Našli ste aj vy krv v stolici 2,5 ročného dieťaťa?

studio11
7. apr 2012

Chcem sa opýtať, či ste sa niekto stretli s krvou v stolici 2,5 ročného dieťaťa. Našla som tu diskusie o krvi v stolici bábätiek, ale nič o starších deťoch. Môjmu synčekovi som spozorovala asi pred mesiacom v stolici krv. Nebola to vôbec nejaká tvrdá stolici, naopak, bola taká "mäkká" ale na konci bola krvička. A dnes tam už bolo tej krvičky viac, dokonca aj na papieri bola................hemoroidy vraj takéto malé detičky nemávajú, nemáte niekto podobnú skúsenosť??????

halienka
7. apr 2012

Nemám takúto skúsenosť našťastie, ale ak to nebolo tvrdou stolicou, tak treba ísť k lekárke určite, porobiť vyšetrenia, môže byť skrytá intolerancia alebo alergia na nejakú potravinu, pokiaľ je tým črevo dlhodobo dráždené, môže vďaka tomu vzniknúť zápal a krvácať. Určite treba ísť aby sa zistilo o čo ide. Držím palčeky aby sa to čo najskôr poliečilo 🙂

pink_lady
7. apr 2012

mylis sa, aj taketo male deti mozu mat hemoroidy a hlavne, ak ich ma niektory z rodicov, je to velmi pravdepodobne. Poznam viac taky deti 2-3 ropcnych s hemoroidami. No a co sa tyka krvacania, my sme tiez tak mali, tiez sme v tom veku, a par krat, dr povedal ze pokial to nie je opakovane - to znamena, dnes, zajtra, pozajtra, ale je to napr raz za ten mesiac tak to je v norme, samozrejme, pre pokoj duse, mozes zajst k dr v utorok, na vytery pripadne nejake odbery 😉

nina88
7. apr 2012

A neboli to take krvave akokeby vlasky?? Moja dcera take jednej doby mala,vsetky vysetrenia mala v poriadku, vraj niekedy praskne zilka,ale treba to dat urcite vysetrit...

viki2912
7. apr 2012

moja ked bola uplne malinka,okolo2/3 mesiacov mala krvicku v stolici...preco?zobrala som plienku k lekarke a ta mi povedala,ze mala kvoli nutrilonu ar tazko tlaci,zapeka ju..a nieco jej muselo puknut v konecniku.nic vazne,len sme museli davat harmancekovy cajik,aby mala riedsiu stolicu a odvtedy nic....ak ma taketo vacsie dietatko,moze to byt tiez nieco v konecniku,hemoroidy nie,na to je male,skor si myslim,ze malo zapchu,a tlacilo a nieco mu tam prasklo pri konecniku.

beba1902
7. apr 2012

ahoj treba ist k lekarovi nech zoberie vzorku stolice aj moj syn mal krv a nakoniec to mal polipy vybrali nam ich a uz je dobre 🙂 vela stasia 🙂

nelicefo
8. apr 2012

daj to po sviatkoch vysetrit.😉 drzim palce nech je vsetko o.k

linle
7. jan 2014

Ahojte, rada by som obnovila diskusiu. Moj 3rocny syn ma uz vyse mesiaca krv v stolici, resp. po stolici, ked mu utieram zadok. Uz sme boli u obvodnej, chirurga, upravili stravu, davali cipky, gel z dubovej kore a aj tak krv nezmizla. Maly ked ide na wc na velku potrebu, place, ze ho to boli. Obvodna doktorka mu urobila test na okultne krvacanie a ten je pozitivny. Ake dalsie vysetrenia ste absolvovali s detmi pri takychto problemoch? Na co mam seba a dieta pripravit?

leacka
25. máj 2014

Ahojte baby mám 6 mesačného syna a dnes včera mal hlienovytu stolicu a dnes mal v tých hlienoch krvavý hlien. Pije Nutrilon a zatiaľ sme také problémy nemali. Čo to môže byť? Ďakujem

blueeyeska
17. jún 2014

ahoj, my sa s týmto trápime od minulého roku ☹ dva krát sme ležali v nemocnici, nič nezistili,naposledy pred dvoma týždňami...pozerám,že si tiež z PP....malá má 2,5r.....zajtra ideme ešte na gastzo,aj keď neviem načo,všetko jej už robili v nemocnici...naša obvodná nám odporúča hospitalizáciu v inom meste,v nemocnici,kde sú na to špecializácie....strašne sa bojím,lebo u niás je to krvácanie časté..doterajšie výsledky sú všetky ok

veve10
8. mar 2015

Ahojte. Téma je trosku staršia, ale chcela som sa spýtať ako sa vaša krv nakoniec vyriešila. Mám 4,5 ročného synčeka, tiež má bledú krv na stolici potom čo sa vyprázdni-už tretí deň. Stolicu nemá tvrdú, iba občas. Trosku má tu znepokojili tie polipy. Vďaka.

inull5
8. mar 2015

veve10- ak je to čerstvá krv je to z čreva alebo konečníka.ak by bola tmavsia natravena tak pochadza z "vyšších" miest v traviacom trakte..ak sa to deje teraz 3 deň po sebe bude to zrejme fisura-trhlinka na konečníku.nemusíš ju vidieť môže byť vo vnútri.ono polyp by krvacal inak.pises že krv je ked sa vyprazdni.pri polype je krv aj v stolici,aj na nej a stáva sa že občas vytecie samovoľne zo zadocka.vezmi malého na chirurgiu a dr. ti povie kde ma tu trhlinku.oni to označujú číslami.držím palce.

