Môže 5 mesačné dieťa dostať chrípku od matky?

maminabobo
23. feb 2013

Môže dostať chrípku 5 mesačné bábätko. Ja som úplne hotová, horúčka, bolesť svalov, slabosť...nakazí sa odomňa??? ☹

xlucia
23. feb 2013

@maminabobo babetko moze dostat kazdu chorobu, ale pokial dodrziavas hygienu ako umyvanie ruk, lepsie aj rusku na usta a hlavne vela koj, potom je to malo pravdepodobne, lebo pocas kojenie mu davas aj protilatky.
a riadne vetraj vzdy v tej miestnosti kde nie ste. niekolko krat denne

hajajanka
23. feb 2013

Ano, babatko moze dostat chripku a to aj napriek hygienickym opatreniam a dojceniu. Ak by dostalo teplotu alebo by sa ti zdalo malatne, tak s nim bez k lekarovi, pre babatko to moze mat vazne nasledky.
Kazdopadne dodrziavaj to, co tu uz napisala @xlucia.

maminabobo
autor
23. feb 2013

Bože dúfam, že sa tomu vyhneme. Mala sa teraz vystrábila z choroby, mám ešte 4-ročného syna a ten nosí všetky bacile zo školky, tak malinká je chúďatko takto stále napádaná. Kojíme, vetráme, umývame....ale celý deň sme spolu :(((

xlucia
23. feb 2013

@maminabobo tak si maleho nechaj pocas zimy doma.

janinah
23. feb 2013

@maminabobo naj ochrana je maska na ústa a nos

petraj19
23. feb 2013

moze a nemusi. mne dokyna povedala, ze je lepsie " ked je matka chora". ked kojis tak mliekom prechadzaju aj protilatky, ktore sa ti tvoria v organizme. aj tym chranis dietatko pred chorobou. ked budes dodrziavat hygienu a ostatne veci ako pisali dievcata nemusi. ja som bola od narodenia malej uz asi styrikrat chora a dostala to len raz.

euka210
24. feb 2013

moze, ale nemusi...moj odomna nic nechytil, bol dojceny a je zdravsi ako ja 🙂

dobromila
25. feb 2013

@maminabobo môže ☹
Môj najmenší toho do roka pochytal habadej a to som ja osobne chorá nebola, zato jeho dvaja súrodenci na striedačku viac krát. Oddeliť ich nebolo možné. No a kojený bol 11 mesiacov. Dokonca dostal aj kiahne, keď mal 5 mesiacov - nič príjemné veru.
Daj vedieť, ako to dopadlo. Všetko dobré!

aldream
25. feb 2013

@maminabobo ja som bola na tom podobne ako Ty,vysoke horucky,nic som nevladala,zrejme tiez chripka...brala som ATB...maly mal vtedy 3 alebo 4mesiace,chodila som s ruskom,hlavne pri kojeni som ho mala,no a maly sa vobec nenabral 😉 ...ako pisu dievcata vyssie, dietatko si berie rozne protilatky od matky,takze pravdepodobnost,aby sa nakazilo je nizka.Babatko je chranene,ak uz beries lieky...Skore uzdravenie prajeme maminka🙂

maminabobo
autor
25. feb 2013

ďakujeme, malinká sa zatial drží, tak uvidíme.
@dobromila my sme boli minulý týždeň na kontrole u doktorky a pred nami bol chlapec s odoznievajúcimi kiahňami, tak dúfam, že sme to neschytali tiež..neviem aká je inkubačná doba....

aldream
26. feb 2013

@maminabobo inkubacna doba u kiahní je 3 tyzdne,a siria sa tusim naozaj vzduchom ...niekde som vsak citala,ze dieta cim skor ich dostane,tym je to lepsie....

svetlusska
26. feb 2013

@maminabobo moze a nemusi...nasmu malemu stacilo ze bol chvilu v miestnosti kde bola chora babka a hotovo, tyzden uz beriem antibiotika kedze chytil rovno zapal priedusiek :( a podarilo sa mu nakazit aj mna :(