keď sa prepínajú ako luk, ale takže keď ležia sú na pätách a zvyšok tela vo vzduchu až po hlavu a tak sa zlostia, videla som to u syna mojej kamošky, také mini bábätka podľa mňa to je ozaj trávenie, plus sú cele ešte také v krčí a neuvoľnené