Má dcéra kiahne?

maroonka77
13. apr 2023

Ahojte, vcera vecer som si u dcerky vsimla zacervenany pupacik, do rana sa jej takto nalial. Doktor mi na zaklade fotky potvrdil ze su to kiahne (mali ich aj v skolke) ale stale ma len tu jednu vyrazku, je to normalne? Po akej dobe este mozu vyrasit nove?

0laracroft0
13. apr 2023

@maroonka77 kiahne to budú. Syn mal takúto osamotenu vyrazku asi dva dni, nez sa to rozbehlo. Keď sa takto naliala, pribudli hneď ďalšie. Najhorší bol 4. a 5. den odkedy som si všimla prvú a potom sa to zlepsovalo. Držte sa.

mirkava
13. apr 2023

@maroonka77 kiahne sú teraz asi rozšírené. Syn mal prednedávnom. Vyzerá to ako kiahna. Teplotu a nechuť do jedla nemá? Asi sa to rozbehne čoskoro.

maroonka77
autor
13. apr 2023

@mirkava hej v skolke uz maju asi 2 mesiace, ide to tam po vlnach..praveze javi sa ok, uvidime vecer ked sa okupe ci nevyskacu alebo rano 🤷‍♀️ je to take zvlastne ze ma len jednu vyrazku

mirkava
13. apr 2023

@maroonka77 aj syn mal len jedu par dni . Celkom si ju rozskrabal. Držím palce nech v kľude zvladnete

maroonka77
autor
13. apr 2023

@mirkava dakujeme 🙏 fakt? Tak asi po tom rozskriabani si to preniesol aj inde, mozno to budr aj nas pripad 🤷‍♀️

natalia38
13. apr 2023

@maroonka77 veru kiahne, nase tri deti si ich takto odovzdavaju uz mesiac. Najmladsia mala takto 4 dni len dve vyrazky, potom pribudli dalsie. Ma ich neurekom, pricom mala len malinko zvysenu teplotu a nechut do jedla a celkovo taka uplakanejsia bola. Kupeme v hypermangane + Fenistil kvapky a vitaminy.

saxana000
13. apr 2023

Do rana ich bude viac nasa mala cely den len jednu na druhy den rano uz bola ako muchotravka..este sa mozu vyhodit aj dovnutra do organov na to velky pozor.tak ju treba stale sledovat..

maroonka77
autor
13. apr 2023

@saxana000 no uz mala na brusku teraz vecer..a tomu sa da nejak vyhnut aby ich nemala vo vnutri?

saxana000
14. apr 2023

@maroonka77 babsky recept vravi dat za lyzicku rumu alebo konaku aby sa dieta vysypalo co najrychlejsie..ale je to na povazeni dospeleho..
A drzat stale v teple kiahne nesmu zachladnut..

kate_cs
14. apr 2023

@saxana000 prečo nesmú zachladnut? Nám pediatrička povolila normálne chodiť von na dvor, kým nemá dieťa teplotu. Toto nazvala poverami, tak neviem.

maroonka77
autor
14. apr 2023

@kate_cs aj kamoska s malym chodila von mimo kolektiv, sak ked dieta nema teplotu tak zas 2 tyzdne byt vnutri tiez asi nie je bohvieco

martul
14. apr 2023

@kate_cs toto počujem aj ja prvýkrát, mám tri deti a so všetkými som chodila normalne von na dvor, samozrejme s nikým iným sa nestretli, teploty nemali vôbec len vyrážky.

saxana000
14. apr 2023

Moja mala ked bolo 25 stupnov tak som to extra neriesila teploty nemala a tak sme vybehli aj von nachvilu pred barak a drzali sa mimo slnka v chladku.ale kamoskini mali mali v zime v mrazoch a doktorka im tak kazala ze len v teple drzat..

kate_cs
14. apr 2023

@maroonka77 moji chlapci mali kiahne teraz. Našťastie rýchly priebeh, bez teploty, bez komplikácií a každý deň sme boli doobeda aj poobede na dvore, vzduch im len prospeje. Jedna kamoska vravela že nemôžu ísť na slnko, ďalšia že do chladu, tak som dôverovala doktorke.

svokrinjazykmonika
14. apr 2023

@maroonka77 áno kiahne. Ja som mala tiež na začiatku 3 pupáčiky a potom o pár dní zrazu celé telo 😵

petulela
15. máj 2023

Chcela by som sa opýtať, že či teploty sú aj predtým ako sa objavia prvé vyrážky?
V škôlke majú kiahne, malý je doma lebo ma uz 5 deň teplotu, tak neviem, či to bude tým vírusom v tele