Konvičkovanie a zápal uší

sandra49
26. mar 2024

Ahojte baby. Mala ma zapalene uši, aj hnis a proste hnusne sople lepkave, ťažké.. mame aj antibiotika aj celú liečbu ale rada by som jej ešte pomohla. Známa mi poradila konvicku a vyplachovat nos. Myslíte že to môžem aj keď je zápal v ušiach? Bojím sa toho aj keď každý vraví aké je to jednoduché 🤣🙈 ze ju utopim alebo ze vdychne tu vodu🙄 ďakujem

13uzivatelka11
26. mar 2024

Hlavne keď sa to urobí zle tak to môže zápal ucha spôsobiť.. Určite to teraz neskúšaj..

lulu0123
26. mar 2024

Kolko rokov ma mala?Pri zapale usi by som neexperimentovala s konvickovanim.Jeden zly pohyb,vdychnutie a voda sa moze dostat aj do usi.

xsuzannex
26. mar 2024

Pocas choroby sa konvickovat nema.. len roznesiete bacily..

lakebabe
26. mar 2024

@sandra49 ja konvickujem seba kvôli chronicky zapálenym dutinam je to výborná vec ale nesmie sa pri zapale uši a infekciách robiť

xsuzannex
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mareka49
26. mar 2024

Nie, nerobit

dzulli1980
26. mar 2024

Ono čo sa týka konvičkovania, je veľmi dôležitá správna technika ... ak je zlá, ľahko sa dostane voda do uší ... pri zápale uší určite nekonvičkuj.

sandra49
autor
26. mar 2024

@xsuzannex a kedy teda? Keď začne nádcha a plný nos tak len vtedy?
@13uzivatelka11
@lulu0123 4,5
@lakebabe
@mareka49 dakujem baby ze ste ma usmernili🙏🙏 takze nebudem to robiť ani kupovať zatiaľ. A máte nejaké tipy ako jej pomôcť? 😏 ma antibiotika aj lokálne do uší a do nosa plus sirup. Plus trifed a ďalšie kvapky do uší...

mareka49
26. mar 2024

Moc už toho nevymyslis.
Užívať naordinovanu liečbu a čakať.
Skóre uzdravenie

xsuzannex
26. mar 2024

@sandra49 prevencia

sandra49
autor
26. mar 2024

@mareka49 dakujem veľmi pekne 🩷

enoula
26. mar 2024

Skuste inhalator. Konvickovanie nie, to len ako prevencia, ked je clovek fit

sandra49
autor
26. mar 2024

@enoula mame..ale velmi dlho som ho už nepoužila keď bola chorá..zdalo sa mi ze to vôbec nepomaha..ja sama keď som bola chorá a mala som sople tak som sa inhalovala a okrem toho ze mi to zvlhcilo nos, som nejaký rozdiel necítila. Ale ďakujem. Skúsim zajtra a uvidíme, možno jej zrednu aspoň tie sople..

lakebabe
26. mar 2024

@sandra49 infralampa neviem ci sa môže v takom akútnom prípade ale mne veľmi pomáha pri zápale dutín a nadche

ivka27101
26. mar 2024

Konvicka sa nesmie používať pri bakteriálnych zapaloch, napr žlté a zelene sople ale pri vírusovom nachladnuti áno. Čiže vo vašom prípade nie

lb1984
27. mar 2024

@sandra49 konvickovanie sa odporuca na začiatku choroby alebo ako prevencia určite nie pri rozbehnutej chorobe - existuje riziko ze si chorobu zanesies resp rozsiris. Je to niečo podobné ako s nahrievanim, naparovanim. Je super kým nedôjde k bakteriálne infekcií a teplom si infekciu roznesies. Preto napr pri bakterialnom zapale dutin sa naparovanie neodporuca, či pri zapale zuba a pod...

sandra49
autor
27. mar 2024

@ivka27101
@lb1984 ďakujem veľmi pekne za vysvetlenie