Nedostatok železa u štvormesačného syna

patiiik
3. máj 2018

Dobrý deň. Z odberu krvi môjmu synovi stanovili málo železa v krvi. Pediatrička nám predpísala Maltofer 1x2,5ml. Nakoľko som o tomto lieku čítala samé negatíva kvôli jeho vedĺajším účinkom, chcela by som sa spýtať, či mi neviete poradiť nejakú zdravšiu alternatívu na prírodnej báze, ktorá niekomu pri takom probléme pomohla. Syn ma ukončený 4 mesiac a je plne dojčený. Ďakujem

silesias
3. máj 2018

Môj synček ho bral tiež, tri mesiace bez akýchkoľvek problémov alebo vedľajších účinkov.
Teraz sa mi zdá opäť bledý ale nejdem to riešiť cez dr v bio obchode mi objednali kvapky na prírodnej báze tak teraz skúsime tie.

prihlasenemeno
3. máj 2018

Syn mal 7 mesiacov, ked zacal uzivat Maltofer kvoli chudokrvnosti z nedostatku zeleza. Najprv 2xdenne 10 kvapiek, neskor pri dobrom krvnom obraze 2x7 kvapiek a nakoniec 2x5 kvapiek. Nemal ziadne vedlajsie ucinky (dodrziavali sme , ze sme mu dali 30 minut pred jedlom spolu a cebionom - ulahcuje vstrebavanie zeleza). Som zvedava, co ostatne na alternativne sposoby liecby nedostatku zeleza.Moj nazor je, ze vo veku 4 mesiacov vela akternativ nie je (cvikla, cucoriedky, slnecnixove semena, melasa,maso) a zelezo je velmi dolezite na vyvin mozgu a jeho funkcii.

prihlasenemeno
3. máj 2018

Upravujem, tie potraviny s vysdim obsahom zeleza v zatvorke sa zacinaju podavat neskor.

patiiik
autor
3. máj 2018

@prihlasenemeno ano ved ja viem, ze vela moznosti v takom mladom veku nie je. Len som chcela skusit, ci nahodou sa nieco nenajde.

patiiik
autor
3. máj 2018

@silesias tak to rada pocujem, ze sa najdu aj taki, ktori vedlajsie ucinky nemali.

maca283
3. máj 2018

Ja odporucan narosan cucoriedkovy Uzivat by si mohla aj ty mal by to aj v mlieku a plus on malu moka lyzicku Pozri si na ich stranke ak nevies kde bapus mi do ip

lorela
3. máj 2018

@patiiik Dojčené detičky mávajú pomerne často nedostatok, železa - pravdepodobne ho máš aj ty. Náhrada za Maltofer a obzvlášť v 4. mesiacoch nie je, ale skús sa ty zamerať na potraviny s vyšším obsahom železa.

tinaa64
3. máj 2018

Ferrofortis B od .moja 4 r.to berie a koncom mesiaca ideme na kontrolu...ale recenzie boli dobre...

tinaa64
3. máj 2018

Teraz pozeram ze ma 4 mes..to neviem ci moze ..to bu trebalo zistit...no podla mna ak je na prirodnej baze tak by nemalo ublizit..ak dojcis najskor sa ty zameraj na stravu..a o melase dom pocula ze je velmi dobra na to..skus to brat ty a uvidis ci to pomoze aj drobcovi

tinaa64
3. máj 2018

Teraz pozeram ze ma 4 mes..to neviem ci moze ..to bu trebalo zistit...no podla mna ak je na prirodnej baze tak by nemalo ublizit..ak dojcis najskor sa ty zameraj na stravu..a o melase dom pocula ze je velmi dobra na to..skus to brat ty a uvidis ci to pomoze aj drobcovi

prihlasenemeno
3. máj 2018

@patiiik pocitovo som mala velke obavy pri uzivani maltoferu u krpceka, hlavne prvy mesiac. Obavala som sa hlavne zapchy, ale nastastie vsetko v pohode. Narosan sa odporuca pre deti od 3 rokov.
A este je super, ze v kosiciach robia pausalne kazdemu dietku robit hladinu zeleza v krvi

margaretka_
3. máj 2018

My mame dobru skusenost s cucoriedkovym narosanom. Sestra to davala aj parmesacnym detom. My asi okolo roka, maly mal anemiu, velmi jizke hodnoty a krasne sa mu to upravilo

patiiik
autor
3. máj 2018

@prihlasenemeno nam na nizky obsah zeleza prisli nahodou. Synovi sa na nozke spravili bordovofialove fliaciky, tak som sla ku pediatricke a ta nas objednala na odber krvi. Skusim teda ten maltofer s cebionom a budem dufat, ze pri spravnom podavani nas neziaduce ucinky obidu. Dakujem za odpoved 🙂

patiiik
autor
3. máj 2018

@tinaa64 no v lekarni mi neodporucili nic pre tak male dieta. Stravujem sa zdravo, jem vela ovocia aj zeleniny. Pijem gravimilk. S nizkym zelezom som nikdy problem nemala ani pocas tehotenstva ani po porode, ale urcite sa teraz viac zameriam aj na svoju stravu 🙂

tinaa64
3. máj 2018

@patiiik ja som anemicka aj pocas tehu..mi to mame v rodine..mona dcera taka bledula a ani jest mi velmi nechce...mne dr.povedala ze treba kest co najzelenejsie a c najcervenejsie ovocie a zeleninu..spenat a cvikla su super...aj cucoriedky...a skus si urobit aj polievku z cervenej sosovice..nemusis sa bat nenafukuje a obsahuje vela zeleza..ja mojim dievactam aj 3 krat do tyzdna uvarim.....je to 15min.zalezitost

elninoenmipueblo
3. máj 2018

po maltoferi sa starsim detickam nicia zubky,malinki mozu mat krce,zapchy, .nevolnost..
Mozno v Polsku maju lepsie zelezopripavky..,,kinderbiovital"
A vyhybat sa,,blokatorom vstrebavania zeleza"
Napriklad caj mlieko spomaluje vstrebavanie zeleza,naopak ovocie mu .napomaha.
Ak je plne dojceny mozno mamka by mala viac
Hovadzoeho masa, vajecneho zltka ,takisto psrneno,chlorela,mak obsahuju vela zeleza..no a samozrejme obmedzit kavu caj,radsej ovocne zeleninove stavy..

elninoenmipueblo
3. máj 2018

Oprava pšeno,chlorella,mak

patiiik
autor
3. máj 2018

@tinaa64 dakujem za rady, urcite vyskusam 🙂

tinaa64
3. máj 2018

@patiiik nemas za co...vela zdravicka prajem

maca283
3. máj 2018

@prihlasenemeno ano odporuca ale to iba kvoli legislative ja som daval malej od mesiaca

chulieta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mathob
21. apr 2019

kocky a ako davate Maltofer babatkam? ja som prv davala pred jedlom, ale v lekarni mi povedali ze po jedle. malinka ma 4,5 mesiaca a je plne dojcene.

patiiik
autor
23. apr 2019

@mathob Ahoj. Ja som davala sirup Maltofer spolu s vitaminom C (Cebion) pre lepsie vstrebanie zeleza priblizne hodinu po dojceni. Tak mi to odporucili v lekarni. A nemali sme ziaden problem.