Mokrý kašeľ u 8-mesačného

21. dec 2023

Ahojte dievcata, syn ma 8. mesiacov a dnes zacal chrchlat taky ten mokry kasel, soplik netecie ani nie je zachripnuty. Dali by ste kalciovy sirup? Ci skor ine? Teplotu zatial nema a Dr. ma uz dovolenku a detskej pohotocosti sa vyhybam, tak sa skusim poradit tu 🙈

petra7797
21. dec 2023

Môžeš dat aj ten ale to je skôr keď boli hrdlo ja mam 7 mesačnú a tiež takto isto mala kašeľ a dala som jej mucosolvan na podporu vykaslania moja ale mala zadné sople ktoré zatekali tak aj fenistil brala

anavixy
21. dec 2023

Kludne daj kalciovy sirup, kalciovy sirup ma protizapalovy ucinok a hlavne posilnuje pohyb riasiniek, tie su zodpovedne aj za vykasliavanie. Na bolest hrdla sa sice dava, ale je to uplne nepodlozena indikacia a nema ziaden ucinok na bolest hrdla ani hlasivky. Kalciovy sirup je urceny prave aj na kasel pre male deti, ktore by nemali uzivat bezne lieky na kasle (ako solmucol ci mucosolvan atd, ktore sposobuju este vacsie zahlienenie s ktorym si male dieta nevie poradit, kedze nedokaze efektivne vykaslat). Pokial dieta dobre vykaslieva, nemusi uzivat ziadne lieky. Kalciovym sirupom nic nepokazis, nasadila by som aj Kalobu a nezabudni na vitaminoterapiu (D, C) 🙂

petronellla87
21. dec 2023

Mne vravela magistra v lekarni ze kalciovy sirup je az od 1 roka

nelca0510
21. dec 2023

Úprimne,zavolaj na detskú pohotovosť. Je to moc malé bábo,možno ho budú chcieť aj popocuvat.nam dala dr.solmucol od vlhkého kaslu

autor
21. dec 2023

@anavixy dakujem tiez som si toto myslela, preto som dala kalciovy 🙈

autor
21. dec 2023

@nelca0510 volala a ze nie je Nostradamus na dialku a naposledy sme tam covid chytili, uz sa tomu vyhybam 🙈