Migréna u 8 ročného dieťaťa

baska29
16. jún 2015

Dopredu sa ospravedlnujem ak tu taka tema je ale ja som nenasla.
Chcem sa spytat ci mate niektora skusenost s migrenou u dietata?moja 8rocna dcera sa casto v poslednej dobe stazuje na bolest hlavy.
Den vyzera v poriadku,je v skole,naje sa,pije a potom z nicoho nic ju zacne boliet hlava niekedy az na zvracanie.Moja mama a sestra a obcas aj ja trpime migrenamy a nechcela by som aby to zazivala aj ona.Dnes som sa bola informovat u lekarky a ona ze najprv jej musi spravit klasicke vysetrenia a potom ked nieco najde odporucit neurologicke.Strasne m to trapi lebo vidim ze jej je zle,vzdy pomoze jedine len spanok a tabletkami ju nechcem dopovat pokial neviem co jej je ale ked nevie zaspat tak jej dam paralen.Ak by ste mala niektora podobnu skusenost a hlavne tadu bola by som vdacna.Dakujem

ragulca
16. jún 2015

@baska29 toto isté má môj 8-ročný syn, rovnako nepomôže nič iba spánok, pri horšom stave dávam Nurofen, boli sme na neurológii, robili mu eeg - je ok, poslal ho na MR aj to je ok. Nedá sa tomu predísť, pretože nevieme čo je spúšťač. Aj keď mám pocit, že tie stavy máva pri zmenách tlakov, počasia.

kadri
16. jún 2015

@baska29 moju dceru v takom nejaku veku bolievala hlava, boli sme na vysetreni na ocnom, ci to nahodou nie je z namahania kvoli horsiemu zraku. vsetko ok, ale dr. videl, ze jej rastu trvale ocne zuby, vraj to moze byt z toho. a ozaj, ako zuby vyrastli, preslo to. pisem ako tip, ci by to nemohlo byt podobne

katarinamarkova
16. jún 2015

@baska29 pije dost vody v tomto teple? nema problem so zrakom? neprechodila silnu nadchu? nesedi dlho v zlej polohe napr. - je dost pravdepodobne ze to ma len z chrbtice....z tej vie teda riadne boliet hlava.....ved vsetci vieme ake tazke tasky nosia nasi skolacikovia a ake uzasne stolicky a lavice maju na tych x hodin stravenych v skole....plus sedia doma nad ulohami.....casto pred tv, pc......
je fajn riesit to odbornikmi, ale skuste sa v prvom rade pozriet na tieto banalne priciny.

lyzzy
16. jún 2015

@baska29... Migréna môže byť dedicna....aj ja som ju mávala....a až tak ako tvoja mala....že som sa povracala od bolesti....Mne pomohol až pôrod

baska29
autor
16. jún 2015

@ragulca
@kadri
@katarinamarkova
@lyzzy
Dakujem za rady,pojdem pekne porade a odsledujem vsetko.Chcem sa vyhnut aby zazivala tale bolesti ako moja mama a sestra ako pises
@lyzzy mne presli migreny tiez az ked sa mi mala narodila a az teraz som si to uvedomila.
Neviem co bude spustac lebo to aby pila to dodrzuje to jej opakujem stale,chorobu nemala ziadnubtaku neprechodenu.Teraz pojdeme na tie klasicke vysetrenia a uvidime.Dakujem za rady

lyzzy
16. jún 2015

@baska29... Ono je to väčšinou nástupom puberty keď sa mení štruktúra mozgu.

bibistec
21. jún 2015

urcite s nou chod k neurologicke nedaj sa odbit ak ma migrenu velmi trpi, nenechas ju predsa trapit sa. inac pomaha aj dieta, nizkohistaminova, ale to ti asi poradi neurologicka co vynechat mne tak poradila. A takisto to moze suvisiet s cyklom mozno do buducna aby si aj toto mala na mysli. drzim palce

eva.macko
21. jún 2015

@baska29 Ahoj, tiež mám 8 roč. syna a mali sme presne tie isté príznaky. Nám to začalo už pred dvomi rokmi, detská lekárka nič nezistila, poslala nás na všetky možné oddelenia v detskej nemocnici - tiež nič. Až nakoniec na jednej súkromnej gastroklinike mu zistili poruchu spracovania histamínu. Celý deň bol v pohode, jedol, pil a podvečer hrozné bolesti hlavy až vracal. Nariadili nám úpravu stravy podľa potravín s nízkym histamínom a už je to oveľa lepšie. Občas nejaká tá bolesť hlávky, hneď si ľahne, vyspí a je v pohode....

