Môj synček má hypospádiu

zoja1234
2. feb 2022

Ahojte baby, neviem či tu existuje osobitná skupina na tento problém, ale môjmu synčekovi bola diagnostikovaná hypospadia, dierku má dosť pod pipikom, doktorka to vidí na dve operácie okolo 2-3 rokov... Dosť som plakala a som z toho smutná, neviem kde sa stala chyba, nepila som ani nefajcila v tehu, kyselinu listovú som jedla už pol roka pred otehotnením.. potrebujem povzbudiť, alebo ak sú tu maminky ktoré majú s chlapčekmi to isté a už majú operáciu za sebou, prosím dajte mi vedieť ako to prebiehalo, či to pomohlo, ako sa pipík hojil. Viem že to nieje chýbajúca končatina alebo neuro defekt, ale aj tak ma to trápi, pipík je predsa dôležitý ako pre chlapca tak hlavne pre muža :(

arasidka123
2. feb 2022

@zoja1234 aj môjmu bola diagnostikovaná...teraz má 9 rokov...najskôr strašili že operácia ešte keď bol malý, že len Paralen treba dať pred operáciou, ale nakoniec dr skonštatoval,že operácia nie je potrebná,lebo nie je až tak nízko, že by to malo mať vplyv potom v budúcnosti..

nique
2. feb 2022

Vies kolko chlapcov ma tuto diagnozu? Ja som bola s malym na operacii nezostupeneho vajicka. Plna urologia na Kramaroch podobnych pripadov. Ale naucila som sa tam jednu vec. Stretla som sa tam s mamickami, ktorych deti sa od narodenia nedostali domov. Mamicka tam bola 4 mesiace, lebo dietatko nema oblicky, takze denne dialyza. A zostanu kym nenajdu darcu alebo kym nebude mozna aspon ciastocne umela oblicka. Dialyza by ale pokracovala. Takze hlavu hore, toto su fakt malickosti. Mas zdraveho chlapca.

petko81
2. feb 2022

@arasidka123 aj ma tak
Teras ma 8 a doktor povedal ze ked bude dospelí môže sa rozhodnúť a ist na operáciu

ijuska1982
3. feb 2022

@zoja1234 jetu taka skupina. Dajte do vyhlada vaca hypospadia. Aj moj sym ma tazky stupen. Dierka az pri vajkach. Mame za sebou 1operaciu. Tento rok bude druha.

stanly1517
1. mar 2022

@ijuska1982 Dobrý deň
Prosím vas ako starý bol synček ked ho operovali a kde?
Ako to znášal?Mal bolesti po operacii?My mame tiež dierku pri vajickach.Cika po sediacky na záchode tak sme ho učili.Kolko ste boli hospitalizovaní?

blah24
1. mar 2022

@nique ja mam stejnou zkusenost

zoja1234
autor
1. mar 2022

@nique uvedomujem si že sú aj horšie diagnózy, nedovyvinute alebo deformované končatiny, neuro defekty, obrna, chýbajúce orgány atď.. ALE to neznamená, že môj syn by mal byť rád, že má len hypospadiu.. žiaden zdravotný problém by sa nemal bagatelizovať alebo zľahčovať, ze- aha šak to nič není, sú aj horšie stavy.. takto ako ty, by som si dovolila bagatelizovať jedine soplik alebo zaparenu rit, čo pominie... Prosím nepis mi, že hypospadia je nič. Je to dosť vážny problém, vrodený, vyžaduje operáciu ak nie aj dve, tie Boh vie ako vôbec dopadnú, a určite to bude mať vplyv na jeho budúcnosť, či už vramci cikania alebo pohlavného života, plus muzske sebavedomie je od prírody postavene na penise.. takže to nezlahcuj prosím

ijuska1982
1. mar 2022

@stanly1517 syn mal 13 mesiacov ked mu robili prvu operaciu. tento rok (minuly mesiac mal 2 roky) mu budu robit druhu operaciu. robili mu to na Kramaroch, dr. Polak. hospitalizovany sme boli od utorka, v stredu mu to robili a na 8 den od operacie mu davali dole obvaz a potom sme sli domov. nevedel chodit lebo mal stuhnute svalstvo, tak sa daval tyzden s chodzou dokopy. Mam pocit ze nemal bolesti, len ked mu davali obvaz dole tak plakal. inak tam za celych 8 dni neplakal a ani nenervacil ze musi lezat. bral to ako hru asi a hrali sme sa aj priputany ruky nohy. bol vtedy maly, neuvedomoval si to tak. teraz to uz bude horsie. no nas necika do zachoda, aj serblik odmieta, tak my sme stale v plienkach. ideme teraz v marci na kontrolu kde nam povedia termin operacie.

