Nezostúpené semenníky

eny79
28. sep 2015

Má niekto skúsenosti s nezostupennými semenníky?

lucia006
12. okt 2015

ano my.ak myslíte hydrokelu v semenniku , 😒

deniska11
12. okt 2015

ano. treba ist na operaciu. uz ziadne injekcie dietatu s hormónmi nedaju ako predtým. jedine riesenie je operacia. my sme to absolvovali ked malymal 1,5-2 rokov... uz si to presne nepamatam....

lucia006
12. okt 2015

@deniska11 a ako to znášal ?stršne sa bojíme čaká ns to 27 oktobra ☹ ☹ ☹

eny79
autor
12. okt 2015

Náš ma iba 11 mesiacov, nie je to skoro riešiť?

adulka1979
18. okt 2015

čím skôr, tým lepšie. Dr.povedala, že najlepšie je to riešiť do dvoch rokov. Nás to čaká vo februári.
@eny79

@lucia006 ak sa smiem spýtať, idete do BA?

deniska11
19. okt 2015

@lucia006 najhorsie to bolo, ze nemohol papat , babatko to nepochopi, ze vydrz aby Ti nebolo zle... a bol velmi velmi hladny lebo sme boli predposledny v poradi.. inak nebolo to az take strasne... ja som radsej zaplatila na Kramaroch uz si to presne napamatam kolko , ale vtedy mi ponukli , ze za cca 5 Eur mozem byt s nim spolu kym ho neodvezu na operacku..... len zial mi neponukli aby som mohla s nim aj vtedy ked sa preberie a kym ho sledovali , bol strasne uplakany, ked mi ho doviezli 😢 ... ale potom mi hned zaspal v naruci ....A teraz nie je to vidno skoro NIC - iba taka biela ciara, krasne sa to zahojili aj na brusku aj na semenniku..... ale je uz velky fesak 5 rocny a NIC SI NEPAMATA!!!!
bude to dobre,nebojsa, musite to vydrzat... je to pre jeho dobro.... HLAVU HORE!

adulka1979
19. okt 2015

@deniska11 ahoj, prosím ťa, aj nás to čaká vo februári, ja mám z toho stres. Napíš mi prosím o tom viac, koľko to trvalo, ako dlho ste boli v nemocnici? Ja budem platiť nadstandard.izbu, aby som mohla byť s ním. Ak nechceš tu, môžeš aj IP, Ďakujem.

lucia006
19. okt 2015

@adulka1979 ideme do kosic

lucia006
19. okt 2015

@deniska11 dnes sme boli na predoperacnom bolo to atrasne som ho nevedela udrzat aby mj vzali 4 ampulky kevi tak vystrajal.nech to uz mame za sebou,lebo sa fakt idem zblaznit od strachu .my ideme rano na 7:15 tak podla mna to potom medzi prvymi.tak aspon nebude taky vyhladovany

deniska11
21. okt 2015

@lucia006 to je dobre , ze idete ako prvy 🙂 my sme cakali od 7,15 do 12,00hod. mali nejaky surny pripad , takze nas posunuli... vies si to predstavit??? maly hladoval, plakal, ja som mala migrenu z stresu a potom pred opaeraciou sme cakali 15-20 minut kym mu dali "naladovku" a potom ho zobrali plakal chudak.. nie som si ista ci Ti to mam Vam podropbne vsetko napisat lebo budete viac stresovane 😖
najhorsie bolo po operacii, mna k nemu nepustil a on malinky tam bol sam, bez mamy... ked mi ho doviezli do izby uz dychal tak hnusne ..vies ked dieta place v kuse za maminou... takze som si ho zobrala do narucia a hned zaspal od unavy a stresu.... ale aspon kym spal, zvladli sme v spanku potrebne infuzie... a ked sa zobudil bol extra hladny vtedy uz nepapal viac ako 14 hodin.... a este mi povedali ze 3 -4 hodiny po operacii nemoze aby nevracal.... cakala som 3 hodiny niekto neprisiel takze som ho tajne kojila..... a nebolo mu z toho zle... dala som mu iba malo a pomaly.... mi sme mali tu vyhodu , ze som ho este kojila... a v noci alebo nadrano som ho zobudila aby papkal este....
a este dobra rada, ZOBERTE SI extra PONOZKY + noznice! moj maly netoleroval infuzie, chcel si to vytrnut z ruky, takze som mu dla na kanil ponozky, odrezala som tu prednu cast aby nevidel ten kanil.. aj sestricka ma pochvalila , ze je to dobry napad 😵 ...

deniska11
21. okt 2015

@adulka1979 v nemocnici sme boli, den pred operaciu a 2 -3dni.. uz si na to presne nepamatam. DA SA NA TO ZABUDNUT 😀 ver mi... 😉

deniska11
21. okt 2015

dieta je vzdy vedla matky, nemusis platit nadstandard len Kvôli tomu. nadstandard je dobre len na to, ze aspon budete mat klud , nebude malého budit ine dieta. a na kramaroch daj si POZOR na to, ze MATKA NEMA ZABEZPECENu STRAVU!!!!!! takze ak nechcete hladovat ako ja - lebo dieta SI NEMOZES zobrat so sebou do bufeta!!! a na 1000% percent budete take ako ja, radsej budes hladovat ako nechat dieta samého v izbe.... alebo nabal joghurty a nozes to odlozit v chladnicke ale muselo to byt oznacene, meno + cislo izby...
ak mate otazky kludne napiste....

adulka1979
21. okt 2015

@deniska11 Ahoj, ďakujem za odpoveď. Bolo mi povedané, že mám nárok na izbu a posteľ a vyspať sa. Cez deň môžem presedieť na izbe pri malom na stoličke, kde je na izbe s inými deťmi. V noci nemôžem byť pri ňom, ale na izbe matiek. Ak chcem byť pri ňom, tak to môžem na nadštandardnej izbe.
S tou stravou je to teda riadne blbo poriešené. Fakt si neviem predstaviť, ako to bude, asi si nakúpim nejaké zásoby, čo iné mi zostáva. A na predoperačné ste boli v ten deň pred operáciou? Pomohla operácia malému? ďakujem.

lucia006
22. okt 2015

@adulka1979 spytajte sa ci nemozte iat na 1 dnovu chirurgiu doma vam bude obom lepsie.v kosiciach sa to robi ina na 1 dnovej uz.

deniska11
22. okt 2015

@adulka1979 a kam idete ? do DFNsP Kramare??? my sme boli spolu v izbe... lezal vedla mna v postielke... ale mozno, ze sa odvtedy vsetko zmenilo/teraz ma moj fesak 5,5 rokov a operaciu sme mali ked mal cca 1,5 rokov/... prakticky cely den sme boli spolu.
stravu ANO zabal a sprav si zasoby. predoperacne sme mali den pred operáciou ale iba otazky ani sa nanho riadne nepozreli, otazky mi polozili ci nema sople , alebo alergiu + krv /co sme absolvovali aj na obvode/ a chceli ma presvedcit o epiduralke - s cim som nesuhlasila..... takze dostal injekcie /narkoza/. a uz si to pamatam, boli sme 2 dni po operacii hospitalizovany, lebo opraciu nam spravili poobede a kvôli tomu sme tam museli byt + 1 den.
malému urcite pomohla operacia. my sme mali semminik uplne hore v slabine, kde bolo strasne teplo a nevyvijal sa tak ako treba....... a do dneska je to mensi objemovo o par mm. este stale ho sleduju na urologii, lebo u nas sa hrozilo /lebo mal tam névy - na koze- ze sa to nebude vyvijat dalej lebo bol zasadne mensi nez ten druhy../takze mi sme neboli taky "jednoduchy pripad", teraz uz chodíme na kotroly kazdy polrok . ale v POHODE rastie, je prekrveny, takze chvala Bohu netreba to odstranit. ked sa nanho pozriem, vidim ze jedno "gule " ma mensie, ale zatial nikto to okrem mna a lekarky NEMUSI vediet 😝

adulka1979
22. okt 2015

@deniska11 ano ideme na Kramáre. Asi sa to od tej doby, čo ste boli vy, zmenilo. Tak mi bolo povedané ako som ti písala. Ak chcem byť s ním, tak nadštandard, lebo na drevenej stoličke celý deň sedieť, to si neviem predstaviť. Ja mám totiž tiež svoje zdrav.problémy. Ale samozrejme pre syna spravím všetko. My máme oba semenníky nezostúpené, jeden má vysoko v slabine a druhý zatiaľ nehmatný, tak mu budú robiť aj laparoskopiu a hľadať ten jeden semenník, kde sa v brušku nachádza. Epidurál pri tak malom dieťati? To si neviem predstaviť, žeby im tam pokojne ležal. A tak mi bolo povedané, že tri dni by sme tam mali byť. Ale ja si tam asi ešte zavolám ohľadom tej stravy, či sa dačo nezmenilo a aj tie izby, aj keď som sa objednávala , tak mi to pani do telefónu tak tvrdila, že by som bola na izbe matiek.

adulka1979
22. okt 2015

@lucia006 nemôžeme na jednodňovku lebo mu budú robiť aj laparoskopiu, jeden semenník mu musia hľadať v brušnej dutine. Aj ja som tak chcela....ale nedá sa, no čo už nejako tie tri dni musíme tam vydržať.

kythos
6. aug 2021

@adulka1979 dobry deň
Prisim môžem sa spytat ako ste dopadli s tými semenníkmi? V poriadku Vám ich zoperovali?

adulka1979
7. aug 2021

@kythos ano všetko ok.

kythos
10. aug 2021

@adulka1979 a vy ste mali v brušku nehmatatelne? Alebo boli hmatateľné tesne pred miesnym kanálom? Kde vás operovali prosím?

adulka1979
10. aug 2021

@kythos obe mal v brušku. Jedno.mu zachranili, druhe odumrelo. Boli sme v BA na Kramaroch.

palicka
10. aug 2021

@lucia006 ahoj, aj my sme ju absolvovali v ke. Jednodnovka, súkromná plastická chirurgia, Mudr. Kurcinova, detsky urológ. Odporucam všetkými prstami na rukách aj nohách! Perfektná praca, rýchle zahojenie ranky. Mala som podobný stres, maly bol úplne v pohode.

kythos
12. aug 2021

@adulka1979 ďakujem za odpoved
Prosím koľko rokov mal keď mu robili zakrok? Chodíte aj na kontroly?ako často?

kythos
12. aug 2021

@palicka a vy ste mali nehmatne v brušku?

palicka
12. aug 2021

@kythos áno, ľavý

kythos
13. aug 2021

@palicka môžem vsm prosím napísať sukr správu?

palicka
13. aug 2021

@kythos jasne

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
palicka
13. aug 2021

@att123 myslím, že častejšie. Aspoň naša pediatricka to sledovala aj na prevetivacch

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz