Má moje 22-mesačné dieťa ploché nohy?

16. máj 2023

Ahojte prosím vás.. Zdá sa mi, ze idú dcérke nožičky do vnútornej strany... Ma 22 mesiacov.. Chodiť začala keď mala viac ako rok... Skúsila som to odfotit keď stojí.. Prikladám aj foto..je to v poriadku ale o treba s nožičky mi zájsť k lekárke.. Mate niekto s tým skúsenosti? Sú to ploche nohy? Dakujem

janocka
16. máj 2023

Do 6r. su ploche nohy uplne normalne. Male deti maju na chodidlach tukove vanskusiky. Vsetky taketo male deti maju nohy ploche

pribinak
16. máj 2023

Mam vypadnuté členky (tak ako píšeš, nožičky jej idu do vnútornej strany)

kacena4
16. máj 2023

ploche nohy su "plohe" slapy, t.j. ked jej nakremujes slapu a spravi ti otlacok na papier vies porovnat podla sablony v googli ci su ploche, toto co si odfotila su vpadnute clenky, ma to vela deti v tomto veku, este sa im upravuje chodza, treba davat vysoke pevne topanky, aby sa to nezhorsilo a nemuseli ste riesit o rok ortopeda a rehabky

zuzinka888
16. máj 2023

Ano ale u deti do 3 rokiv je to v norme. Dnes na Joj o 12. Bol ortoped a venovali sa tejto teme.Pohladaj v archive. Deti nechat chodit na boso po roznych povrchoch. Daju sa urobit rozne koberceky- stupliky z PET, konariky, kamienky, vacsie kocky z lega, fazule...nalepit na karton, stary koberec- pozri na googli- urcite to pomoze.

animus
16. máj 2023

S dcérou od narodenia chodíme na fyzioterapiu (jednoducho si myslím, že tak ako sa chodí pediatričke aj toto by malo byť povinné a hradené poisťovňou ale to len snívam) ale k téme, dcéra má dva roky a posledný mesiac pozorujem to isté takže keď sme boli na kontrole hneď som to riešila, fyzioterapeutka ju vyšetrila a zistila že sa jej vyosuje panva (neviem ako to presne nazvať) takže teraz sme návštevy zintenzívnili a normálne chodíme cvičiť.

animus
16. máj 2023

@animus ešte dodám že jej sa to spravilo len na ľavej nohe, pravú drží normálne

stanislavicenka
16. máj 2023

Toto sa u tak malych deti absolutne neriesi. Vsetkydeti to tak maju. A ziadne topanky na to nepomozu, to je lenpasivna pomoc.

pribinak
16. máj 2023

@stanislavicenka nemajú to tak všetky deti, toto dieťatko má vypadnuté členky

stanulienkat
16. máj 2023

Áno, má ploché nohy a aj spadnuté členky. Do troch rokov sa to vôbec nerieši. Skús jej kúpiť vhodnú a pevnu obuv.

stanislavicenka
17. máj 2023

@pribinak ma 22 mesiacov, nema ani2 roky🤦. Asi to bude rozdiel, akokeby to boli nohy 7rocneho. V tom je ten rozdiel

pribinak
17. máj 2023

@stanislavicenka nebudem sa s tebou doťahovať. Kto chce pochopí, kto nechce nie