Nohy do O u 16-mesačnej dcérky

4. máj 2024

Dcéra ma 16 mesiacov a nohy má do O aj keď chodí ide dosť na široko a tak ako keby ešte len začínala chodiť pritom chodí 5 mesiacov a začala ako 11 mesačná. Aj keď ide tak niekedy sa jej podarí dať špičku chodidla do vnútra.
Mal niekto podobný problém, ako ste to riešili ?
Naša obvodná nám povedala že máme dať len topánky ktoré majú pevnú pätu ale tie nosí. V piatok ideme na fyzio ale chcela by som vediet či mal niekto už tiež taký problém.

klarissa25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka533
4. máj 2024

Sak to vsetky deti tak chodia, potom sa to upravi

kingstonka
4. máj 2024

Syn nosil kvôli tomuto problému ortezy , od roka asi 6 mesiacov... pomohlo to, predpísal mu ich ortopéd...

autor
4. máj 2024

@katka533 práveže čo poznáme detičky vo veku našej malej tak nechodia tak, neviem či to je výnimka že máme v okoli deti ktoré nemajú nohy do O

kingstonka
4. máj 2024

... ale je pravda, zs veľa detí má v tomto veku nohy do "O"... okolo 3 rokov zas prechádzajú do "x"... lekár musí posúdiť, či to je ešte ok

anjelicek26
4. máj 2024

Ked mas akekolvek pochybnosti, smer ortoped. Drviva vacsina deti ma do roka nohy do O, dobra tretina z nich este do troch rokov. Potom prechadzaju do X... zavisi, ako velmi sa ti podari spevnit brusne a chrbtove svalstvo do tej doby (plavanie je super, gymnastika, celkovo pohyb), nasa mala nohy do X, vela vela sme cvicili... ale ona mala aj jednu nozicku vtocenu viacej koleno dovnutra...co tym chcem povedat, zajdi si po nazor odbornika, takto ti s fleku nikto nepovie, ci je to ok, alebo uz vela...

autor
4. máj 2024

@kingstonka o tých ortézach som čítala že sa dávajú tuším na noc a je to na tento problém keď deti chodia do O a zase nechcem to nechávať len na náhodu preto idem k fyzio a keď povie že to je moc tak pôjdem normálne k ortopédovi aby som niečo nezanedbala lebo malá aj led chodí tak má nohy do O ale ona si aj tak cupká a ide na široko ako keby mala plnú plienku

autor
4. máj 2024

@anjelicek26 jasné to viem že mi nikto nepovie len som chcela vedieť čo pomohlo, v piatok ideme k fyzio tak uvidím čo povie ona ale rozmýšľala som už aj nad ortopedom

kingstonka
4. máj 2024

Syn to mal nosiť nonstop, ale práve na noc sme to nezvládli, cez deň sa s tým naučil chodiť (chodil ako robot :( ), ale pomohlo to pomerne rýchlo, v lete to už bolo horšie mu ich nasadzovať, dostal na mieru ortopedické sandále s podlepenou podrážkou z vonku , teda bola hrubšia na vonkajšom okraji chodidlá, teraz ma už 13 rokov, a všetko je v poriadku...

autor
4. máj 2024

@kingstonka ďakujem pekne za info 🙂