Nefrotický syndróm

marcusko1111
7. júl 2016

Chcem sa opýtať či má niekto skúsenosti s nefrotickým syndrómom?

suve99
7. júl 2016

..našťastie nemám skúsenosť, ale dá sa pozrieť a prečítať niečo o ňom napr. tu :
http://www.mediportal.sk/nefroticky-syndrom-uni...

janka2501
8. júl 2016

Ahoj moja mala ma dg nefroticky syndrom

marcusko1111
autor
11. júl 2016

Ahoj, a môžeš mi napísať kde chodíte k lekárovi, či ste vyskúšali viac lekárov, aké má problémy a k tomu niečo. Môjho malého zatiaľ držia v nemocnici, má bielkoviny v moči na dva krížiky ale zatiaľ nič iné mu nieje. Neopúcha nemá zvýšený krvný tlak. Nasadili mu kortikoidy.

marcusko1111
autor
11. júl 2016

@janka2501 Ahoj, a môžeš mi napísať kde chodíte k lekárovi, či ste vyskúšali viac lekárov, aké má problémy a k tomu niečo. Môjho malého zatiaľ držia v nemocnici, má bielkoviny v moči na dva krížiky ale zatiaľ nič iné mu nieje. Neopúcha nemá zvýšený krvný tlak. Nasadili mu kortikoidy.

janka2501
11. júl 2016

Ahoj,moja ma nefroticky syndrom IgM nefropatia. Chodime k prof.Podrackej na kramare. Nas prijali prvy krat v 5.11.15,mala vela bielkovin v moci aj v krvi. Nasledne zacala opuchat. Nasadili jej prednison,zial nezabral a robili jej biopsiu. Preto vieme presnu dg. Dostala od marca cykloporin a ten zabral azteraz 3 davka ked sa zacala. Inak sme boli 4 x hospitalizovany. Mala aj krv.tlak vysoky. No zatial sa drzi.

marcusko1111
autor
12. júl 2016

@janka2501 ahoj, mne zatiaľ povedali že mám NS primárny. On opuchnutý nie je ani nemá vysoký tlak. Má iba bielkoviny v moči. Začali mu dávať ten prednison a musíme čakať na remisiu asi kým začnú účinkovať lieky. My sme z Dolného kubína a tu aj leží v nemocnici už druhý týždeň. Ale chcela by som s ním ísť niekde inde kde s tým majú viac skúseností. Ďakujem že si mi napísala. A ty si jej to zistila až vtedy keď ti opuchla? Vy bývate v BA?

janka2501
12. júl 2016

Skus sa pytat prof.Podrackej na DFNsP Kramare. Ona je najvacsia odbornicka na detsku nefrologiu. Mojek malej zistili s mocu a krvi velky odpad bielkovin ma pohotovosti. Isla som tam s dusivym kaslom (laryngitidou),a zistili toto. Hned nas brali na hospotalizaciu. Mala remisiu do 2 tyzdnou a to brala 35 mg prednison. Najprv dostala infuzne 3 dni solumedrol. Ani o 6 tyzdnoch brania prednisonu nezabral. Mala k kortikorezistentna.

marcusko1111
autor
12. júl 2016

@marcusko1111 A mohla by si mi dať na nich kontakt? Ďakujem

janka2501
12. júl 2016

A chces na oddelenie alebo ambulanciu?

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka2501
6. sep 2020

@anita1978 sleduj ci sa pocas uzivania nemeni stav, ci neooucha pri vieckach, a brusku...lebo prednison aj ked ,,pomaha,, tak aj skodi. Kontroluj moc najlepsie rano papierikom, a zapisuj si. A hlavne nedavaj sladke, a striedme aby jedlo. Lebo pri prednisone je dost velka zravost.

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka2501
6. sep 2020

@anita1978 tak moja mala 3,5 r ked dostala prednizon, brala ho rok a pol.. a ona nevedela a nevie byt v klude, u nej to bolo len dobre, ze bola velmi ziva...teraz je uplne bez liekov uz 3 roky a drzi sa, aj ked mala 3x anginu a teploty, no bielkovina postyone zmizla s teplotou... pri kazdej viroze bude bielkovina, to treba sledovat potom. A vynechat sol v jedlach, skor malinko na dochutenie

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka2501
6. sep 2020

@anita1978 mne nevedia doteraz povedat co bol spustac...tiez bola akurat chora vtedy, tak snad vam zistia

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka2501
6. sep 2020

@anita1978 dakujem za 💙... ja som tiez nedostala info, len mojnotec uz vtedy bral tiez prednison, a vedela som co s nim urobil..tak som davala pozor. Inak vznika aj cudkrovka s nehio, tak sleduj ci nebudes citit aceton s pusy...a nebude stale smadny.. potom rychlo na pohotovost

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz