Noro-vírus

vinka
19. feb 2012

Dobrý den.zaujíma ma ked dcéra dostala v škôlke noro vírus a zvracala len jednu noc či bola ešte infekčná aj na 4 den.či sa na 4 den mohol niekto od nej nakaziť ked 4 dni nič nezvracala.Dakujem za odpoved

vinka
autor
19. feb 2012

To sa nikto s tým vírusom nestretol?Alebo nikto nevie odpovedať? 😕

latvia
20. feb 2012

@vinka noro virus sa prenasa bud kvapockovou infekciou, alebo kontaminovanim vody fekaliami choreho cloveka, resp. ak niekto ide na zachod, neumyje si ruky a kontaminuje vodu alebo jedlo. a ano, virusy prezivaju aj niekolko tyzdnov po odozneni priznkov, takze infekcna moze byt

vinka
autor
20. feb 2012

@latvia aj ked nikto sa 4 dni nenakazil?A ona sama nezvracia a vôbec nehnačkovala?mi to príde divné.Lebo viem,že je to nákazlivé kvapôčkovou infekciou alebo po záchode len ked niesu príznaky a môže nakaziť je to divné 😕

kbeata
20. feb 2012

@vinka myslim ze ked sa napr.chory,ci infekcny clovek stretne s druhym ktory je zdravy a nema momentalne oslabenu imunitu nemusi sa nakazit 😉 nicim 😉

kia_ra
29. mar 2012

tak gratulujem, ze vracala len jeden den, moj syn zacal v sobotu a pokracoval este aj pondelok, az utorok udrzal cely den jedlo - teda ryzovu kasu s vodou, a ked bol uz apaticky, tak som mu davala cukrovu a mierne osolenu vodu. Ale citala som, ze virus preziva v stolici este - dni po vylieceni, takze stolica je infekcna urcite, ale sliny , teda nasledny kvapockovy prenos - to neviem.

Drzee sa, my sa este liecime a dietujeme.

kia_ra
29. mar 2012

A kbeata ma asi aj pravdu, lebo dcera dvojicka mi to nedostala, ona ma lepsiu imunitu ako syn, ale samozrejme davame pozor na cumle a caje a tak 🙂

trixi
30. mar 2012

@vinka ahoj, u nas v meste uz kvoli noro virusu boli zatvorene skolky. Moj syn vracal len raz, ja a moj otec sme boli 4 dni totalne mimo. Moja mama a moj drahy to nedostali. Hoci sme boli v kazdodennom kontakte. Medzi maminami kolovalo, ze je to rotavirus, 2 detske doktorky mi povedali, ze je to noro virus, bezne detske ochorenie.

cica77
10. apr 2012

moj syn dostal v skolke norovirus, uz je oukej, neviete ci sa to nahodou nemoze zopakovat, dufam ze nie

katka253111
13. máj 2018

@kia_ra kolko dni pls ta je este infekcna