matita
23. apr 2016

Ahojte, mohli by ste dat vediet ako ste dopadli s tou krvou v stolici u deti? Mame rovnaky problem, aj s bolestami bruska a na pohotovosti nas poslali prec....

vvia
11. máj 2016

Ozivim temu, mala ma krv v stolici uz 14dni. :( boli sme aj na chirurgii zatial bezvysledne. Ako ste pls dopadli?

brajenkolalik
21. nov 2017

Dobry den moj mali ma 15 mesiacov a mali sme krvavu stolicu navstivili sme aj lekara a poradil nam na ultrazvuk ale sa bojime ci to nie je daco vazne maliste uz niekto take cakam na komentare dak

45kacenka45
22. nov 2017

Dobry den,tiež sa zapájam do diskusie.Dnes ráno som ostala ako obarena dcérka- 2 roky,mala v stolici krv.precitala som si čo tu písali ostatné maminky.Neviem ako reagovať,uvidím zajtra ráno ako bude vyzerať stolica ,ak to bude pokračovať pôjdeme k dr.

radulienqaaa
27. nov 2017

Ahojte, pripajam sa aj ja. Mozno niekto poradi, objasni. Dnes mi maly kakal 2r, je odplienkovany, ale kakat chce len do plienky. On strasne silno tlaci ked kaka, az je cely cerveny chudacik. Nikdy sa nam to nestalo, ale dnes som nasla spolu so stolicou krvicku. Moze to byt z toho silneho tlacenia, ze mu nejaka zilka pukla? Na zadocku nemal ziadnu ranku, ani na bolest sa nestazuje. Dakujem

45kacenka45
27. nov 2017

@radulienqaaa tiež som to tu pred par dňami riešila,a študovala ,našej malej 2 roky,odplienkovanej sa to tiež stalo našťastie iba raz ,i keď si neviem vysvetliť z coho.odvtedy sa snažím stolicu poriadne sledovať a všetko je ok,tiež nemala žiadne potiaze pri kakanie akurát včera mala problém vykakať sa skúšala asi 3 x ísť na serblik a hovienko nechcelo von tak som dala stavu zo slivkoveho kompótu a do 5 minút vykakana.Ale tá krv fakt neviem ...som si povedala že.bud uchmatla niekde čips a to jej podrazdilo crievko alebo čosi zjedla alebo tiež silno tlačila,keby sa to opakovalo v blízkej dobe tak zájdem k dr.na výter .pekný den

nikamalak
16. júl 2018

@blueeyeska ahoj. Mate este takyto problem. My sa s tym tiez trapime a uz neviem co robit. M

45kacenka45
17. júl 2018

@nikamalak ahojky my sme sa s tým nakoniec veľmi trápili. Pomohlo vody z ovsených vlociek( stále som vyvarala vlocky vodu som malej dávala do každého jedla), harmančekovy čaj a veľa polievok a tekutín. Dúfam že som troska poradila

nikamalak
22. júl 2018

@45kacenka45 dakujem za vsetko. Naozaj za kazdu radu. Konecne sa nam to zahojilo len neviem na ako dlho. Aj ja pridavam do jedal pohankovu kasu a aplikujem mu krem faktu a framykoin. Kuper ho v repiku a dubovej kore. Pekny vecer

victtoria1
22. júl 2018

Dcera mala,ako rocna,vzala som lekarke vzorku,spravila vysetrenia,dala nam kanavit a este cosi ale uz si nepamatam,z rozboru vyslo ze to bola nejaka bakteria.

zuzkamargit
22. júl 2018

moj syn mal riedku stolicu a napriek tomu trosku hlienu a krvi. Zistena je intolerancia laktozy a naozaj, odkedy sa jej vyhybame, ma to ovela lepsie

michell333
15. apr 2019

@vvia prosim vás ako to prebieha to vyšetrenie. Moja dcéra tiež ma takýto problém. Len ja sa bojím ze sa nedá vysetrit

vvia
15. apr 2019

@michell333 chirurgia? Pozrek jej brusko, poslala na sono... inac u nas sa problem vyriesil zavodnovanim a stravou

michell333
16. apr 2019

@vvia hmmm. Vo štvrtok s nou idem k Dr. Na vyšetrenie. Ja som z toho na prášky. Chcem nech to prestane uz

michell333
25. apr 2019

Dr určil rechtalny prolaps.ma niekto skúsenosť?

jankajoziova
16. júl 2020

@beba1902 ako vám ich vybrali? Akými vyšetreniami zistili ze ich ma?

murka2222
11. feb 2024

@blueeyeska otváram nanovo tému. Prosím ako to u vás dopadlo? Tiež sme v PP v nemocnici už druhý krát v priebehu dvoch týždňov. Synček 2,5 ročný ma v každej stolici krv ,veľa krvi. Stolice sú na vírusy negatívne, krv je v poriadku vraj. Ultrazvuk minule boli na jednej strane bruška zväčšený zhluk uzlín,na druhej strane ma podráždené hrubé črevo ,usúdila detská na pohmat reaguje bolestivo aj Ultrazvuk potvrdil. Zajtra má mať znova ultrazvuk a viac vyšetrení nerobia. Detská lekárka tvrdí, že mu niekde z črievka "čurká" krv.

hanka5215
9. mar 2024

@murka2222 ahoj, ako ste dopadli? Moj mal dnes v stolici krv, dost jasnu cervenu, aj na papieri ked som ho utrela. Dosť sa obávam.

freeeya
12. mar 2024

@murka2222 ahoj,ako ste nakoniec dopadli?