Majú aj vaše deti zväčšené uzliny?

mama12345
20. dec 2011

Ahojte. Majú aj vaše detičky zväčšené uzlinky? Moja dcérka má vzadu na krku asi 4 veľkosti do 4mm a v slabinách dve asi 2mm.... toxoplazmoza negatívna a krvný obraz bol braný v auguste, doktorka sa vyjadrila, že bol v poriadku, tak ho brať netreba...CRP negatívne....inak iné problémy nemáme. V novembri mala zápal priedušiek a máva zápaly močových ciest...prosím poraďte ☹

nika251
20. dec 2011

Ahoj. Moj syn ma tiez zvacsene uzlinky. Vysledky ma v poriadku. Dr. sa vyjadril, ze je ,,uzlinkovy,, typ. Ja som bola tiez. Teraz ma uz na temene uzlinky menej hmatatelne ale ma. Aj mladsi. Kazdy clovek uzlinky ma, len dakto ich ma menej hmatatelne,dakto viac. Zvacsene uzliny su aj priznakom reakcie organizmu na nejaku infekciu. Moze byt ze su hmatatelne aj tyzdne po infekcii, dakedy aj dlhodobo. Moze byt, ze tvoja ich ma kôli inf. mocovych ciest. NEtreba sa plasit, a mysliet na najhorsie. Moze byt, ze ona proste tie uzlinky ma ake ma len si si ich vsimla az teraz. Neboj sa. Vsimaj si ci ich nema bolestive, viac zdurene- mne vysvetlovali, ze problem by bol keby ich mala moc velike. 😉

mama12345
autor
20. dec 2011

vďaka za odpoveď...človek je celý doľakaný, keď ide o deti... no je možné, že ich tam mala dlho, lebo na tých miestach ju doktorka nikdy nepozerala a ani ja. Až keď bola chorá, som čosi náhodne zacítila keď som ju dávala ležať do postielky za krkom. Teraz ich už pri dávaní do postielky necítim,lebo sa zmenšili. Ale teraz keď už viem, kde hľadať, tak ich pohmatom nájdem....takže tam možno fakt boli už dlhšie...a na slabinkách ich našla doktorka, keď ju už pozerala celú, keď sme prišli kvôli uzlinám za krkom. Ale iné problémy nemá, tak dúfam, že bude ok 😔

miruska320
15. feb 2012

ahoj,aj ja riešim niečo podobmé.Syn má 6 a pol roka a od narodenia ma viditeľké uzliny asi ako hrášok za ušami aj na krku-dokopy asi 7 .Keď je chorý sú ešte väčšie.Dr.nám tiež brala krv a bolo všetko negatívne,aj tak ale nie som spokojná,že nenavrhla ešte nejaké vyšetrenie-predsa len istota je istota.Dokonca naša alergologička,povedala,že to má každé tretie dieťa,že to môže byť aj s pokazených zubov.Ale zase raz sme boli na pohotovosti a tam bola taká zlatá dr.a všimla si že tam tie uzlinky má a hneď mi začala o tom vysvetlovať,že naša dr.by mala tomu venovať väčšiu pozornosť-dosť ma poplašila,a našej keď som to spomenula,tak sa len pousmiala a povedala,že nie je čo riešiť,pokým nie sú väčšie alebo na iných miestach.Tak ja už fakt neviem,ale som kvôli tomu mierne vystresovaná

pe
27. feb 2012

aj ja som dcerke nahmatala zvacsene uzlinky v slabinach, doktorka jej prezrela ostatne miesta, ale ze v poriadku, poslala nas na krv, vysledky vysli v poriadku, tak nam len dala octan, nech jej to natieram, ale nejak sa to nemeni, a viac teda nic... asi pockam, ci v lete to zmizne, ale neviem, ze co potom

anjelicek26
27. feb 2012

Deti nie, ale ja som tiez "uzlinkar", tri uzliny (dve na krku a jednu v slabine) mam zväcsenu permanentne na cca 8mm... doky vravela, ze pokial sa tym da pohybat, nerastie to, tak to je proste normalny stav.

