Kraniálna ortéza, skúsenosti?

strujanka
22. jún 2018

Je tu nejaká mamička, ktorá má skúsenosti s kranialnou ortezou, alebo s asimetriou hlavičky bábätká...?

milus777
23. jún 2018

Moja bola tal natlacena v maternici ze uz po narodeni mala deformovanu hlavicku. Na jednej strane splostenu a na druhej take vypukle. Nemohla ani krkom otacat na jednu stranu... Cvicila sme vojta. Tiez sa nas lekarka pytala ci nechceme prilbu ale my sme enchceli. Samo sa to postupom casu vyrovnalo. Treba polohovat. Trosku este ma ale to uz ani nieje vidiet...

evkamotka
23. jún 2018

Ano, moj maly ju prave tento tyzden donosil. Pytajte sa co potrebujete alebo si mozeme po vikende aj zavolat ;)

strujanka
autor
23. jún 2018

@evkamotka ďakujem... rada by som sa porozprávala s niekým kto ma vlastnu skúsenosť s nosením prilbicky... ak môžem v pondelok by som zavolala...

strujanka
autor
23. jún 2018

Aj mne povedali že asimetrija hlavičky je spôsobená tým ako bola mala uložená v maternici... moj pediater to do teraz neriešil, povedal že sa to vekom úpravi same, ale nemám pocit že by sa to upravilo, a ak áno tak veľmi málo, lebo je to vidieť voľným okom.. do teraz som čakala, či sa to teda neupravi... moja malá ma za mesiac rok... takže asi som premeskala ten čas kedy sa prilba nosí... vôbec neviem čo mám robiť... A na koho sa obrátiť.. či sa ešte s tým dá niečo robiť, nerada by som si to niekedy vyčítala, aj keď už teraz pociťujem vinu, že som to neriešila sama, keď pediater chcel čakať.. 😂😂😂

denisekkk
23. jún 2018

Pediatri tk neriwsia, matka si to musi riesit sama. My nosime ortezu 8 mesiacov ale sme po operacii lebo Ali ma kraniosynostozu avsak ortezy su podobne. Je to super vec, hlavne led vidite akp sa hlavka meni

milus777
23. jún 2018

Nas pediater nam len vtedy stale hovoril aby sme ju polohovali... Mala aj skrateny krcny sval tak velmi hlavu na tu potrebnu stranu neotacala. Ale dr prizvukoval ze ten sval nieje taky dolezity ze on sa postupne rozcvici sam ale ze ta hlavka moze ostat ked to nebudeme riesit. Potom sme chodili cvicit vojtovku a fyzioterapeutka sa nas opytala ked ju videla ci neuvazujeme nad tou prilbou. Ale moj muz o tom nechcel ani pocut. A je pravda ze sa jej to vyrovnalo. Najviac sa vyrovnava do roka ked este nieje uzavreta fontanela. Ale ja vidim ze este aj teraz sa jej to trosicku zlepsuje a to ma 2,5 roka. Uz to skoro nieje vidiet len ked ma mokru hlavicku tak si to ja vsimnem. Ale nikto iny to nevidi. Ked to dakomu spomeniem tak povedia ze si to nikdy ani nevsimli. Ono dievcata budu mat aj dlhe vlasky takze sa to da aj zamaskovat. Urcite aj tvojej sa to zlepsi. Moja to po narodeni mala hrozne. Jednu stranu uplne splostenu aj usko mala prilepene k hlavicke. Normalne aj tvaricku trosku deformovanu. A teraz je z nej krasna slecna 🙂 ono aj my matky si to skor vsimneme lebo o tom vieme a druhi si to castokrat ani nevsimnu....sestrin maly mal tiez trosku deformovanu hlavicku a vyrovnalo sa mu to... Si zober ze dakedy take veci neriesili vobec a kolko dospelych vidis zeby mali deformovanu hlavu... Drzim palce nech sa vam to cim skor upravi 🙂 a nic si nevycitaj. Verila si dr ako kazda mamina.

strujanka
autor
23. jún 2018

@milus777 dakujem😊 ale aj tak som z toho smutna, ze som to skor nejako neriesila.. aj my sme cvicili, ale nepomohlo to nejako...

drobcek26l
23. jún 2018

@strujanka kľudne mozes zavolať moja malinká ju nosí 😀

liena111
20. máj 2019

Zdravím. Chcem sa spýtať ci ma niekto info o tom ako to je s poisťovňou keď prilbu nenosime.. Dala som ju malému spraviť lebo ma doktorka naplasila že to malému treba, tak sme tam išli oskenovali mu hlavu (mal len mierny stupeň prelezania) no kým mu ju vyrobili, cca asi mesiac lebo boli sviatky sa mi zdá ze sa mu ta hlávka pomaličky zlepšuje. Tak mu ju už nechcem dávať ale už nam ju poisťovňa zaplatila. A tak sa chcem spýtať ci neviete či od nás môže poisťovňa vymáhať peniaze keď tam už nebudeme chodiť..

