Nízka váha ročného dieťatka

muchacc
1. sep 2014

Ahojte žienky moja dcérka má rok problém je v tom že je malička má 74 cm a 7kg podľa doktorky ma máť 9-kg,všetky výsledky ma v poriadku a je zdravunká až nato že jej idú 4-zadné zubky naraz a uz 3-dni mi málo papka ☹ boly sme na gastre a tam nám dali také džúsiky na pribratie,ja už ani nespím tak sa trápim kôli tomu že je drobnejšia boly sme na genetických testov a tam nám povedali že je drobnejšieho vzrastu :-/ a ja sa bojm či priberie a vyrastie v noci ani nespím len plačem kvôli tomu máte s tým niektorá skúsenosť????Dakujem

lealujzaleo
1. sep 2014

Záleží od rodičov, možno starých rodičov. Môj manžel je vysoký, ja mám 158cm a 47kg. Syn bude po manželovi vysoký, najstaršia dcéra tiež, ale stredná bude zrejme po mne. Svokra tiež strašila, že má zastavený rast a iné múdrosti a doktorka sa len smiala a povedala, že nemôžu byť predsa všetci len po mužovi vysoký. Možno sa ešte na zš vytiahne a keď nie tak nie. A na porovnanie má 5 rokov nosíme vecičky 98-104, takže max. na 3roky. Brali jej aj krv a je úplne v poriadku. Takže tak. 😉

sisaha
1. sep 2014

@muchacc moja dcera mala v roku rovnaku vahu a vysku ako ma teraz tvoja -jednoducho nejedák... Je chudunka aj teraz.. ma 15 kg a 5 rokov a 108 cm. Vsetky vysetrenia boli v poriadku. Akurat, ze jej otec je mensi, takze zrejme genetika.. Ak ty, alebo otec dietata nie ste vysokeho vzrastu, tak nemozte to iste cakat od dietata. Prestan sa stresovat, lebo celu matersku budes riesit iba vysku a vahu a vsetko podstatne ti utecie. Ak je zdrava, neries.. Lepsie ako obezne dieta.

martinkatinka
1. sep 2014

@muchacc nie každé dieťa je "tabuľkové". Záleží od genetiky.... ty sama musíš vidieť ako jej chutí, či jej stačí jedlo, keby nie, ver tomu, že si vypýta.....aj keď má len rok. Tie nápoje nie sú na škodu, aj my sme ich mali po operácii, pretože málo papal, po nich dostal chuť do jedla a teraz je to celkom fajn. Druhá vec je, že teraz sa možno priberanie zastavilo, ak začala loziť, chodiť, veľa toho "vytrasie".

cicimon
1. sep 2014

neeplac... nic si nepomozes...moja starsia mala v roku 7230g, nic jej nebola... len bola mensia....a nikto nam nic nepovedal a to ze je mensia - ved to nie je ani urazka ani nic zle ak je dieta zdrave...mladsia mala 2r a nema ani 10kg... dr si spravi krizik do grafu, zisti ze je na hranici a ide sa dalej..

luba41
1. sep 2014

@muchacc ak nemá zdravotný problém, váhu nerieš..nasilu jej jedlo nedávaj, aby sa jej nesprotivilo..a nejakými prípravkami by som ju tiež nenapchávala....genetika je základ, takže treba z toho vychádzať..moja dcéra mala v roku 70 cm a 7,70kg -absolutne som to neriešila-zdravá, normálne prospieva.."poznám" tu kopu zdravých detičiek, ktoré vážia menej ako iné...napr. my-rodičia, aj naše staršie deti sú štíhle, takže naša tučná nemá byť po kom... 😉

muchacc
autor
1. sep 2014

@lealujzaleo
@luba41
@cicimon
@lealujzaleo
@sisaha
@martinkatinka Dievčatá dakujem krásne za všetky odpovede ste ma upokojili že nemam doma Janka Hráška to moja múdra svokra mi nahukala do hlavy že mala je podviživena a zavola tu socialku a ked som to povedala mužovi a jej zavolal mu povedala že nikdy toto nepovedala....že ved Milan aj ty si taký maly bol...od vtedy som u nich nebola ani nepojdem fakt vám dakujem 😀

piacere
1. sep 2014

@muchacc neblázni, môj mal v roku síce 8100g, ale 76cm a nič mu nechýba 😉

kaculiatko88
1. sep 2014

Ahoj my budeme mať 2 roky a máme 84 cm a 10,5 kg. Sme drobný. Ale vôbec to neriešim, lebo ja som bola presne taká istá. A toľko sme mali mať pred rokom podľa tabuliek.