baska29
autor
21. jún 2015

@bibistec
@eva.macko
Dakujem baby,uz sme objednane na prve vysetrenia a potom uvidi co dalej ale ak ma neposle k neurologicke budem sa toho dozadovat,lebo presne ako pises eva.macko ona pije aj je cely den jej nic nieje a poom z nicoho nic to nanu pride a viem ze neklame lebo lekarka ze co to nerobi pred pisomkou alebo nejakou skuskou doskoly ale poznam ju a viem ze to tak nie je,povie ze ju mak viac sledovat.Koli tomuto mame priblemy potom zovsetkym s dovolenkou aj vyletmi.Mrzi ma to a trpim tak isto s nou.....

eva.macko
21. jún 2015

@baska29 Ak by si chcela, pošli mi mailík a pošlem ti tam tabuľku s histamínovou dietou - môžete vyskúšať a uvidíš či sa jej polepší. Ja som ju dostala od jednej zlatej sestričky z imunologickej ambulancie - robili to pre Švajčiarov 🙂. Dva týždne treba dávať pozor na potraviny a potom postupne zaraďovať jedlá a sledovať čo škodí... Na to nie sú lieky ☹ . Jasné že to môže byť čokoľvek iné, ale tie príznaky sú na vlas rovnaké ako u môjho drobca.

dee01
29. sep 2016

@baska29 len náhodne som našla príspevok....ako ste na tom s migrénou? aj ja hľadám rôzne dostupné informacie..., moja dcéra má 12 a trpí migrénami dá sa povedať od mala...raz je to lepšie, raz horšie, príchodom školského roka sa to vždy zhoršuje...., boli sme na rôznych vyšetreniach, nič sa nezistilo...

baska29
autor
2. okt 2016

@dee01 bola som s nou u neurologicky a u usnej,na vyšetrení oči a nic.
Prešlo od príspevku vyše roka ale zisťovala som ďalej a zacla sledovať a zapisovať vo jedava.Vychadza to že to má zo syrov,niva a podobne plesnive ktoré tak lubila.Vsetky s!e vynechali a zlepsilo sa to.Obcas ju bolí hlava ale nie tak veľmi a často ako predtým.Skus to aj ty a ešte mi poslala jedna mamička odtiaľto z kona zoznam vecí na ktoré bývajú tieto migrenive odozvy ale neviem go nájsť.Skusim pozrieť v e-maily a keď tak ti to pošlem.Ale začnite tým ze vynechá to čo jedáva najčastejšie,,unas to boli spomínané syry,pizza a cibula.

dee01
2. okt 2016

@baska29 ok, dakujem, toto sme este neskusili, vyskusame. u nas je to vzdy take narazove a zdalo sa mi, ze to je v dnoch alebo skorej po náročných a vycerpavajucich. Ale ked to je uz 2-3x do tyzdna, je to prilis..

lubiss
4. okt 2016

moj syn tiez 8 rocny mi vcera povedal ze ho bolieva hlava nad pravym okom ukazal na celo..ze to pride potom prejde..nikdy som si nevsimla na nom nieco ani nic nepovedal...v podstte mi to povedal len tak mimochodom...nestretol sa s tymto niekto ze takto nad okom celo ??

dee01
4. okt 2016

@lubiss to by mohlo byt mozno aj od oka..? Neviem, moja ma bolest vacsinou v zahlavi..

lubiss
4. okt 2016

@dee01 skocime k doktorovi to je najistejsie 😒

macebe
5. nov 2018

@eva.macko Dobrý deň,

pozeram si temy o migrene spojenej s histaminom. Mam 7 rocneho syna a dva roky uz bojujeme. Ako sa Vam dari, potesi ma kazda rada M

eva.macko
6. nov 2018

@macebe Dobrý deň, no veľmi sa nám teda nedarilo :(. Aj keď histamínová dieta nám pomohla aspoň zastaviť zvracanie - migrény žiaľ zostali... Veľmi nám pomáha Daosin, je síce dosť drahý, ale veľmi nám pomáha. Pred mesiacom nám neurologička diagnostikovala migrénu (aj keď to vyšetrenie spočívalo len jednoduchých úkonoch - zdvihni ruku, pokrč nohu, prejdi po čiare a pod.), predpísala nám Peritol, magne B6 a Q10. Nakoľko mal akurát obdobie, že už tri týždne mi vydržal (čo je u nás priam zázrak, pri frekvencii migrény so zvracaním dvakrát za týždeň), a referenciách, ktoré Peritol má, som sa rozhodla zatiaľ nedávať. Veľmi nám pomáha skutočne Daosin pred jedlom, vitamíny B a magnézium. A to nám odporučila aj alergologička.