Môže ísť o atopický ekzém?

el6
24. sep 2013

Ahojte, chcela by som sa spytat na atopicky ekzem...asi mate niektore skusenost...mam 10 mes. dcerku..asi 2 tyzdne ma fliacky - cervene (niekedy viac, niekedy menej), supinove, nevypada, ze by ju svrbeli, nie je nepokojna...ma ich na krku - vpredu aj zozadu, na licku, brade, hrudi a zvnutornej strany laktov - okolo zarezov...kozna si nie je ista zatial...vacsinou som citala, ze atop. ekzem svrbi..ale ona si to nechyta, nedrazdi ju to nijako, myslim...mate niekto s takymto niecim skusenost prosim? Dakujem vopred.

jul11
24. sep 2013

Ahoj,nasa sa nam v lete tak vyhadzala.su to typicke miesta.celkovo kozni tazko hodnotia,moze to byt alergicka reakcia na vodu,jedlo,mlieko,prasok,zmena prostredia,...moze to mat atopicky charakter.kozna ti pravdepodobne predpise nieco kortikoidne,aj nam predpisala,dali sme,zabralo.boli sme na navsteve,v cudzom mieste,neriesila som zarabanu masticku,az neskor som sa dozvedela za subto kortikoidy.opakovali sa to,isli sme k inej koznej,ta zacala taninovymi pudrami a mastami a potom emolienciami a tiez zabralo,aleb trvali to dlhsie,ale som rada,se bez kortikoidov.teraz premastujeme,aby sa to nevratilo a pozorujeme stravu,ale nevieme z coho to mohlo byt.vraj 80%deti sa do svojich 2rokov zbavi,tak v to dufame.sem tam kupeme v Eucerin olejceku,existuje aj Oilatum a na premastovanie je Lipobase,Modra indulona,...Kazdemu dietatu zaberie nieco ine,nam zatial toto zabera.Kamoska ma 2deti s tou diagnozou a mastia vselicim a maju dietu a zabera ako kedy.niekedy nieco mala zje a nic a inokedy zje to iste a vyhadze sa.

moonglow
24. sep 2013

atopicky ekzem priserne svrbi a ak by to aj bolo ono, na takuto lahku formu urcite nedostanete kortikoidy ... treba to hlavne riadne premastovat a zvykne sa to zhorsit, ked sa dieta spoti, takze zbytocne nebabušiť ... tiez je potrebne odsledovat, ci a kedy sa to zhorsuje (po nejakej potravine, v strese, v teple, pred chorobou a pod.)

martina833
24. sep 2013

Moja dcerka ma atopicky ekzem od narodenia, teraz ma 1,5 roka a svrbelo ju to 1x po jednom kreme, inak si to vobec ani nevsima, takze moze to byt AE, ale aj nemusi. Riesila by som to skor s alergologickou ako koznou, dozvies sa o nieco viac, ale tiez nie 100% pravdu. Odporucam kremovat prirodnymi telovymi mliekami, pouzivat vhodne pracie prostriedky, obliekat len bavlnu.

nicky07
25. sep 2013

ahoj ja mam dvoch synov s atopickym ekzémom. starší ho mal na celom tele, bolo to strasne, mič nezaberalo a prešlo mu to do astmy. Koža ho príšerne svrbela, stale sa škriabal supal potom mu to mokvalo... Mladši syn to mal len na líčku ale za to brutálne. cele líčko mal červene supinate, no jeho to vobec nesvrbelo. Ani si to nevsímal. potom zrazu ked už bolo takmer vyhojene si to rozškriabal a zacinali sme nanovo. Tak to šlo od dvoch mesiacov do cca 11mesiacov. non stop navstevy na kožnom kopa masticiek aj hormonálnych ked nam nevedeli pomoct , každy pozeral po drobcovi čo to ma na tvaričke lebo to mal naozaj skarede. bola som zufala, poviem ti uprimne po skusenosti so starším synom som už kožnym neverila a urobila som dobre. mateja som začala liečiť podla jedneho dr pil kolostrum, dostaval probiotiká, líčko som natierala aloe mastičkou. a úredstav si dnes už na ličku nema ani naznak nejakeho ochorenia. ma ho krasne ciste, netreba ho ani premastovat, nič. ekzém sa nevratil ani po očkovaní do oboch nožičiek, teraz sme dokonca prekonali dosť stresove obdobie, museli ho urgentne operovať , z nemocnice sme si doniesli strasne hnacky... a ekzem nič. myslím že sme saho zbavili... a je pravdou že kožný dr len potlacaju prejavy ekzemu ale príčinu neliečia. ta je vnutri a upravou len napr tými probiotikami, odporou imunity sme sa rapidne začali zlepšovať až sme sa z toho uplne dostali. To či ekzém teda svrbi alebo nesvrbi, nas teda u staršieho svrbel strasne u mladsieho takmer vobec, asi preto sa ten ekzém volá atopicky lebo nemá nič typické, všetko pi nom je tak variabilne, že je treba len hladat zistovať a skúšať čo sadne práve vám...