sarinka2012
1. sep 2014

@muchacc Ked mala moja dcerka rok tak mala 73 cm (nosili sme vecicky 74/80 ) a važila okolo 8 kg 🙂 teraz ma 2,5 roka a ma 88 cm a 11,5 kg ,je menšia ale ma byt po kom a doktorka to ani neriešila,pytala sa ma ci papa,ci nahodou neodmieta stravu,lebo to by bol samozrejme problem,ale to nie je nas prijpad tak to ani neriešila 😉 dcerka urcite este vyrastie 🙂 ja mam 27 rokov a 158 cm a som štastne vydata 😀 takže urcite na ocot neostane ani moje dieta ked bude taky špuntik po mne 🙂

brumka
1. sep 2014

@muchacc ja bysom nestresovala aj doktork a nam to povedala ze keazde dieta je ine. prva mala porodnu 3490g a v roku mala 10,5kg (prve mesiace mi priberala 1,6kg mesacne potom to spomalilo)
druha mala 2790g a v roku 7730g uplne v pohode, zdrava ako repa 🙂 obe baby mam vysoke, no po kom su neviem ja mam 159cm 🙂

jana_eyre
1. sep 2014

@muchacc a pribera, rastie, alebo je stale na jednej vahe? lebo mne dr. vravela, ze nie je dolezite kolko dieta ma, ale ci pribera stale a stale sa taha do vysky.. pokial jej nic nenasli, netrap sa, bude ti len tazko a z toho moze byt tazko aj malickej.. deti vycitia, ked ich rodicia nie su v pohode..

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1ivanka1
1. sep 2014

@muchacc ahoj,moja dcerka mala v roku 73,5cm...inak je tu aj tu skupinka "mame doma trpaslika" tak sa tam mozes pridat a zistit nejake info,ako a co treba sledovat.

anetkaadamko
1. sep 2014

Ale pokial je dieťa spokoné je to OK...............môj malý má 2 mesiace a 3 týždne a váži 8kg a 66 cm....zachvilu mi odíde chrbtica.......

muchacc
autor
1. sep 2014

Dakujem baby pôrodnú váhu mala 2800/49cm a papka pekne ale od kedy jej idu tie zadné zubky až tak jej nechutí,ale papka a priberá len malo,teda teraz od kedy zacala chodkať malo pribrala

muchacc
autor
1. sep 2014

@1ivanka1 a ako sa pridám k tej skupine?

siska53
1. sep 2014

@muchacc 6830 a 71 cm mala moja,ked mala 9,5m.,ako 16m.mala 8330 a 78 cm. Dr.mi vravela,ze pribera malo,ale pribera. To je dolezite. Po 2.r.sa rozpapala viac,hoci ani predtym nepapala zle.
Lenze..ja som bola tiez drobec(aj ked u mna bol dovod-predsienovy defekt),mala je predsa trosku vacsia,nez ja...
Ja mam 155cm a takmer 43 kg (kolisr mi to plus/minus pol kg),takze necakam,ze mala bude tucko.
Mame tu dievcatko,starsie od nasej),ta je oproti nasej drobcek aj vahovo,aj vyskovo. Jej mamaje sice pomerne vysoka,ale dost chuda. Tak nemoze cakat,ze dcerka bude obrik. Ani to neriesi.

Chapem,ze ta to trapi,ale pokial je vesela,dr.nevidi dovod na paniku,ze by nerastla (to uz je na kontrolu rastoveho hormonu), nechaj ju tak. Ja by som nechcela obezne dieta....
Hlavne sa upokoj,ona ta potrebuje vyrovnanu a pripomienky okolia si skus nevsimat..moja mama tiez musela odolavat,lebo sa tiez do toho starali...

poly2406
1. sep 2014

Ahoj. My máme opačný problém 🙂 , podobne ako @anetkaadamko. Môj malý mal na roku 15 kg a maral 87cm. Teraz má 27 mesiacov, váži skoro 20 kg a merá 103 cm. My zas máme valibuka 🙂 Je zdravý, krásny a zajtra ide prvý krát do škôlky, v pohode zapadne medzi 4-5 ročné deti :D
Pokiaľ máš bábo zdravé, nerieš to. Vyrastie z toho.
P.S. Moje dievčatá boli obidve ako špunti. Staršia mala 19 kg v prvom ročníku - to, čo malý teraz :D

siska53
1. sep 2014

@muchacc pri zubkoch je to normalne a normalne je aj to,ze ked sa deti rozchodia,uz tolko nelriberaju,ako aj,ze od isteho veku tak rychlo nerastu,menej priberaju a teda mozu opat zacat horsie papat.