adus22
29. feb 2012

Ja som Natalke nahmatala hrcky na krku ked mala asi osem mesiacov, a to ich mala tak pat-sest. Doktorka povedala bez dalsich vysetreni, ze je to OK. Ale nam to nedalo, a tak sme z vlastnej iniciativy isli pred pol rokom na sono, a tam nam povedali, ze ich tam ma asi 30! na roznych miestach, niektore vo vnutri, niektore je citit na dotyk, ale ze len to treba sledovat, ci sa nezvacsuju... Ale na bliziacej sa trojrocnej kontrole to zase pripomeniem...

vavrenka
29. feb 2012

@mama12345 ako stara je tvoja dcerka? nemoze to mat suvis s ockovanim?

zdenda6
1. mar 2012

ahojte!môj malý prekonal v decembri infekčnú mononukleozu mal hrozne zvätšené uzliny vysoké teploty skončili sme na silvestra v nemocnici tam dostal ešte rotavírusovú hnačku ☹ no hrôza jeho imunitný systém mal čo robiť ......uzlinky sa mu zmenšili ale stále sú hmatatelné.....ale už od narodenia som si všimla na temene za ušami že má malé uzlinky myslím tiež že ked sa nezvätšujú a nebolia niet sa čoho obávať a netreba sa hned báť 😉

zanulienka
1. mar 2012

cafte,aj moja dcera ma uzlinky na krku,tiez sme ukazali dokyne,prehmatala..nebolelo ju to,tak ze necha tak.. 😖 ja mam tiez na krku uzlinu uz od detstva,ale dost velku,tiez neboli,takze ma doktory neriesili

matita
2. mar 2012

ahojte, neviem ake velke uzlinky maju vase deti. moj syn ich ma na krku viac, ale najvacsia je tak cca 1 cm. ma to tiez od 4 mesiacov a osobne si myslim, ze ot mohlo byt po ockovani :(. pred tristvrte rokom mu robili krvne testy aj sono a nic nezistili. odvtedy sa vsetci tvaria, ze co uz, tak ma uzliny. ja mam ale pocit, ze by sa to malo nejak pravidelne sledovat...????

alexis617
2. mar 2012

@mama12345 ahoj môj starší syn prekonal mononukleozu má uzliny na krku a mal v slabinách ,prišli nato náhodou ked toxoplázma to nebola,CRP negat.,krvný obraz rozhádzaný ,ale vtedy naša doktorka bývalá tvrdila že je v poriadku nemali sme žiadne problémi na mononukleozu prišla zastupujúca doktorka tá nás poslala aj na sono dlhodobo sme brali antibiotiká a stále chodím do martina na hematologiu ked sa uzlinky zvedčia nieje to sranda

tinad
20. sep 2012

@anjelicek26 ahoj, aj ja mam na krku od detstva uzlinu, ktora ma na dotyk boli.. aj nieco si davas nanu?

sisiska
26. sep 2012

@alexis617
@matita
@zdenda6
@pe
@miruska320
@nika251 mamicky, a co konkretne zistuju detickam z krvi, ked pri zvacsenych uzlinkach vas posielali lekari na krv?

nika251
26. sep 2012

@sisiska mnozstvo bielych krviniek, CRP- myslim ze aj tu len urcity druh bielych krviniek

pe
27. sep 2012

@sisiska tak to neviem, ale predpokladam, ze nejake nezrovnalosti, odchylky, nam brali na vsetko mozne, cize snad keby neboli nejake hodnoty v poriadku, riesilo by sa to dalej....

