Môže batoľa papať zemiaky každý deň?

kosicanka1
30. aug 2008

baby, moze take batola papat zemiaky kazdy den? predsa len su to skroby... mala zemiaky zboznuje, ranajkuje iba zemiakovu kasu a este na obed na zeleninu s masom a zemiakmi. zemiaky jej davam bio, ale aj tak. nic ine na prilohu nechce.
a vravi sa, ze od zemiakov ma priberat? tak u nas to neplati...

susik77
30. aug 2008

kosi: ja si myslim, ze je to zdrave, ak su cerstve, nie skladovane, obsahuju vitamin C. Ak ma inak jedalnicek obohateny bielkovinami , tukmi a vitaminmi v primeranom mnozstve, preco nie? 😉

jaduska
30. aug 2008

Ak papá okrem tých zemiakov aj niečo iné, tak hádam to nebude problém. Obmedzovať zemiaky, ryžu a cestoviny s a odporúča cukrovkárom pre redukčenej diéte. Zdravému dieťatku by to uškodiť nemalo...voľakedy ľudia žili o zemiakoch a kyslej kapuste a akí boli zdraví 😝

kosicanka1
autor
30. aug 2008

susik, normalny zemiacik jej uvarim, kupujem bio... zasa nie je cerstvo zo zeme vytiahnuty
jaduska, vedela som predsa ze niekde som citala, ze sa tie zemiaky nemaju tak vela jest, a to bolo u cukrovkaroch... pocas tehu som mala cukrovku a tam sa mi to vrylo do pamate

maca793
30. aug 2008

jedálniček by sa mal každý deň meniť ale ak bábätku chutia tak prečo nie.

kosicanka1
autor
30. aug 2008

no to sa lahko povie, ze jedalnicek by sa mal kazdy den menit.....
aspon obmienam tu zeleninku a masko k zemiaku 😒

bilushka
31. aug 2008

Kosicanka, ahoj 😵
My sme na tom plus minus tak isto, lebo ryza mu nechuti vobec a cestoviny este ako-tak, na ranajky sice nema zemiakovu kasu, ale skoro kazdy den ma na obed zemiaky s obmenou masa a zeleniny a ani mi nenapadlo, ze na tom moze byt nieco zle 😕

tonicka
31. aug 2008

kosicanka1, netrap sa..mozno za chvilu bude mat obdobie, ze bude papat, len cestovinu, alebo len zeleninu... pokial ti pribera, je zdrave stastne dieta, tak to neries...my mame rozne obdobia, aj zemiakove, aj bez zemiakove, aj ze vobec nechce maso a zeleninu.. potom zase nechce jogurty, hoci pred tým zjedla aj 3 za den... 😉 pokial nepapa hranolky a vyprazane masko... 😀 😀 😀 je to v poriadku 😉

ankam
31. aug 2008

ja si tiez myslim ze zemiak vobec nevadi
aj my sme mali take obdobia zemiakove a ked uz neviem co jej dat,tak zemiak stale uvarim a velmi ho lubi zo zavaranou cviklou 😀

marorlinko
31. aug 2008

moj maly ked uz zemiaky,tak hranolky, na iny sposob ho musim nutit, cestoviny ma rad, hlavne spagety j eich sam. ani s ryzou ni eje problem, len tie zemiaky, ale mozno zmeni svoj nazor uz,kedze zacal sam jest s lyzicou, uvidime. zemiaky by nemali ublizit, skor pecienka keby ju jedol velmi casto, lebo obsahuje vela vitaminu A co moze ohrozit dieta, zemiaky nie su hrozbou.

mimakro
1. sep 2008

A to už jedáva hranolky ? 😕 Aj pečienku? 😕 Košičanka, ona sa ich raz obje a potom už ich nebude chcieť.

bubba
1. sep 2008

no moja mala odjakziva zemiaky odmieta a neje ich doteraz,niekedy v polievke ked je rozmixovany a nevidi ho 😀 😀 .takze je to zle ked neje zemiaky???? 😕 😕

bibula
1. sep 2008

no a preco nie?moj maly by ich jedol nonstop🙂

wladka
1. sep 2008

kosicanka, ziadne strachy.. pride obdobie ze pride na chut niecomu inemu.. mne emka tiez mala zemiaky furt, sme sa smiali, ze bude mat velku hlavu 😀 , ale zemiaky som robila na rozne sposoby, to chce stipku fantazie 😀 - kazdy sa cudoval, ze co to vymyslam, ale dalo sa.. 😉 , a nejedla to iste.. co sa tyka stravy u nas, my zasadne oddelena 😅 ..neje mi masko s prilohou, ale s oblohou, a priloha s oblohou 😀 ..

bubba
1. sep 2008

aj my dodrziavame oddelenu stravu 😀 😀 neexistuje aby bolo maso so zemiakom v puse naraz 😀

tonicka
1. sep 2008

aj my mame oddelenu stravu...napr. polievka: najprv stava, potom slize, potom mrkva... alebo najprv zemiaky, potom stava, potom masko, potom hrasok 😀 😀

dadulka19
2. sep 2008

kosicanka,mne práve zemiaky malá nechcela 😒 ,len ryžu.Tak som jej ju dávala každý deň,len zeleninu som obmieňala.Teraz už spapá aj zemiaky.Synovec zas papkal len cestoviny.Pokiaľ dieťaťu chutí,netreba sa znepokojovať.
A oddelená strava funguje aj u nás 😎

marorlinko
2. sep 2008

asi si zle citala, pisala som,ze pecienka nie je velmi vhodna pre deti lebo obsahuje strasnevela vitaminu A co moze ohrozit dieta. hranolky je, preco nie je na tom nieco zle, neje ich stale,ak ma chut tak papa, kazdy ich mame rad