siska53
1. sep 2014

@muchacc len doplnim,ked mala 21m.,mala necelych 10kg,behom 2m.sla hore o kilo. V juni mala dakych 86cm a 11,6,no po uraze zubkov a dovolenke sla na 11,4,minuly tyzden ssom ju vazila,mala 12kg. Ale ci narastla,neviem,merala som ju pred mesiacomna dovolenke,mali tam tennastenny meter. Pri narodeni mala 48cm a 3090.
Maly bol taky akurat baculko,ale vahu v roku veru neznasobil. Trraz je akurat stihly chlapcek,ako ma byt. Aj vyskovo.

katarina644
1. sep 2014

@muchacc ahoj, my mame tiez maleho krpateho, ale zije. sice s kopou diagnoz, ale zijeme. krpaty bude po mne. ale je sebestacny, samostatny. tak pohodicka...vysku ani vahu neriesim. nema to vyznam... netrap sa...

iingridka
1. sep 2014

Netrap sa nas tiez moja doktorka poslala na gastro pretoze sme nemali tolko kilov kolko hovori tabulka, ata pani na gastre ma tak vyhresila,ze ci ja viem kolko ma ona chorych deti a ja tam pridem s takouto zdravou.vysledok gastra treeba len ponukat 10-15 krat a hlavne nenutit. A potom som ten papier zalepila mudrej tabulkovej doktorke na celo. Pretoze jedno dieta papa az hlce a druhe zasa treba viac krat ponukat a nutit. Tak uz neplac a musime to vydrzat, aj ja niekedy ked mala nechce na nu skriknem lebo ma to rozculuje ze clovek vari, chysta a prt z toho.moja dcerka ma 17 mesiacov a 9,5 kiola.pa

lea132
1. sep 2014

@muchacc moja mala mala pri narodeni skoro 4 kila a v roku ledva osem, tiez absolvovala vsetky vysetrenia a vsetko ok..teraz ma 5 rokov, 110 cm a 15 kg..a odmalicka zje toho ako bannik vela..genetika nepusti, ja aj manzel sme boli taki isti

muchacc
autor
1. sep 2014

@katarina644 skoré uzdravenie prajem!

anareei
1. sep 2014

Kamoska ma 25mesacnehosyna ktory ma sotva 10kg ale je ok...drobny po rodicoch,jejdcerka dlho nepriberala a teraz ma 5rokov a je skoro baculka.Moja dcerka bude mat 9mes.a nema ani 6kg ale ona je predcasniatko.Nemyslim,ze by si sa mala strachovat,...vysledky ma dobre tak pokoj🙂Nie vzdy idevsetko tabulkovo ....

kacicqa
1. sep 2014

Ja ta uolne chapem, aj tvoje obavy. Nas spunt ma 11 mesiacov, 72 cm a 7800g. Pritom sa nenarodil malicky, mal 3600g. Do 5mesiacov krasne priberal, xcel dudkat kazde 2 hodky a potom si zo dna na den zmyslel, ze mliecko nexce, ziadne-ani moje ani UM. Odvtedy mu rad za radom vychadzaju zubky- dovod preco nexce jest alebo hnackuje. A to ho doslova nahanam s lyzickou aj 10 x denne. No on je najedeny z dvoch piskot, ci 4 lyziciek polievky, kuska jablcka.. a pritom sa do toho jedla pusta z neskutocnou xutou ako keby dva dni nejedol. A po par sustach ho uz zaujima nieco ine a bezi vybehat aj to malo co zjedol... Takze neriesim, je zdravy, vysmiaty, huncut a aktivny az-az...

veverka84
1. sep 2014

@muchacc moja ma o par dni 2 roky a nema ani 10 kg druha v novembri 5 rokov a nema ani 15 kg proste su chuducke a aj ja som taka bola jest im chuti rast rastu aj ked ta najmensia je malicka stale lebo sa narodila ako 46 cm este stale to nedobehla a ma iba 82 cm

katarina644
1. sep 2014

@muchacc diky. prezijeme🙂 netreba sa vzdavat, my sme mali este menej kil v roku veku a teraz v styroch rokoch mame skoro dvanast kil a teraz neriesia vahu ale vysku, lebo je malicky... ale nam to nevadi...🙂 prezijeme. aspon viem, ze je po mne🙂

janasim
1. sep 2014

My mame v piatich rokoch 98cm a 12,5kg, ale to sa uz riesi, takze sledovat treba tie deticky, pri dalsom zaostavani v raste navstivit detskeho endokrinologa, nepodcenovat to.