mato1996
24. nov 2012

Ahojte...ja mám zväčšené uzliny v slabinách, krku a za uchom. na krku a za uchom mám už asi dlho lebo ked som bol malý očkovali ma proti chrípke a vtedy som bol každý mesiac chorý. 😖 Tiež som chodil často na odber krvi. A v slabinách mám už asi 1 rok 1 cm uzlinu...bol som u doktorky a ona že je to ok. Sa ma pítala či som nejakú fyzickú aktivitu robil v poslednej dobe. A ja som bol akurát pred týždnom na lyžiarskom výcviku kde bola riada zima bolo viac než - 20. Ona povedala že to bude z toho a že to mám sledovať keby sa to zväčšilo mam pribehnúť. Ale chvála pánu bohu nezväčšuje sa to. Dával som si aj octanovú masť na to. Akurát ma uzlina prestala bolieť. Mám 16 rokov a som dosť chudý 60 kg, tak možno že aj preto sú tie uzliny také nápadné.

lentuska
25. nov 2012

@mato1996
No ja mavam uzliny zvacsene ked mam oslabenu imunitu a to preto,ze som prekonala v minulosti mononuklenozu. Tie uzliny za usami mozu svedcit aj o psom alebo macacom bacile....ak mas v sebe nejake taketo parazity aj to moze byt dovod preco si taky chudy.....
ak ti mozem poradit, zajdi si na biorezonancnu diagnostiku, stoji to 15€ a tam ti pozru komplet cele telo a daju aj specialnu liecbu. Ja inde uz ani nejdem,ked mam problem. Su aj tu na MK: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/aurolea/. Tak si to kukni a uvidis, ako sa dalej rozhodnes...

lenka369
4. dec 2012

ahoj. moja 3 mesačná dcerka ma vzadu na krku take uzlinky všimla som si to len tento tyžden. v podstate jej nic nie je nema ani teplotu ani sople v štvrtok ideme do poradne tak som nešla k doktorke problem je v tom že mame mat očkovanie nebude to problem.....

sisiska
21. jan 2013

mamicky, a ake velke tie uzlinky maju vase deticky? cca 1 cm je este ok? mozu sa tie uzliny zvacsit aj iba pri soplikoch? ziadna chripka, nic, len sople proste...dakujem

babulik505
1. mar 2013

Ahojte, ja som nasmu 18 mesacnemu synovi tiez nahmatala pod uskom a na krku dve uzlinky, aj na druhej strane, tie uz teraz necitim. Je to uz par tyzdnov, hned som to hovorila doktorke, ktora ma ukludnila, ze ho nemam tolko sledovat. Myslela to dobre, aby som sa nezblaznila, no ale nesledujte si vlastne dieta 🙂 Tiez som to nahmatala nahodne, pri uspavani, ked som ho hladkala, tak som sa vyplasila. Dnes cakam na vysledky krvi, teraz s nim muz bol akurat na sono, ale maly sa metal ako hadica, takze nic sa nedalo zistit. 😒 Musi byt v klude, no ako to pri takom drobcovi dosiahnut? Zistili mu ale, ze ma asi trosku zapaleny mechur, co som si aj myslela, lebo v noci dost cika. Inak sa citi dobre a vystraja. Verim a dufam, ze bude v poriadku. Nic ine nepripustam. 😉

aurolea
1. mar 2013

@sisiska
Na mojom profile si mozete precitat zaujimavy clanok o vlasovcoch.....

tonjadabik2
4. mar 2013

Ahojte. tak aj nas maly dostal uzlinky.ma 2,5 roka.je to take no..je tazky ekzematik,alergik a astmatik.nasla som mu uzlinky pod pazuskou jednu velku a jednu malu,potom som mu nasla dalsie v slabinach tiez velke.v jeden den sa to proste zjavilo vsetky naraz..teraz sme sli k doktorke a ta ich nasla viac.tak nas poslala do nemocky.urobili nam sono vsetkych buliek uzliniek co nasli.na druhy den mu brali krv az mi da sa povedat odpadol bol cely biely aj pery a ze mu je zle mi povedal po odobrati 3 ampuliek krvi.na buduci tyzden mame ist na dalsie sono bruska a potom po krvne vysledky.. neviem bojim sa velmi ake budu vysledky..pride sa naneho pozriet az doktorka z Bratislavy. Preco??? lebo kvoli tazkemu ekzemu nas maly nieje zaockovany od 3 mesiacov.je tazky pripad a vsetko co dostane choroby a tak..tak vraj vsetko je z ekzemu.raz bol prechladeny a dostal obojstranny zapal pluc a to som s nim bola doma a nechodili sme vtedy ani vonku. povedali mi ze je to z ekzemu ze to vbilo do pluc..teraz tie uzlinky a bojim sa co bude..ake budu vysledky krvi. moja otazka znie: Ma niektora z mamičiek tiez nazaockovane dietatko s uzlinkami??? viete mi neako poradit pomoct mozno aj psychicky neviem co z toho moze dostat alebo ci mu nieco hrozi ked nieje zaockovany??? prosim odpiste. Dakujem

