Mesačné bábätko začalo často grckať

peterek414
25. jan 2015

ahojte poradte co s nasou malou tak posledne 2 dni mi zacala po jedle alebo aj ked nepapa grckat ci cajik alebo mliecko ( je na umelom mlieku ) a to ju davam aj odgrgnut a aj tak ...A este od cca 2 tyzdnou ma stale hlieny a zle sa jej dycha len chrci a to aj odsavam a chvilu je dobre a po 3 hodinach ako ide zas papat tak zach chri co mam robit.....

alenka7777
25. jan 2015

Ahoj.take malinke deticky zvyknu casto grckat.treba spomenut dr.ak bude pekne priberat,tak sa to pravdepodobne nenbude vobec riesit.zvycajne to po 3 mesiacoch odznie samo.

damadama
26. jan 2015

@peterek414 grcká ti preto, lebo má žalúdok plný soplov, ktoré prehĺta a tie sú pre detský žalúdok ťažké. Malé detičky nevedia vypľuť, tak im treba podávať buď Sinupret kvapky pri ľahších formách soplíkov (bylinkové) alebo ako v tvojom prípade Solmucol sirup (aspoň 2 týždne, vždy pred jedlom), ktorý riedi hliny a dieťatko to potom vykaká. Po napapaní nech je dieťa aspoň pol hodinu zvislo, ak sa to dá.

iziska
28. jan 2015

@peterek414 ahoj, no to grckanie môže spôsobiť i tzv. reflux, my sme to mali, tiež sme na to prišli vtedy, keď mala malá 3 týždne a boli sme i hospitalizovaní v nemocnici, lebo som sa veľmi vystrašila. Ona mi totižto grckala skoro všetko. A keďže som jej mliečko odsávala, tak mi kázali to mliečko zahusťovať nutritonom. Potom už bolo všetko ok. A keď mala cca pol ročka, úplne to zmizlo. 🙂

larnaca
28. jan 2015

môže byť aj reflux, tu na MK je veľa rád k tomu, aj v sekcii WIKI, ja som tiež písala článok a aj rady, popozeraj

jana.bn
2. feb 2015

Neviem k tejto teme poradit z vlastnej skusenosti, ale kamaratkina dcera mala tiez stale problemy s hlienami. Napokon zistili celiakiu. Nechcem strasit - viem ake to je, ked dietatko nieco trapi. Kazda mama kazdy jeden den dufa, ze uz to zle pominulo a je vsetko ok. Ak je to vobec u takeho malinkeho babatka mozne mat celiakiu, skusila by som sa na to spytat. Verim vsak, ze to nebude nic vazne a len sa jej nieco nepaci. Drzim velmi palce nech ste rychlo v poriadku