Koliky - čo s nimi?

tanna031
24. jún 2018
tanna031
autor
24. jún 2018

Ahoj mám dvojmesačné babatko a dá sa povedat, že máme problémy s kakanim už od prvého týždňa. boli sme aj v nemocnici tam už začal kakať pekne...potom nám kôli refluxu nasadili Nutrilon AR a z toho mi ho hneď po dvoch dňoch začalo zapekať...už vyše mesiaca pri každom prebaľovani pomáham rektalnou rurkou. Fakt by som bola rada keby už konečne začal kakať sám.,..neviete mi niekto prosím poradiť ako na to???

zuzipolo
24. jún 2018

Ahoj,my máme tiež koliky a tiež sme mali zápchu,kým sme nevymenili mliečko..Nutrilon nás veľmi zapekal, momentálne máme HiPP a mala kaká 2 krát denne čo pred tým kakala možno raz za dva dni..len neviem či má aj HiPP niečo na reflux,no čítala som že zapeká tento Nutrilon ar..pri každom prebalovaní určite nepoužívaj rúrku lebo sa ti nenaučí sám kakať nikdy :/ skôr sa skús informovať u pediatra či nie je iné mlieko alebo som čítala,že harmančekový čaj riedi stolicu,ale je to alergén tak neviem,možno slabší by si mohla dať bábiky.. dúfam,že sa vám čoskoro uľaví a bude pekne kakať 🙂

77ma11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminka12345
24. jún 2018

@tanna031 je aj beba zahistena na reflux ale mliecko ked chuti by som nemenila ja som kupila malej probiotika a kaka aj 2x za den vyskusaj neuskodis stym

tanna031
autor
24. jún 2018

@zuzipolo mliečko už máme dva týždne zmenené. Dali nám nejaký nový Sunar expert AR 1 Comfort....ale aj tak zatiaľ nekaka sám....aj rumankec pijeme a tiež nepomaha

evalin88
24. jún 2018

Maly ma koliky aj z materskeho mlieka. Moze pomoct masaz bruska aby si prdol. A nutrilon ma viac druhov..My nim obcas dokrmujeme a skor mam pocit ze z neho kaka... Ja sa rektalnu rurku pouzivat bojim snazim sa tomu vsemozne vyhnut...a existuje detsky harmancekovy caj ktory by ste uz mohli, prip feniklovy vhodny od jedneho tyzdna. Je nesladeny...

tanna031
autor
24. jún 2018

@maminka12345 a aké probiotiká užívate?

tanna031
autor
24. jún 2018

@evalin88 ono každé bábo je iné...takže s tými mlieckami je to individuálne no nás z toho Nutrilon začalo fakt zapekať a riadne....masirujeme ..troška sa vyprdka ale nič viac

montemotherone
24. jún 2018

@tanna031 detská kolika je spôsobená hromadením plynov v črevnom trakte, z dôvodu nervového vypätia, nezrelosti CNS. Ty píšeš o zapekaní, problémoch s kakaním... 🤔 Nikde nevidím, či len dokrmuješ, alebo je plne na umelom mlieku? Toto vyzerá, že mu absolútne nevyhovuje a pri 2 mesačnom bábätku by som mlieko vyberala veľmi citlivo a po porade s pediatrom. Nie tu na MK. Obzvlášť ak je tam potvrdený reflux. Nie je normálne, aby dieťa 2 mesiace nekakalo samostatne. Chcelo by to gastro vyšetrenie

roselyn
24. jún 2018

ahojky. my sme mali tento problem tiez. dojciace babatko, nekakalo po 7 dni, v kuse koliky, reflux a neprdkanie. masaze a cajiky detsky harmancekovy a feniklovy nepomahali. v kuse sme behali k pediatricke, ta spravila gastro vysetrenie a nam povedala, ze nema este vyvinute travenie a tak nam poradila nasledovne: sab sipmlex na prdkanie, rektalnu rurku na prdkanie (ale tu sme ani raz nepouzili, lebo sa bojime), infacol proti kolikam, Nutrilon proexpert pri kolikach, na reflux nutrilon proexpert nutriton, na vykakanie sa harmancekovy easylax (ten vtedy,ked do 7 dni sa nevykaka).

tanna031
autor
24. jún 2018

@montemotherone sme len na umelom mlieku

evalin88
24. jún 2018

@tanna031 ja som o kolikach hovorila aj s laktacnou.... Vraj mu mam davat pri kolike pit z prs.. Vraj prijem a sanie vyvola pohyb criev a dalsie procesy, ten nutrilon proexpert mame aj mi. Zatial este davame nutrilon HA ktory nam na dokrmovanie poradili pri odchode z porodnice.

