Lieky proti teplote pre 3-mesačné dieťa

30. jan 2023

Zdravím, prosím vás od koľkých stupňov sa dávajú deťom lieky od teploty? Syn (3 mesiace) ma zatiaľ 37,2° ale bojím sa že to bude stúpať a neviem že od koľkých stupňov mu môžem dať paralen ak by to stúpalo? Ďakujem za rady 🙂

radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tosomja
30. jan 2023

Od 38. Netreba zbytočne dávať nič od teploty.
Od teploty som dávala sirup Paralen.

radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sono2
30. jan 2023

No... odčítava sa od pol roka.
Čiže sledovať. Dať sirup od 38 stupňov

lubina
30. jan 2023

bud sa poradit v lekarni pre tak male babatko, alebo zavolat pediatricke

autor
30. jan 2023

@radkovadanka ano v konečníku, už po odčítaní ma 37,2

tosomja
30. jan 2023

To nie je teplota 37,2.

petamich
30. jan 2023

nam pediatricka vravela, ze 37.1 - 37.2 u maleho dietata nie je povazovane ani za zvysenu teplotu, pri babatkach je to v zasade bezna teplota tela

antipyretika by som urcite nedavala skor ako 38+ a nasledne cipky alebo sirup podla vahy dietata napr. Nurofen, ked bol taky maly viac sa nam osvedcili cipky, teraz skor sirup

autor
30. jan 2023

@tosomja ano viem, ja sa pýtam že AK by bola teplota 🙂

vikisukik
30. jan 2023

ja davam, az ked je okolo 38,5 teplota. tak celkovo podla stavu, ako sa citi. telo by malo aj same chvilu zabojovat proti tej teplote.

lilly2303
30. jan 2023

Ahoj my sme mali Covid keď syn ešte nemal 3 mesiace a mal teplotu skoro 39 stupňov. Na pohotovosti nám poradili Nurofen, ale nie 2,5 ml ale len 2 ml. Ja som ináč ani jednému dieťaťu nezrážala teplotu kým nepresiahla 38,5 stupňa a musím povedať že vždy nás držali teploty 1-2 dni a stačilo nám podať sirup ráno a večer. Mám kamošky čo zarážajú už pri 37,5 a potom sa im teploty ťahajú aj týždeň. Treba nechať telo nech si s tým poradí a zrážať fakt len v nevyhnutných prípadoch. Ináč môžeš podať aj Paralen alebo Panadol.

lely1234
30. jan 2023

Tak ako píšeš treba odrátať 0,5° keďže v zadočku je teplota vyššia. My sme dávali nad 38 buď čipky panadol baby myslím, že tak sa to volalo, alebo nurofen jahoda pre deti. Ten do teraz pri teplotách používame a vždy zaberie 🙂

zorkahorka
30. jan 2023

37,2 nie je nic. Kup cipky paralen a nurofen a davaj,az ked bude 38

anavixy
30. jan 2023

Ak je horucka sprevadzana bolestou, tak od 38,0. Ak ide len o horucku, tak od 38,5. V konecniku je teplota o 0,5 stupna vyssia, takze ked namerias v konecniku 38,0, s skutocnosto ma len 37,5. Zvysena teplota ma svoj vyznam, aktivuje bunky imunitneho systemu, preto je neziaduce znizovat teplotu skor, nez dosiahne 38,5, znizi sa tak imunitna odpoved organizmu - to nechceme.
Fyzikalne chladenie (studene obklady) davat az nad minimalne 39,0, ak teplota neklesa pol hodinu po podani antipyretik
37,2 u maleho dietata je normalna teplot. Ako si vobec prisla na to, ze ma taku teplotu??

autor
30. jan 2023

@anavixy je chorý tak som mu odmerala teplotu lebo sa mi zdal horúci mal v konečníku 37,7 čiže pod odčítaní 37,2..ja sa len pýtam že čo mu podať ak DOSTANE náhodou vyššiu teplotu…je mi jasné že teraz nemá teplotu pri 37,2

darina746
31. jan 2023

Do 38 by som vobec nedavala nic, nie je to potrebne, dietatko sa z toho vystrabi nejakym sposobom samo. Ked vsak stupne vyssie, dala by som Brufen, je vhodny aj pre malicke deticky, len musis dat pozor na mnozstvo, ake podavas. Dava sa podla hmotnosti/veku, v tvojom pripade je to 2,5ml, 2-3x denne.

anavixy
31. jan 2023

@darina746 tak podla hmotnosti alebo veku? V jej pripade to kludne moze byt aj 3ml a viac, kedze nepise kolko ma dieta kg 🙂 pri horucke je to vzdy je polovica vahy…

angel993
31. jan 2023

Ja som dávala až od 38,5 ak bola iba teplota. Ak boli aj iné problémy tak som dala aj pri nižšej. Ale u malinkých detí je teplota 37,2 normálna.