Mám mesačné bábo a stále ho napína

ana96
30. sep 2020

Ahojte chcem sa opytat mam mesacne babo a stale ho napina sliny vypluvuje a niekedy sa mi az dusi nespime nic maly mi je stoho uz nervozny on tak by rad spinkal len pretoto sa mi budi ja uz neviem co mam robit poradte mi prosim ked niekto vie ma skusenosti

tifi2324
30. sep 2020

@ana96 ahoj asi to bude reflux trebalo by na gastro vyšetrenie my sme preto pili mliečko na reflux a veľmi pomohlo aj sme sa vyspali konecne

amelia000
30. sep 2020

@ana96 po nakrmeni mat vo zvysenej polohe..existuje este taky klin do postielky pre deticky s refluxom ...a potom to mliecko ako spomina tifi

ana96
autor
1. okt 2020

no mame ist zajtra na ultrazvuk ze vylucit ci to neni reflux ..mame uz aj to ar mliecko aj sirup gastrotuss aj ho polohujeme je vo vyssej polohe ale nic nepomaha aj krasne mi grga

proximaa
1. okt 2020

môže to byť reflux, alebo skrytý reflux. Nášmu ho potvrdili tiež v približne rovnakom veku. Mali sme ar mliečko, aj odgrgávanie, aj dlhé nosenie na rukách po jedle aj polohovanie. Ono to nezaberá úplne 100%, že vôbec mu nič nevybehne. Chvíľu to trvá kým sa to upraví. My sme používali na spanie nie ten klinový vankúš ale taký špeciálne na reflux, veľmi vyvýšený, bábo sa tam dalo prichytiť pásmi, aby sa nezošmykovalo

ana96
autor
2. okt 2020

@proximaa a kolko ste sa stym natrapili? no sak i polohujeme aj davame mliecko aj sirup anic no ideme na ultrazvuk dnes tak som zvedava...ale som skusila sunar ar a sa mi vidi tosicku lepsie mali sme prv bebu ar ale vobec nepomahal

proximaa
2. okt 2020

@ana96 ono sa to postupne zlepsovalo, tak do deviatich mesiacov som bola ako na ihlach, potom to uz bolo lepsie. Okolo roka mu este sem tam vybehlo, ale uz to nebolo tak velmi. My sme mali tiez bebu ar, malemu chutila, tak sme nemenili. Dost penila pri zarabani, tak som nechavala mliecko par minut odstat, nech zmizne pena. Zdalo sa mi, ze ked tam ra pena nie je, tak je to pre maleho lepsie

katka1981
2. okt 2020

@ana96, ahoj, dcerka mala velmi silny reflux, do 15 mes. vygrckala aj lyzicku vody. Mne pomohlo ziadne odgrgavanie, a po nakrmeni velmi opatrna manipulacia, nesmel sa jej rozochviet zaludok. Babo je kojene alebo na UM? Aj syncek mal reflux, ale kazdy to mal trosku inak.

ana96
autor
3. okt 2020

@katka1981 je na UM boli sme ulrazvuku ta povedali ze ma reflux ze to sa mu dviha a naspat vrati preto ho tak napina...ale mna najviac trapi ze ze ho dakedy az dusi

ana96
autor
3. okt 2020

@proximaa no uz nam povedali je to reflux jeho napne a mali sa mi dusi niekedy tuto noc sme bojovali zase ....ze jemu sa dviha ale vrani naspat ze on mi ani nevracia..

dwightvb
3. okt 2020

skus vymenit flasku. Nas ma takisto reflux a zo zaciatku sme mu omylom davali velmi pomalu flasku kde sa natrapil a nahltal vzduchu tak ked si odgrgol tak to zdaleka nebol vsetok vzduch co mal v systeme. Skus philips avent flasku a prestuduj si ako sa montuje na to cumel lebo tam mas specialny otvor na vzduch a musi to byt spravne namontovane. Ked pije z flasky tak tam ostava dnu pena? Ak ano tak podla mna nemas dobru flasku

lenadka
3. okt 2020

@ana96 môj syn to mal tiež ale už ako väčší, keď sa podráždi pažerák môže sa až zapáliť a trvá to chvíľu kým sa zas zahojí. Podstivo po každom jedle dávaj gastrottus môjmu veľmi pomohol už po pár dávkach. A polohovat a menej papať. Plné bruško skôr vráti svoj obsah hore.

