Kolisavá teplota dcéry v Chorvátsku

sisiska
25. júl 2019

Mamicky, sme v Chorvatsku a 9- rocna dcerka ma od vcera vecera teplotu. Ked stupla na 38 vcera vecer, dala som jej Panadol, ktory zaucinkoval a teplota klesla na normal. Cely den dnes bola ale mala unavena, tak sme nesli ani von a sme cely den na hoteli. Teplotu ale cez den nemala. Zacala sa jej zvysovat az teraz opat na vecer, momentalne ma 37,6. Moze mat takyto priebeh prehriatie?

nicolle1000
25. júl 2019

@sisiska áno môj maly toto iste pred tyzdnom sa prehrial dva dni ho držala teplota dokonca prvý deň až 38,6 dala som mu cipok a zábaly som robila druhý deň už len zvýšená a potom to prešlo 🙂

sisiska
autor
25. júl 2019

@nicolle1000 mna ale matie, ze je ta teplota taka kolisava....mala bola cez den bez teploty aj bez antipyretik a znova jej stupla az teraz poobede a ku veceru...aj vy ste to tak mali? Ci vam klesala postupne bez kolisania?

nicolle1000
25. júl 2019

@sisiska áno tiež na druhý deň mal k večeru zvýšenú a na tretí už nemal

sisiska
autor
25. júl 2019

@nicolle1000 ok, dakujem☺

jankapepe
25. júl 2019

@sisiska koľko stupňov máte teraz v Chorvátsku počas dňa? Boli ste vonku? Na slnku? Ak nemá iné príznaky tak to bude jednoducho z tepla.

sisiska
autor
25. júl 2019

@jankapepe vcera aj dnes tu bolo 33 stupnov cez den, vonku sme boli vcera, dnes uz nie, lebo uz vcera vecer teplotovala...ale vcera cez den pila asi len cca liter tekutin...myslela som, ze to staci, ale citala som, ze by mala vypit vraj viac...na ine sa zatial nestazuje

jankapepe
25. júl 2019

@sisiska k vode a na výlety len ráno a večer a od 11 do 15 tej povinná siesta 🙂 na tento režim väčšina slovákov pri mori akosi nevie fungovať

jankapepe
25. júl 2019

@sisiska veľa piť chládok oddych voda s citrónom soľ sprchovať vyhýbať sa priamemu slnku...........
Otázka liter tekutín....aké?

sisiska
autor
25. júl 2019

@jankapepe limetkovu Janu, jablkovy dzus a cistu vodu...vecer som ju ale prinutila pit viac, dnes je na magnezii neperlivej, cviklova stava, cista voda...

jankapepe
25. júl 2019

@sisiska limetkova Jána neviem zloženie ale prečítaj asi je aj sladena.....jablkový džús tiež kopec cukru .....tým šla pitný režimom len do mínus nie do plus

kikuta
25. júl 2019

@sisiska naše 3 deti mali na Cypre teraz nedávno teploty myslela som že úpal , prehriatie ale keď to chytilo i tretie dieťa potom ďalšie 2 z partie to by už bola veľká náhoda ... kamoska mi potom písala že je viroza a myslía si že úpal alebo prehriatie lebo je moc teplo .... naši cez den 37,4 a na noc mala moja ročná aj 39 a cez den zas nízku inak bola čulá a další dvaja trosku starší ti boli viacej unavení malatni

jankapepe
25. júl 2019

@sisiska s tými šťavami opatrne inak ok....platí že viac vody ako šťavy

kikuta
25. júl 2019

@sisiska ale ak má úpal či prehriatie neodporúčam cistu vodu tá uškodí telu minerálky rehydratačný roztoky a džúsy riedené

sisiska
autor
26. júl 2019

@kikuta a kolko dni to trvalo? Co ste s tym robili?

kikuta
26. júl 2019

@sisiska 2 dni presne u všetkých len podávala od teploty lieky