Obutý verzus vyzutý

mimuska123_
10. feb 2013

je lepsie, ked maly 10 mesacny syn beha radsej v topanockach alebo len v ponozkach???pocula som uz rozne nazory

katema
10. feb 2013

my sme stale chodili naboso (v ponozkach).. aj ortopedi radia radsej bez papuciek co najmenej 😉

3kolka
10. feb 2013

aj my doma naboso....málo kedy papučky....lahšie sa jej chodilo bez nich 🙂

lubina
10. feb 2013

Z hladiska ortopedickeho ma zmysel chodit naboso po krivom povrchu, ako je trava, skalky, piesok a pod. CIze doma, ak mas napr. plavajucu podlahu ci koberec moze byt dietatko kludne obute, ale nie v papuciach, ale v kvalitnych vysokych sandalkach, ktore drzia nozicku.

anjelicek26
10. feb 2013

@mimuska123_ - urcite naboso. Nech je povrch aky chce, dietatko co sa este len uci chodit - casto vstava, pada, prejde kustok, zasa dolu a zasa hore - znamena, ze casto pouziva klbiky, clenky, teda CVICI. Tym si tvori tolko potrebne svaly na chodenie. Umelo to podporovat topankou je skor kontraproduktivne...

acer11
10. feb 2013

naboso....je to lacnejšie 😀

luciferkax
10. feb 2013

@acer11 si zabila 😀 😀 😀 😀 😀
@mimuska123_ moji síce tiež radšej behajú naboso, no starší mal odmalička problémy,t ak musí nosiť ťažké ortopedfické sandále na mieru, menší do 14 mesiacov behal na boso, , potom začal špičkovať a ked prstal, tak si zas doktorka všimla, že našlapuje na vnútornú stranu, tak teraz chodí po dome v sandlálkach od protetiky.... ked buem mať tretie, rovno mu dám sandálky na nohy, len čo začne chodiť

kacka1977
18. mar 2013

presne toto jsem pred nedavnem resila a bylo mi receno, ze aj doma by melo chodit ditko v kvalitnich topankach ke kotniku, na boso je to dobre presne jak hovorila lubina po krivom povrchu....

stanus222
20. mar 2013

ja malemu davam capacky a celkom som spokojna alebo len ponozky ked beha po koberci

m_ij_ka
1. okt 2013

najlepšie naboso 🙂

danag
29. okt 2013

Baby poraďte, môj 16 mesačný chodí sám, na koberci a drevenej podlahe v pohode, ale na dlažbe sa mu šmýka. Je jedno či má papučky, ponožky. To mám do kuchyne natiahnuť celoplošný koberec?

matozazzo
29. okt 2013

Existuju ponozky s protismykovou podrazkou alebo su tam akoby nalepky. Najjednoduchsie ie dat papucky alebo sandalky ;)

matulkka
2. dec 2013

predstavte si ze sa musite znovu naucit chodit a obuju Vam tvrde lyziarky kde ani nohu poriadne neohnete.. ja by som tvrde ani kotnickove topanky dietku co sa uci chodit nedavala, zastavam nazor ze nozka sa ma posilovat a slobodne vyvijat a rast. Aj mne sa chodi naboso akosi prijemnejsie. @danag citam prispevok az teraz ale ak ti este mozem poradit mne sa osvedcili capacky, mam na mysli kvalitne celokozene s podrazkou z brusenej koze. Malemu sa nesmyka na plavacke ani dlazbe a nozky ma stale teple 🙂

danag
3. dec 2013

@matulkka ďakujem, skúsim