tanna031
autor
24. jún 2018

@evalin88 vmne z Nutrilon proexpert grcal prúdom....a na prsia sa mi nechcel vôbec pridať lebo mám ploche bradavky

maminka12345
24. jún 2018

@tanna031 probiofix

tanna031
autor
24. jún 2018

@maminka12345 dakujem

tanna031
autor
24. jún 2018

Od šiestej rána som mu nepomahala, a o pol šiestej večer čiže cca pred hodinkou sa celý dokakal.....dúfam, že už to tak bude stále že bude kakať sám ☺

mamazdenka
25. jún 2018

No my sme malu reflux ake prestala som davat ti mliecko ale som nasadila infacol grckat prestala a stolica sa nam super ypravila nemame krce ani bolesti bruska skuste ten infacol

momoika
25. jún 2018

my mame tiež 2 mesiace a skusili sme už sunar, nutrilon, bebu a teraz mame france lait no z každeho kaka raz za 24hod. a tušim všetko naraz. Je to normalne? Dost aj prdí. Byvava nepokojny, kope nožičkami. Pijeme vodu pred každym jedenim, mame aj probiotika, aj baby calm. Už skutočne neviem. Zje mi max 100ml na 2x. Kolko papaju tie vaše? Su dni, ked byva cele dni hore, spi max po hodinke, ako keby je nepokojny. Občas sa odtrha od flašky a začne plakat. Aj by jedol, asi aj spal, aj hral. Je to velmi tažke. Nebavi ma chodit ani kočikovat, pretože vždy sa mi rozplače a letime domov sa najesť. Aky mate vy režim?

tanna031
autor
25. jún 2018

@momoika ahoj, mrzí ma že aj vy máte také problému. Mne môj spapal každé mliečko....teraz máme už štvrté....spapal mi už stopäťdesiat....ja som si tiež nevedela dať rady...tak som šla za doktorkou, ťa mi furt tlačila nutrilony....naposledy keď som za ňou šla že to už takto nejde tak ju chvála Bohu zastupovala iná...a tá nám dala Sunar expert AR 1 Comfort ... Že to je nejaké nové mlieko ktoré vraj dávajú už keď je najhoršie...včera trinásť dní potom ako sme ho začali dávať sa konečne po nejakom mesiaci vylákal sám s tým že som ho celý deň nechala aj vytrapit...dnes ráno tiež kakal sám...a poriadne

tanna031
autor
25. jún 2018

@momoika ja krmim každé tri hodiny...občas si zapita o nejakú polhodinku skor

tanna031
autor
25. jún 2018

@mamazdenka ďakujem určite vyskúšame ak zas prestane kakať sam

mamazdenka
25. jún 2018

@tanna031 nieje zac drzim palce aby maly fesak bol v pohode

momoika
25. jún 2018

@tanna031 my každe dve hodiny od narodenia niekedy kazdu hodinu aj. Ked spi cez den dobre, tak v noci vystraja. Ja mam asi zazračne dieta, ktore malo zje, pretože čo počuvam, kazde zje oveľa viac a neje tak často. Ked sa vecer zazrakom naje dobre, ze vypije tych 100, tak prespi aj 4-5 hodin. Ma niekto s tym skusenost? Cim to moze byt?

momoika
25. jún 2018

@tanna031 a slivkovy vyvar ste skušali? Ja ho dnes podavam, zatial nekakal (uz 27hod) tak uvidime....

roselyn
25. jún 2018

@tanna031 ahojky
a ako vlastne davas to mlieko specialne pri kolikach, zapche sunar ? ma na mysli, ze normalne kojim - dietatko sa napapa a potom pridu koliky a vtedy mu dat? a kolko rozrobit dat? dik za info

aknelka111
25. jún 2018

Poradim vam coliprev nutrulon anti colic skusali sme vsetko mozne a toto nam zabralo rektalna rurka neuskodi ako niekto tvrdi do 5 mesiaca sme ju stale museli pouzivat a mala ma 2,5 roka a vykaka sa sama nema problem v lekarni mavaju robenu mast na brusko nie vsade ale je lepsia ako pupik ten nepomahal vobec

tanna031
autor
25. jún 2018

@momoika nie to som ešte neskúšala

tanna031
autor
25. jún 2018

@roselyn to mlieko by malo byť proti grckaniu kolikam a zápche a ešte aj proti nafukovaniu...ja nekojim takže je iba na tomto mliecku

tanna031
autor
25. jún 2018

@momoika možno keby ti to dieťa spapalo napr. tých 150 tak by nepitalo tak často...ja večer nakrmim tak o deviatej desiatej a spi mi do tej tretej rána...ale dakedy sa zobudí aj skôr...no väčšinou ho ja budím o tretej na papanie..

tanna031
autor
25. jún 2018

@aknelka111 no my sme ten Nutrilon colic mali ale vracal nám z neho prúdom...tak sme ho prestali dávať ... A to som mu ho aj zahustovat lebo máme reflux

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre