Neustupujúca teplota u štvorročného

barbivandagaborko
20. apr 2022

ahojte mamicky prosim poradte mi ak ma niektora z vas skusenost moj syncek 4 roky je od soboty 9.4 chory mal teploty max 38,7 v sobotu aj v nedelu po podani sirupceku klesla iba na 37 a sopliky strasne vela priesvitne v pondelok 11.4 sme isli k lekarke popocuvala ho ze dycha cisto ale ze hrdlo zapalene(nie angina)nedala nam ATB iba sinupret kvapky neoangin cmulat a kalciovy sirup na vecer v pondelok utorok stredu teplota 37-37,2 sopliky stekali zacal priserne kaslat vo stvrtok sme sa vratili nasadila ATB Cefzil a od stvrtka ma teploty vkuse so sirupom mu pod 37,5 ani neklesne ATB berieme 7 dni a stale teploty 38-38,6-39,2 so sirupom 37,5 37,2(mal najmenej)nema hnacku ani nevracia ster z nosa a hrdla mal negativny test na koronu negativny dnes sme boli opat u lekarky vravim ved to nie je mozne tolko dni teplota a ze dycha cisto(popritom velmi kasle trhaju sa mu hlieny)brala krv a moc krvne obrazy v poriadku moc v poriadku ze tak ma lezat ked bude mat horucku sirup a dobrat ATB (podotykam ma uz iba na dnes vecer a zajtra rano z nich)stale sa mu chce iba spat ked zaspi tak spi velmi dlho je bez nalady malo papa uz sa bojim ze budeme musiet do nemocnice

andreakotesova
20. apr 2022

CRP mu nevyšlo? Zvláštne....

barbivandagaborko
autor
20. apr 2022
barbivandagaborko
autor
20. apr 2022

@andreakotesova c vitamin d vitamin a beresove kvapky na imunitu tiez berieme plus hedelix na kasel a kalciovy sirup na vecer a ten sinupret este

andreakotesova
20. apr 2022

@barbivandagaborko dcére neklesala teplota napriek tomu, ze užívala atb. a nakoniec mala zapal pluc. Ale teda aj CRP jej vyšlo, dychanie mala čisté, ale az na rontgene zistili zapal pluc.

siska53
20. apr 2022

@barbivandagaborko ako radi jedna mamina - mali by mu spravit rtg pluc, zapal pluc by casto tak nechutne zakerny, ze ho odhali len rengen.

barbivandagaborko
autor
20. apr 2022

@andreakotesova to je to ze ja si myslim ze crp neukaze zapal kvoli tomu lebo sa beru atb avsak ten Cefzil je dobry aj na zapal pluc aj na tazsky zapal priedusiek no a akurat mi zacal maly aj zvracat

barbivandagaborko
autor
20. apr 2022

@siska53 samozrejma zajtra idem spat vypytat vymenny listok na rtg

siska53
20. apr 2022

@barbivandagaborko drzim paste! Nech sa zisti, co to je a hlavne, nech sa da do poriadku.. je to o nervy..nas mal raz teploty vyse tyzdna, take, ze 38,5-39,5, stale sme zrazali, bolo to po vybere nosnych mandli.. takze chapem..

peter0123
20. apr 2022

@siska53 na základe skúseností spred pár rokov, atypicky zápal pľúc neukáže ani RTG. ATB doma za týždeň bez výsledku, následne hospitalizácia a experimenty ktoré ATB zaberie, keď konečne niečo zabralo , tie dcéra užívala 3 mesiace

marianarem
20. apr 2022

@barbivandagaborko Moze mat virusovy zapal pluc (je vela virusov, ktore ho mozu sposobit, nielen korona) alebo plucne chlamydie. Urcite RTG a test na chlamydie, no ten je protilatkovy a da sa tusim robit az po nejakych 2 tyzdnoch.

iamjoy
14. dec 2022

@barbivandagaborko prosim ta, ako ste nakoniec dopadli?