Obuv na ploché nohy

martiynkaa
5. okt 2021

Dobrý deň prosím vás akú obuv by ste odporučili pri plochých nohách?.. Nemám prehľad topánok, ktoré sú také zdravotné.. Viem jedine o protetike.. Ale či su aj iné značky.. A ešte treba ísť hneď k ortopédovi alebo sa dá pomôcť aj doma cvičením a správnou obuvou. Ďakujem

kacena4
5. okt 2021

zalezi od veku dietata do 3r len vhodna obuv nakolko sa dietatu formuje noha a klenba. potom ak su problemy treba ortoped predpise ortovlozky, popr specialne topanky ak okrem klenby je padnuty aj clenok. vseobecne protetika je najlepsia na zdravotne problemy co sa tyka vystelky topanky. cvicenia treba cvicit hlavne uchop s prstami chodenie po nerovnom terene (nie doma po parketach) na boso ale vsetko zalezi vaznosti plochonozia

euka210
5. okt 2021

@martiynkaa 9r syn ma v topankach ortopedicke vlozky. A ako vies ze ma ploche nohy bez ortopeda? Su aj cviky na nohy, na nete su. Pri malom dietati by som extra neriesila, len spravna obuv, od 6r uz ortoped co povie.

martiynkaa
autor
6. okt 2021

@euka210 boli sme na preventivku u Dr a tam nám povedala, že ma ploche nohy.. A ze mame ist ortopédovi.. Tak preto sa pýtam,že či sa dá nejako pomôcť.. Termín mame koncom novembra

euka210
6. okt 2021

@martiynkaa no su ortopedicke vlozky, cviky na chodidla a obuv...mala by byt pevna, co nasmu povedala, teda take pevnejsie botasky, topanky co drzia nohu, aby nevykrivoval...koza ci na styl outhoru kupujem.

koray
6. okt 2021

@martiynkaa protetika ortopedicke vlozky a cvičiť a pevnejsia obuv, co drzi clenok. Nie nejake rozcaptane topanky