Nízka teplota bábätka. Čo robiť?

jenny2009
26. aug 2009

prosim stretli ste sa niekto s teplotou 35. maly mal posledne tri dni horucky, bral nurofen a cipky panadol, dnes naobed este mal teplotu dostal posledny nurofen na obed, a teraz vecer je cely chladny a teplota je 35, dokonca sa mi zda ze s nim mykalo pred spanim. prosim poradte.

zuza.m
26. aug 2009

no to je dost nizka teplota,mne sa nezdalo ked mal 36,3 v zadočku bez odratania.ale to je nromalne.tvoj mal 35 s odratanim???a ručičky,nožičky ma studene??

gustinovi
26. aug 2009

tak já by jsem si raději zavolala do nemocnice, malá měla nejnižší teplotu 35,7 a to jsem pro jistotu do nemocnice zavolala, protože ji celý den teplota klesala a i když byla navlečená a zabalená v dece tak ji šla pořád dolů. Tak jsem volala na pohotovost jestli s ní mám přijet a oni mi řekli že nemusím, že se to občas stává. Tak jsem malou ještě více přivlekla, byla navlečená jak v zime a do ráno byla OK. Ale u tak nízké teploty 35 by jsem si raději na pohotovost zavolala a zeptala se jich. Každopádně mimčo pořádně navleč a zabal do peřin aby z něho neunikal teplo.

shaula
26. aug 2009

Jenny, a nebyla to chyba měření? Já taky jednou (ještě v porodnici) naměřila 35, sestra na malého šáhla a říkala, ten přece nemůže mít jenom 35 - tak jsem ho změřila znovu a bylo to něco přes 36.
Jaký se ti zdá na dotek? Je studený nebo má normální teplotu? Aha - píšeš chladný, tak zavoláním na pohotovost určitě nic nezkazíš, aspoň ti tam řeknou, co máš třeba na něm ještě zkontrolovat. Přeju hodně štěstí, ať je všechno OK. 😉 Můžeš si třeba s malým lehnout do postele a zahřívat ho.

jenny2009
autor
26. aug 2009

dakujem shaula za tipy, uz som medzicasom volala, tak mi poradili lento co som uz urobila, prikrit obliect, asi to bola moja vina, lebo po kupani som ho nechala v tricku a ked zaspinkal tak som ho prikrila len tenkou dekou, ako ked mal teploty, no a toto je vysledok,dufam len ze nebude mat nasledky.
tak este raz zdravim do ciech 🙂
j.