Nočné potenie detí v predskolškom veku

petrakova1
30. sep 2013

Kočky potrebujem radu a rada by som bola vedela vaše skúsenosti.
Môj syn 5r sa strašne potí keď zaspí, niekedy aj viac krát v noci, vankúš aj pyžamko ma úplne mokré, boli sme u lekára dal n am vigantol ale že by to malo nejaký veľký účinok, vymenoval mi 6 diagnóz
mate nejaký typ ako sa to dá obmedziť, miestnosť nie je prehriata a spí len v pyžamku

fraufrt
30. sep 2013

Ja mam odpozorovane, ze ked sa dcerka v noci spoti, je zdrava, ked nie, nieco na nu lezie. Vsimli sme si to , ked mala asi 2roky...zatial to neriesime. Ked spominas diagnozy, zaujimalo by ma, ake su to.

kristinka.s
30. sep 2013

ahoj, ja mam 4r dcerku a tiez sa vzdy spoti ked zaspava. Pred tyzdnom jej robili krvne testy, ale z ineho dovodu. Vsetko ok. Niektore deti sa vraj potia viac, ine menej.

michaela.g
30. sep 2013

@petrakova1 aj moja sa poti ked zaspi je uuuplne mokra, ale kludne spi, po takej hodinke sa to upravi a uz sa nepoti, uschne... 🙂

petrakova1
autor
30. sep 2013

@fraufrt no ze to moze byt nedostatok vitaminu d, lynfaticke uzliny, oblicky, choroba srdca ale aj leukemia, ale že sa prosto moze len potit že sa potí, teraz nam dal vigantol ma ho 2 tyzdne a po 6 tich ideme na kontrolu a potom nas pošle na kardio, a pripadne dalsie vyšetrenia

petrakova1
autor
30. sep 2013

@michaela.g aj on to tak ma

digysa
30. sep 2013

@petrakova1 Moje obidve deti sa potia. Moja dcera sa zakryva posledne 2-3 hodiny nad ranom, neznesie ziadnu prikryvku na sebe....niekedy ma len nohavicky a vrch z pyzama.....

Podla mna je to normalne... Neviem, ake pyzamo davas detom, ale ja som presla na uplne co najmenej oblecenia v noci...syn (8) sa neodokryva a dcera ( 5) sa uz tiez dokaze v noci zakry, ked jej je zima. A potili sa odjakziva....

winka99
12. dec 2013

@petrakova1 ahoj, chcem sa opytat co mate nove s tym potenim, ci vam nieco zistili
ja to prave riesim u syna, on uz sa takto poti aj viac ako 3 roky vecer co vecer

petrakova1
autor
13. dec 2013

@winka99 dali nam vigantol, a je to o 80% lepšie, ale je to zdlhavá liečba ze tak kvapkame
a vam čo povedali, no ak by to nepreslo poslu nas na kardiologiu, že to može byt aj choroba srdca, šelest alebo aritmia,

gabena1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mizuzka
11. feb 2014

Ahojte, môj drobec sa tiež spotí každú noc. Väčšinou cca 3krát za noc. Spotí sa hlavne keď cez deň nespí a večer dosť tvrdo zaspinká. Najnovšie som objavila šalviové kvapky ( presnejšie je to šalviové kloktadlo, no je to aj proti poteniu ak dieťatku nakvapkáte a dáte zapiť), dávam mu 5 kvapiek predtým ako ide večerať, aby sa mu stihli vstrebať. Dosť dobre to pomáha, keď sa spotí tak len raz a trošku no ak spí cez deň ( čo je u nás sviatok vtedy :D ) tak sa večer nespotí.
Tiež som sa bála čo to môže byť, no naša detská lekárka mi tvrdí že nič. No aj tak sa bojím, pretože má aj oslabenú imunitu a teraz bol po mesiaci a pol v škôlke 4 dni a už je znovu doma.
Takže dúfam že z toho vyrastie.

jenny2009
17. mar 2014

myslite ze uzivanie antibotic sposobujem nadmerne potenie,maly uz ma 4 za kratky cas a poti sa , az jazierka potu , prezliekam az 4 krat za noc

tinka76
24. máj 2014

Tiez mame rovnaky problem... moj ma ale aj zvacsene uzlinky na krku (dlhodobo) ... vybrali mu nosnu mandlu, boli sme uz 2x na uzv, chodime na hematologiu.... zatial vsetky testy, uzv aj krv v poriadku .... teraz ako sa oteplilo je to potenie po zaspani vyrazne.... ked zaspi, tak do hodiny je uplne mokry... ale ked ho potom prezleciem uz do rana je to v pohode. Teraz 6.6. ideme na dalsi kontrolny UZV uzlin na krku a organov v brušku...a tak sa bojime a dufame ze vsetko bude ok.
Jedine co nam z krvi zistili ze niekedy prekonal infekcnu mononukleozu (netusim kedy).

