Máte skúsenosti s uštipnutím mačacou blchou?

miranda323
19. nov 2019

Máte niekto skúsenosti s uštipnutie blchou? Konkrétne macacou? Dcére sa objavuje zihlavka a mám podozrenie na uštipnutie práve macacou blchou keďže mMe kocúra.Dnes sme boli von a škrabala si koleno.doma som ju vyzliekla a vyzerajú to ako štípance a zas zihlavka.

nuci616
19. nov 2019

Podla mňa je to žihlavka a nie blcha. To sú dve rozdielne veci, žihľavku môže mať z čoho koľvek, z prášku, aviváže, látky. Prehľadaj kocúra, preventívne daj pipetu proti blchám.. Proti svrbeniu fenistil kvapky.

sadkoni
19. nov 2019

@miranda323
@nuci616
Súhlasím s nuci, nemyslím, že sú to blchy, mačacie blchy sú otrasné, napádajú len špinavé alebo choré mačky, lebo paraztujú, na človeka sa prenesú málokedy, v prípade, že je tak isto nedodržaná hygiena alebo trpí nejakou chorobu

222anka
19. nov 2019

Jednoznačne blcha, ale nemusí byť mačacia, môže byť ľudská blcha, hocikde sa dá chytiť, zistíte to tak, že ráno je viac stipancou

wikiwiki
19. nov 2019

@miranda323 mačke by som dala preventívne pipetu a aj by som odčervila, vykúpala v šampóne proti blchám, ale asi by som najprv išla na konzultáciu k vet nech ju prezrie, blcha to môže byť aj ludská, dostať sa dá aj na pieskovisku, v škôlke alebo na ihrisku...

miranda323
autor
19. nov 2019

Dcéra má diétu kôli zihlavke,užíva fenistil len ma napadla aj možnosť postipania blchou ,mala 5/6 takých ako stopnutie alebo ako to nazvať lupienkov a zihlavku.ja už neviem z čoho to má.