stanly1517
1. mar 2022

@ijuska1982 no moj syn ma 4 roky a cika pekne len sme ho učili po sediacky. Keď je vonku v lete vie aj po stojacky cikat. Chodi do škôlky.Chcela by som to vyriešiť kym pojde do školy. Ale veľmi sa bojím.

ijuska1982
1. mar 2022

@stanly1517 praveze vsetci chlapci tam boli uz vacsi a nie ako my po roku. A kam by ste sli do ktorej nemocnice to mate blizsie.

stanly1517
1. mar 2022

@ijuska1982 no hlavne sa bojím toho co bude po operacii.
Neviem kam pôjdeme asi kramare. Ale aj Martin dost chvália. Ako to bolo po operacii?Sú balkóny na izbách?My mame az 3.stupen hypospadie.

ijuska1982
1. mar 2022

@stanly1517 ved aj my ten najtazsi. Pre rokom mu len obriezku a vyrovnavali pipika. Nie su tam balkony. My sme nedostali nadstandard izbu takze za ten tyzden a nieco sa nam tam vystriedalo 5mamiciek s detmi. Vacsinou to boli oblicky, takze kratsia hospitalizacia.

stanly1517
1. mar 2022

@ijuska1982 a ako vyzeral pipik ked mu ho vyrovnavali?Lebo mne nepride ze ho ma krivý.Len je malinky a dierku ma pod vajkami.

ijuska1982
1. mar 2022

@stanly1517 tiez malicky. Mam pocit ze ani nerastie. Mal ho ohnuty dovnutra. Tak ale nevyrovnali to na stopercent aj tak.

stanly1517
1. mar 2022

@ijuska1982 ja mam tiež pocit ze nerastie. Aj si sa pýtala na to?

nique
1. mar 2022

@zoja1234 nezlahcujem. Chcela som Ta povzbudit.

ijuska1982
1. mar 2022

@stanly1517 ani nie.ale teraz sa spytam. Ale pocitam ze sa nebude vyvijat/rast ako zdravym chlapcom.

zoja1234
autor
1. mar 2022

@stanly1517 ahoj, teda chápem správne že tretí stupeň je keď je dierka až pod vajkami? Nám to takto doktorka nešpecifikovala, môj má dierku veľmi tesne pod pipikom nad vajkami, čiže to bude asi druhý stupeň, či? Neviem, chcem sa tu len poradiť :(

ijuska1982
1. mar 2022

@zoja1234 my mame presne medzi korenom pipika a vajkami a to uz je treti najtazsi stupen.

stanly1517
1. mar 2022

@ijuska1982 dufam ze porastie😧😧😧😧

stanly1517
1. mar 2022

@zoja1234 to je treti stupeň tak to mame aj my

zoja1234
autor
1. mar 2022

😞😞

stanly1517
2. mar 2022

@zoja1234 dnes som ho objednala na 1.vysetrenie 10.5.

zoja1234
autor
2. mar 2022

@stanly1517 držím vám palce, daj potom prosím vedieť čo ti MUDr. povie

stanly1517
2. mar 2022

@zoja1234 objednám ho aj do Martina nech mam dva pohľady od 2 doktorov len urologia je tam az zajtra tak budem zajtra volat

rupuni
5. apr 2022

@ijuska1982 aj my 😢 už ste po? Syna budú zajtra operovať v KE dr. Kurcinova somm hotová hrozne sa bojím...

ijuska1982
5. apr 2022

@rupuni nie. Akurat ako sme mali ist na kontrolu kde by nam dali termin operacie, sme chytili covida. Tak v juni ideme az. Pocitam ze este tento rok pojdeme hoci nie je odplienkovany.