Krv v stolici u novorodenca

lussi56
25. máj 2021

Ahojte baby od včera večera mal synček bolesti až také že sme museli pomáhať teplomerom keďže rektalnu rurku som doma nemala no mal úplne tvrdú stolicu chudáčik až pri tlačení vrieskal no dnes teraz pred chvíľkou sa vykakal bez pomoci ale tiež tvrdú stolicu a prvé hovienko keď mu vyšlo mal tam trosicka krvi ale len tak slabo teraz neviem či to môže byť tým teplomerom alebo niečím iným ..a hlavne baby prosím poraďte ako upraviť tu stolicu aby mal takú riedšiu lebo už fakt neviem čo snim chudáčikom ☹️☹️

lussi56
autor
25. máj 2021

@lussi56 pediatričke sa už nedovolam od rána mi nieje schopná zdvihnúť telefón a na pohotovost zatiaľ ísť nechcem keďže si aspoň mislim že to nieje také vážne ☹️☹️☹️

makova333
25. máj 2021

@lussi56 mohla to byt cievocka pri tlaceni. Ako velke je dietatko? Co papa?

lussi56
autor
25. máj 2021

@makova333 Ma 3týždne a papa Nutrilon1

makova333
25. máj 2021

@lussi56 To je malilinke babatko, riesila by som zajtra s pediatrickou. Zjavne ho Nutrilon zapeka, moze to byt mliekom, alergiou/intoleranciou alebo nevyzretostou crievok. Myslim, ze do rana to pocka, Ak nema bolesti, neplace, nema krce pohotovost myslim nebude nutna.

makova333
25. máj 2021

A este mi napadlo vodicku davas?

lussi56
autor
25. máj 2021

@makova333 áno dávam ale nie stále ..ono ta krv bola veľmi slabulinka len keď vytlačil prvé hovienko to tam bolo potom už keď tlačil nebolo nič tak neviem nechcem sa veľmi stým znepokojovať lebo potom sa veľmi oňho bojím keďže je predčasniatko ..zajtra budem volať pediatričke no dúfajme že nič vážne a zajtra sa už pekne sám vykaka ☹️

makova333
25. máj 2021

@lussi56 predpokladam naozaj, ze to bola cievka. Predcasniatka este nemusia mat tak vyzrete crievka ako deticky narodene v termine. Vodicku prevarenu davaj pravidelne, Deticky na UM zvykne zapekat. Pediatricke volaj a idealne by som sa poradila aj na neonatologii, urcite chodite do ambulancie pre predcasniatka, skus aj tam.

makova333
25. máj 2021

A neboj, bude v poriadku 🙂

lussi56
autor
25. máj 2021

@makova333 v tej ambulancii sme neboli ešte ani raz keďže si nás tam budú volať oni a o pediatričke radšej pomlcim od rána mi nebola schopná zodvihnúť mobil 🤦 no počkáme do zajtra a uvidíme no hádam nič vážne 🙏🙏

jankapepe
25. máj 2021

@lussi56 ak má takúto zápchu určite zmeň mlieko. Krv má na 99% len z trhlinky z tvrdej stolice. Zahojí sa samo ak sa zmení stolica. V prípade problémov samozrejme smer lekár.