drobcek26l
25. sep 2013

Môže to byť AE aj nemusí. Preventívne by som to mastila modrou indulonou, tá je dobrá na všetko a aj keď nepomôže ale určite neublíži. A nám na ekzém najviac v tých začiatkoch pomohlo, že sme začali brať 2x denne kvapky fenistil a natierali tie červené miesta zarábanou mastičkou Ichtamol. Zatiaľ sme vďaka tomu zdravý.

el6
autor
25. sep 2013

dakujem velmi pekne za rady, ste zlate...to s tou alergologickou vypada byt dobry napad, uz som aj poprosila detsku aby nam vypisala odporucenie...popozeram aj tie lieky co ste napisali...dakujem...len sa modlim aby to bola nejaka lahsia forma co rychlo zmizne...

milota164
27. sep 2013

nasa mala mala tiez take cervene fliacky a nevedeli sme sa toho zbavit nakoniec nam pomohol Bepanthen a chvalabohu sa to nevratilo, drzim palce

lencika
28. sep 2013

ahoj nemusi ist hned o atopicky exzem, zalezi ci kojis, ak ano co si zjedla a vylucit tu danu potravinu, ak si urobila celkovo nejaku zmenu praci prach a pod. treba to sledovat a natieraj bepanthenom myslim ze je na to najlepsi a ked sa to nezmeni tak lekarka aby to nebolo nieco vaznejsie

el6
autor
29. sep 2013

dakujem baby...boli sme u koznej, dala jej afloderm a do kupela olej...a vylucila som pre istotu aj med, lebo v poslednej dobe som nim nahradila cukor, tak som ho jedla viac nez pred tym...ale bolo aj tych zmien pred tym vysypom...boli sme na dovolenke, takej putovnej trochu, ze sme prespavali na viacerych miestach....tak aj tam mohlo nieco zaposobit...aj horne zubky sa jej prerezali prave... nemam ponatia, co z toho to mohlo sposobit....nastastie to vypada, ze to odchadza...uz to ma len malicko...na alergologii nas objednali az o mesiac, tak neviem ci este bude mat vyznam tam ist, ak to zmizne...ale bodaj by nemalo 🙂

kiwinetta
2. okt 2013

ahoj môj synček mal niečo podobné keĎ bol taký malý, taký ekzem vôabec nemusí u tak malého dieťatka svrbeť a predsa ide oň. Ja som časom prišla na príčinu a po jej odstránení to zmizlo. Príčina bol detský krém na rižku nivea a všetky druhy vlhčených obrúskou. Určite si aj ty utierala nimi ručičky aj pusinku...... je to dobré svinstvo tie vlhčence od akejkoľvek firmy aj pampers u dcérky to vôbec nepoužívam.

el6
autor
4. okt 2013

no pravda je, ze kozmetiky pouzivam pri nej minimalne, ale vlhcenym servitkam som sa veru nevyhla, hlavne teda vonku, alebo ked jej cudzi ludia chytkaju rucicky... takze to kludne moze byt aj tym veru...tiez som uz nad tym rozmyslala, ze to vylucim, len neviem cim to nahradit...ci si to nahradila ty pls?

ivanaa346
12. jan 2024

@nicky07 Prosím Vás môžte napísať aké kolosteum syn píl na ten exem Aakym aloe ste natierali a aj tie probiotiká aké mal ? Ďakujem