laurinka2011
6. mar 2013

@tonjadabik2 ahoj,dúfam,že ste v poriadku,aj ja teraz hľadám info o tých uzlinkách a pozerám,že si tu písala a zatiaľ nik neodpísal,my ich máme tiež kade tade a doktorka to veľmi nerieši,že to detičky mávajú atd,.že časom to zmizne,ale nemiznú vôbec,ja som ju dala očkovať do roka a MMr som odmietla,lebo už som si bola na 100% istá,že tie uzlinky postupne vznikali vždy po očkovaní,dúfam,že vám výsledky dopadnú dobre,sú detičky ktoré to majú a nieje im nič,ale sú aj detičky ktoré majú vážne ochorenie,tak aj ja sa bojím,,a hľadám nejaké informácie o tom,ak budem vedieť nejako poradiť ozvem sa,držkajte sa

tonjadabik2
7. mar 2013

@laurinka2011 Ahoj.Dakujem ze si odpisala.on je ockovany ale iba do 3 mesiacov.potom uz nie kvoli ekzemu nemohol byt ockovany.ano bojim sa lebo asi podla nasej doktorky to nieje problem..ockovat ekzem.ale ako tu citam tak je to problem dieta s atopickym silnym ekzemom a astmou a alergiou by sa nemalo a nesmelo ockovat.a uzlinky ma vsasde po telicku ta vravela doktorka ze asi sa nebude ockovat ked ma uzlinky.uvidime ako dopadnu testy.snad dobre a ak nie tak uz neviem...co bude potom si neviem ani predstavit..jasne ozvi sa snad sa mi este niekto s takym problemom ozve..

tonjadabik2
7. mar 2013

@sisiska Ahoj.ano su aj male uzlinky ale su aj vecsie.a mozu sa zvecsit aj sa mozu rozsirit..ako mame my. aj my sme mali sopliky a chytili sme uzliny..tak neviem.

tonjadabik2
7. mar 2013

@lenka369 ahoj.asi to bude problem s tym ockovanim.aj my mame uzliny a nechcu nas kvoli tomu ockovat.

tonjadabik2
7. mar 2013

@matita ahoj uzliny sa maju sledovat.mali vas poslat na sono..

iwuskaaa
7. mar 2013

Ahojte mamičky,
aj moji obidvaja synovia majú uzliny na krku. Tiež ma to dosť znepokojuje, predsa je tam niečo, čo by tam byť nemalo, ale dala som robiť kompletný rozbor krvi a všetky výsledky boli negatívne, boli v poriadku.
U staršieho syna som ich spozorovala v roku, má dve uzliny pri sebe, jednu menšiu a jednu väčšiu. Tá väčšia môže mať 1 cm, u mladšieho syna som ich zbadala asi polroka dozadu. Má ich maličké.
Lekárka ma upokojuje, že je to v poriadku, že detičky to mávajú, ale aj tak, strach tam je.

fotoarch
7. mar 2013

obaja synovia - pediatri odpovedali ze bezny jav, hm...nejak im ale nemozem uverit

mia00
18. mar 2013

@laurinka2011 ahoj pozeram ze si pisala ze sa ti zda ze uzlinky sa narobili po ockovni.moj maly bol ockovany pred tyzdnom v utorok a o2dni sa mu za uskom urobili izlinky.mame ist na odber.moze to byt z ockovania.tie uzliny