Má syn chorobu ruky - nohy - ústa?

4. aug 2022

Ahojte, toto ma syn na rukach. Nema teploty, nic ho neboli, nesvrbi. Nema to nikde inde. Ani chodidla ani usta. Moze byt choroba ruky nohy usta bez teplot ci akehokolvek ineho prejavu?
Nie su to “pupaciky”. Skor cervene flaky.
Inac sa mi zda, ze ako maly ruky-nohy-usta mal. Je mozne sa nakazit opakovane?
Na nervy som. V sobotu ma mat oslavu 🙄

maria39
4. aug 2022

treba navstivit kozneho

luliu
4. aug 2022

Dá sa nakaziť aj opakovane a nemusí byť vyše všade. Ja som nemala teploty. Treba poslať foto pediatrovi, resp. mu zavolať. Ako dobre vieš, je to veľmi infekcne

luliu
4. aug 2022

@maria39 s tým kožný nič nemá

autor
4. aug 2022

@luliu ano. Preto som dostala sok ked som mu to rano nasla. Pockam do zajtra a poslem jej to. Len nemali by to byt take pluzgieriky?

luliu
4. aug 2022

Aj my sme mali takéto fľaky len, ale teda mali sme aj na stupajach

autor
4. aug 2022

@luliu dakujem. Poslala som to lekarke. Tak uvidim. Ono mna napadlo ci to nemoze mat z kupania v bazene este.
Keby nemal v sobotu tu oslavu, tak nepanikarcim. Pockam do pondelku a podla toho by som sa zariadila. Len nerada by som bola keby sme to roznasali kade tade. Uf

maria39
4. aug 2022

pediater by mal urobit krvy obraz ci tam daco nieje pisete ze uz to mal viackrat to trebalo sledovat

petricka22
4. aug 2022

Takto nejako to vyzeralo aj u mna a pichali ma tie pupiaky, ako keby som tam triesky mala. Moze to byt 7.ma choroba

autor
4. aug 2022

@petricka22 jeho to nepicha. Ani nic. Mna matie, ze nema teplotu a ani nemal 🤷‍♀️

autor
4. aug 2022

@maria39 nemal to viackrat. Mal ruky-nohy-usta ako cca 3 rocny (aspon myslim, ze vtedy to mal to). Teraz ma 9 rokov

petricka22
4. aug 2022

Ani ja som nemala teplotu, len taketo pupiaky na chodidlach, dlaniach a jednu aftu… ved uvidis, co na to dr…

weronika171717
4. aug 2022

Áno, môže to byť 7 choroba. Synček mal toto na rukách, ale mal aj chodidlá obsypane, a potom už aj v ústach a na ústach. Teploty nemal vôbec, ani nebol nervózny.

maria39
4. aug 2022

@petricka22 a co vam nato predpisal ?

autor
4. aug 2022

@weronika171717 on ma len ruky zatial. No uvidime do zajtra. Picne ma 🙈

maria39
4. aug 2022

trebalo zavolat jeho pediatricke

lienocka128
4. aug 2022

moj mladsi mal len jednu aftu a jednu bodku na nohe.....no starsi to schytal poriadne

autor
4. aug 2022

@maria39 pisem, ze som jej poslala foti

petricka22
4. aug 2022

@maria39 ja som s tym nebola u dr. Ale je to virusove. Jedine, co mozes urobit je podporit imunitu. Ale za tyzden to prejde samo.

maria39
4. aug 2022

uvidite co vam povie toto ked sa opakuje treba sledovat su nato lieky

maria39
4. aug 2022

@petricka22 tak uz poznate ako to je

autor
4. aug 2022

Kocky volala mi pani doktorka. Ze to je take supanie dlani a prstov. Ze to je u deti bezne. Nie je to infekcne. Predpisala masticku a mam kupit vitamin A, pripadne A D. Tak jej budem verit 😂
Ja mam vybornu lekarku. Tak snad sa nemyli 💪

maria39
4. aug 2022

tak ked sa to objavi znovu tak uz budete vediet ako postupovat