Krvavý hlien v stolici u bábätka

e3v3a3
29. apr 2018

Mamicky ktorych babatka mali krvavy hlien v stolici v malom mnozstve, zistili vam pricinu? Maly ma 9 dni a nikto to nejako neriesi, ze babatkam sa to stava... Upravilo sa vam to zmenou umeleho mlieka alebo vam zistili nejaku alergiu? Dakujem za kazdu odpoved

dlucy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mishach
29. apr 2018

Moja mala 5 mesiacov, ked sa to objavilo. Asi 3 dni. Úplne som musela vysadiť mlieko UM.

e3v3a3
autor
29. apr 2018

Ja si tiez myslim ze mu nerobi dobre, len tu nemam moznost ho zmenit a svojho mam malo.asi to budeme moct riesit az doma :(

mishach
30. apr 2018

@e3v3a3 mne povedal dr. Ze ked je krv v stolici, treba vysadiť UM. Tebe na to dr. nič nepovedali, neurobili?

e3v3a3
autor
30. apr 2018

@mishach dr.povedala ze to sa stava, az tu som sa docitala ze to moze byt z umeleho mlieka alebo alergia. Tak aspon ze mu urobia odbery či nema alergiu.Urcite hned po prepusteni pojdem k svojej dr. Len ja umele mlieko vysadit nemozem, lebo svojho este nemam dost aby sa napapal. Vedeli by ste mi aj poradit nejake, ktore by bolo vhodnejsie? Teraz ma nutrilon

mishach
30. apr 2018

Chapem. Ja som mala tiez malo svojho, len chvalabohu mala bola predsa len staršia, to sa uz lepsie da nieco do ust. Netuším... ja som dávala babylove a z toho bolo zle. Ale niektorým sedi obyčajný sunár, inym beba. Asi budete musiet vyskúšať. Mne doktor hovoril, ze ak to neprejde predpise nejaky iny druh mlieka. HA myslim...mne mala uz troska aj jedla, tak ja uz som umelé nezavádza.mala príjem a mojho troska. To jej stačilo. Držím palce, nech to cim skor prejde

e3v3a3
autor
30. apr 2018

Dakujem, hadam to doma nejako vyriesime, hlavne aby nas uz pustili, len maly mal silnu zltacku tak uz sme tu 10 dni :(

tatiana1980
1. máj 2018

Nasa mala to mala alergia nevysla ale na gastre nam dali nutrilon alergy digestive care a pili sme ho roka. Zacali sme bielymi jogurtami v 1 roku a dnes ma 5 a papame vsetko.

kkl82
1. máj 2018

krv v stolici znamena vacsinou alergicku reakciu alebo neznasanlivost, takze najskor na bielkovinu kravskeho mlieka alebo laktozu. a pardon, viem, ze sa na to nepytas, ale mas 9-dnove babo a vravis, ze svojho mliecka nemas dost. ale ani ho takto nikdy mat dost nebudes, ak budes do dietatka pchat umele mlieko namiesto stimulovania vlastnej tvorby. flasu vyhod, dietatko co najcastejsie prikladaj na prsnik. mnozstvo mlieka sa tvori na zaklade dopytu - cim viac dietatko saje, tym tvoje telo dostava signal vytvarat viac. viac mlieka sa ti nevytvori len preto, ze cakas, kedy sa vytvarat zacne. ak si nie si niecim ista, kontaktuj laktacnu poradkynu zo svojho okolia. stoji to menej ako jedna doza umeleho mlieka... 9 dni po porode je sakra skoro, aby si si takto zbytocne pokazila dojcenie.

e3v3a3
autor
2. máj 2018

@kkl82 ja by som ho rada kojila co najviac ale kvoli tej zltacke co ma z nezhody krvnych skupin strasne rychlo zaspinka a potom malo vypije. Z flase sa mu podari vzdy viac. A ked menej vypije zase nam neustupuje zltacka. Ked schudne daju ho zase na infuzie.

kkl82
2. máj 2018

@e3v3a3 odstriekavaj si mliecko do flasky, ked to uz inak nejde. a ver, ze aj zltackovemu dietatku je lepsie mliecko od vlastnej mamicky, aj ked s inou krvnou skupinou (to uz teraz po porode nezohrava ziadnu ulohu). mna stve pristup lekarov, lebo priberanie prve dni po porode, nie je to najdolezitejsie. ale pre nich je umele mlieko jedinou odpovedou a liekom, aby sa drzali tabuliek. a idu touto cestou aj za cenu privodenia alergii a intolerancii, ktore mozu dieta poznacit na cely zivot. a najma u zltackovych deti, preboha...
nechaj babo co najviac na sebe, vyzlec sa do pol pasa, dietatko nechaj spinkat na svojej hrudi tiez len v plienocke. oxytocin sa postara o rozbehnutie vsetkych prirodzenych procesov, ako u teba aj u babatka. ak je take spave, nenechavaj ho tieto prve dni spat v perinke ani v postielke. nech spi len na tebe, co najviac ako sa da. nielen kvoli mliecku.