proximaa
3. okt 2020

@ana96 nas tiez tento skryty potrapil. Treba maleho v co najviac vyvysenej polohe drzat vo vankusiku a bez neho chrbtom k tebe, aby si netlacila na brusko. Aj spanok v dost vyvysenej polohe. Pri mliecku sa mi osvedcilo neponukat znova, ak sa raz uz odcucol, uz som nedavala znova, lebo inak nebolo dobre, asi presne vedel, kedy ma dost. A potom som ho nosila 15-20 minut, kym si trikrat neodgrgol. Dufam, ze ti nieco z toho pomoze. Zelam vela sil, viem, ze to nie je jednoduche. Mysli na to, ze kazdym dnom ma pevnejsie brusko a tym to bude stale lepsie

matildam
3. okt 2020

Tiež nás vytrápil skrytý reflux - zlepšovať sa to začalo v 4. mesiaci, v 6. mesiaci ho dcérka mala minimálne. Tie prvé mesiace boli ohromne ťažké, keďže sa poriadne nevedela najesť a kvôli napínaniu ani vyspať. Do cca 5. mesiaca spávala v postieľke vo vyvýšenej polohe, aj v kočíku, keď sme šli von... reflux sa ohlásil kľudne aj hodinu po najedení, preto to neustále polohovanie. Veľmi často nám v tom období plakala, nespávali sme celé noci (a často aj dni...). Nedávno mala rok, po refluxe nám zostala už len veľmi zlá spomienka - odkedy to prešlo, je to jedno spokojné usmievavé dieťa. Držím palce. nech to čím skôr prejde! 🙂

ana96
autor
23. okt 2020

@matildam Ahoj no mi ties nic nespime mna uz hlava boli co nespim len som sla ku krsnej co je malemu a trosku pomhla a sme zistili ze treba ho davat viac krat odgrgnut a je mu trosicka lepsie ale nie velmi...

ana96
autor
23. okt 2020

@lenadka Zo zaciatku som davala sirup po kazdom jedeni lenze uz nedavam lebo uz nechce a mu bolo i zneho zle ..tak davam iba vecer pred spanit aj to len ked ze vidim ze je zle

ana96
autor
23. okt 2020

@proximaa Ahoj sak uz nech nam to prejde ja co nevyspata co fakt uz hlava ma boli minule som uz spadla znoh len muz dobre ze bol doma bo neviiem ako by to bolo....Sak uz len sa modlim nech mu to prejde lebo u mi maly je stoho nervozny chce spat a sa mu neda

matildam
23. okt 2020

@ana96 To ešte potrvá, kým sa to zlepší... len pevné nervy. Raz to určite prejde, aj mne to pripadalo nekonečne dlho...:( ale bude lepšie!

ana96
autor
13. jan 2021

@matildam ahoj no sak to hej staale len sa modlim uz nech mu prejde ale vies co uz je to kusticko lepsie lenze malemu sa dvihalo a sa mi dusil lebo mliecko mu nechcelo ist von lenze teras uz poslednu dobu mi aj sa zvracia neviem ci to mu povoluje neviem...nooo je to ako keby nekonecne dlho a uz bude mat 5 mesiaceo tyzden a stale

matildam
13. jan 2021

@ana96 Používate aj niečo na zahustenie mlieka? Ja som malej dávala pred každou dávkou mlieka Nutriton-dá sa kúpiť v lekárni. Zahustí prijatú potravu a dieťatku zmierňuje reflux. Nám to veľmi pomohlo-akurát treba dieťatko navyknúť na to, že pred pitím musí zjesť túto gélovitú kašu. Keď už reflux ustupoval-v priebehu asi 5.mesiaca bolo viditeľné zlepšenie-som to dcére prestala pred jedlom dávať.

ana96
autor
15. jan 2021

@matildam No mi mame sunar AR lebo ten nam robi najlepsie a sirup gastrotus nic viac

matildam
15. jan 2021

@ana96 Nam gastrotus vobec nepomahal, az ten Nutriton zabral.

ana96
autor
18. jan 2021

@matildam ja niem teraz to mame take ze cez den mu tak neni zle len ked pride vecer a spi vtedy najviac ci kvoli tomu ze je naklude ze lezi a vtedy s mu dviha ....ale viete co je to kusticko ale fakt kusticko lepsie lebo predtym ho riadne dusilo mliecko nechcelo vyjs von ta sa mi dusil...ale teraz pocujem ze sa mu dviha och ale dakedy tak hnusne co az mne pride nedobre 😉 ale uz aj mliecko da von ze sa mi zbluje neviem ci to povoluje ale stale som nestastna stoho nech uz mu to rychlo prejde lebo maly je mi uz nervozny stoho ze aj chce spat a nemoze lebo sa zobudy nato