anya23
22. júl 2014

ahojte kocky prave riesim to iste, maleho vankus je uplne mokry nenatrafili ste nahodou niekde na taky typ vankusa ktory by dieta neprehrieval?Ked spi bez vankusa nieje tak spoteny ako na vankusi hladam,patram po nejakom thermo vankusi len som zatial nic moc nenasla 😒

najpaplon
22. sep 2014

@anya23 Dobrý večer, tento problém by Vášmu drobcovi mohol pomôcť riešiť aj vankúš príp. aj prikrývka s materiálom Outlast, ktorý je termoregulačný. V príp. potreby dokáže absorbovať prebytočné telesné teplo a keď je to zasa potrebné vracia ho späť, čím nedochádza počas spánku k nežiadaným výkyvom teplôt. Výplň vankúša je navyše s tzv. pamäťovej peny, ktorá sa nikdy nevyleží a vždy sa prispôsobí tvaru tela a krčnej chrbtice. Ak by ste chceli vedieť viac napíšte cez IP. Pekný večer prajem. Katarína

anya23
23. sep 2014

@najpaplon urcite pozriem vasu stranku maly vsak nespava zakryty resp.akonahle ho zakryjem odkope sa,vankus ma tiez iba nad sebou, mozno ked sa trosku ochladi tak sa bude ochotny zababusit 😉

najpaplon
23. sep 2014

@anya23 Dobrý deň, to budeme veľmi radi. Ako správne píšete Vy aj viacerí rodičia, deti sa často odkrývajú, pretože im je teplo. Poznám to aj z vlastnej skúsenosti. Klasické paplóny fungujú tak, že si ich človek doslova vyhrieva vlastným telom. Materiál Outlast sa radí medzi funkčné materiály a zabezpečí to, že je Vám počas spánku príjemne. Ani príliš teplo, ani príliš chladno, ale tak akurát. Toto eliminuje odkrývanie a teda aj teplotné šoky pre organizmus. Okrem toho materiál Silverline vďaka striebru, ktoré je zatkané v tvare šachovnice zabezpečí aj nevhodné prostredie pre roztoče. Spánok je omnoho kvalitnejší. Praje celej rodine ničím nerušený spánok. 😉

patkaza
8. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

proti poteniu je veľmi dôležitý aj paplon a potenie je úplne prirodzené s vínimkou niektorých prípadov ked telo bojuje s niečim a imunita pracuje na plné obrátky tak sa potom potí http://akoapreco.com/ako-zabranit-nadmernemu-poteniu/

kiki23
29. nov 2015

@tinka76 ahoj chcela by som sa ťa spýtať ako na tom ste? máte všetko OK? Ja som sa malou presne tak isto na tom ako vy. Máme uzliny a tiež vraj prekonala mono Aaa tiež sa v noci potime. V marci sme mali krv V poriadku. Nasa dr tto ani nejako extra nerieši.

tinka76
29. nov 2015

Sme na tom rovnako. Stav bez zmeny. Chodime raz zq pok roka na kontrolu na hematologiu. Vsetko je zatial ok. Uzliny ale stale zvacsene. Lekarka nam povedala ze ked to bude aj vo februari vsetko ok tak uz nas ani nebude predvolavat... vraj potom sa mame stavit len kwby sa stav nejako zmenil. Tiez to teda vraj nemame riesit....

tinka76
29. nov 2015

@kiki23
Mimochodm na uzv sme uz boli 4x a uzliny su stale rovnake

surrender
16. aug 2019

@gabena1
@petrakova1 Prosím Vás, ako sú s nočným potením na tom Vaše detičky? Zmenilo sa to časom? Môj malý má 4 roky 8 mesiacov. Potiť sa začal po druhom očkovaní. Vtedy mu pediatrička robila vyšetrenie aj na vitamín D, ten mu nechýbal. Potí sa skoro stále pri zaspávaní.

petrakova1
autor
17. aug 2019

@surrender potia sa stále, ale všetky výsledky majú v poriadku

surrender
17. aug 2019

@petrakova1 Tak to si ma potešila! To je možno u nich bežné. A ďakujem za odpoveď!

redudas
17. aug 2019

@najpaplon ako vyzerá ťa prikrývka. Prosím info aj o cene

petrakova1
autor
18. aug 2019

@surrender a dcéra to isté, teraz dokonca malí už je v puberte a k tomu už aj smrdí jak starý chlap 🤣🤣😂🤣😂

surrender
18. aug 2019
martivik2011
24. sep 2023

@najpaplon ja by som nala zaujem o tento vankus
Napisete mi prosim mailom soravu:Vt.kover&gmail.com