liena111
11. jún 2019

Zdravím. Mate niekto skúsenosť ako to je keď by som chcela ja, teda ako matka ukončiť liečbu, teda že už mu nebudeme dávať helmicku??.... Ide o to ze hlávku ma už zagulatenu ale ma ju asimetricku co je vidno ale len zvrchu hlavy a aj to len vtedy keď sa na to miesto zadívate.

danulienka78
11. jún 2019

@liena111 podľa mňa tam treba ísť, nech si to zmerajú a keď to bude ok, tak to oni ukončia

evkamotka
12. jún 2019

@liena111 my sme ukoncili o par dni svojvolne a nespravili sme dobre, chodte najprv na kontrolu. Tak ako si hlavkavna helmicku navykala, treba ju aj postupne odvykat, tzn nie razom uz nedat. Vysvetlia vam presny postup

monika0801
1. júl 2019

Ahojte kde sa vyrába ta prilba môj synček ma prelezanu hlavičku a nič nepomáha teraz ideme neurologovi už minule mi povedala ze bude musieť mať prilbu ďakujem

drobcek26l
1. júl 2019

@monika0801 ahoj buď Bratislava alebo Martin. Na Martin mám kontakt keď budeš chcieť

evkamotka
1. júl 2019

@monika0801 ba alebo mt. Doktorka vam vypise ziadanku na, zdrav pomocku a kontakt na priusne centrum kde to vyrabaju. Im zavolate a objednate sa a potom budete helmicku ajvkontroly riesit len s nimi

monika0801
2. júl 2019

@evkamotka ďakujem

monika0801
2. júl 2019

@drobcek26l ďakujem Martin je ďaleko keďže mali ma 4 mesiace

liduska12
2. júl 2019

@monika0801 my sme boli v Ba v Protey na Azalkovej 🙂 bola som spokojna 🙂

monika0801
2. júl 2019

@liduska12 a ako to prebiehalo museli ste sa objednať ďakujem

liduska12
2. júl 2019

@monika0801 ano, mali sme vymenny listok od ortopeda a neurologa a objednali sme sa tak a po merani nam dali rovno dalsi termin na nasadenie prilbicky...maly mal presne 4mesiace vtedy...pre mna to bolo najlepsie rozhodnutie ist si za tym 🙂 mal ju 2 mesiace a teraz ma 20mesiacov a krasnu hlavu 🙂

monika0801
2. júl 2019

@liduska12 sa bojím teraz tie tepla neviem ci to vydrží zadnú časť má prelezanu ďakujem ste mi pomohli som sa bála ze budem musieť ísť do Martina a to by mali nevydržal

liduska12
2. júl 2019

@monika0801 nas maly to mal od marca do maja...no cim neskor sa to zacne riesit tym asi dlhsie to bude musiet nosit, lebo rast lebky sa potom spomaluje...ale v horucavach sa to moc neodporuca davat...Ja by som to riesila na vasom mieste a oni vas uz usmernia co a ako. Ten proces vybavenia a vyroby prilby je celkovo tiez zdlhavy...ptm sa to dava postupne, nema to hned 23/24h na hlave...

monika0801
2. júl 2019

@liduska12 teraz ma 4 mesiace pozerala som fotky deti co mali tu prilbu vypadane vlásky a chrasti po hlavičke 9 idem neurologicke tak som zvedavá lebo to ma moc už tak sa narodil

liduska12
2. júl 2019

@monika0801 to vobec nemusi suvisiet s prilbou...detom sa vlasy menia, hlavne ked sa narodia tmavovlase, im casto potom vypadaju a su blond. Moj maly bol stale holohlavy...tu mliecnu chrastu mal aj predtym aj potom. Ale aspon pre mna mala ta prilba daleko viac prinosov ako nedostatkov, lebo vlasy dorastu, chrasta sa vylieci ale lebka uz bude navzdy kriva...ved aj kolko dospelych ma zlezane hlavy a nevyzera to pekne, hlavne u chlapcov...uvidis sama co ako 🙂 ta starostlivost o hlavku aj prilbu je narocnejsia ale podla mna stoji zato...

basska_b
2. júl 2019

@monika0801 malá rada - Po vyrobeni a prevzatí ju dobre otestujte! Hlavne či je pohodlna, či nemá ostré rohy a či sa hlava vetra! Kamarátka mala teraz problémy a museli to vrátiť na prerobenie... ak budete kvôli tomu cestovať, tak by to bol problém.

monika0801
2. júl 2019

@liduska12 ďakujem

monika0801
2. júl 2019

@monika0801 a to nerobia oni ci mu prilba sedí ci ho netlačí

evkamotka
2. júl 2019

@monika0801 jasne ze, sa to skusi, viac krat. Napriek tomu sa moze stat, ze oderie. Potom sa to podlepi textilnou specialnou jembou paskou, resp rovno kontaktujete Proteu, ze to potrebujete este upravit

monika0801
2. júl 2019

@evkamotka no som zvedavá ďakujem za pomoc

monika0801
2. júl 2019

@evkamotka koľko ste platili za tu prilbu