Odmietli ste niektorá tracheostómiu?

ardnaxela1989
15. jún 2019

Sú tu dáke mamičky co odmietli tracheostomiu a dopadlo to dobre

tabitana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisa_s
15. jún 2019

No v prvom rade by som doverovala lekarom, ak povedia, ze je to nutne, tak nevidim dovod odmietat... Maju s tym viac skusenosti ako mamicky na fore

ardnaxela1989
autor
15. jún 2019

@sisa_s No dcérka má stridor a v Bratislave v nemocnici mi povedali ze z toho vyrastie a v banskej bystrici mi po ujli možnosť tracheostomie AB, sa jej lepšie dychalo do pondelka sa musím rozhodnúť a neviem co mam robiť

sisa_s
15. jún 2019

@ardnaxela1989 a viete, co je vyvolavajucou pricinou stridoru?

ardnaxela1989
autor
15. jún 2019

@sisa_s zúženie dýchacích ciest

sisa_s
15. jún 2019

@ardnaxela1989 no ja by som sa asi rozhodla na zaklade priznakov, ak to dcerka zvlada, tak mozno by som to nechala tak, pripadne sa este poradila s inym pediatrom pre istotu, ak viete, ze by sa jej dychalo lepsie a teda zlepsila vyraznejsie kvalita zivota, tak by som uvazovala nad tracheostomiou 🙂 alebo to skonzultujte priamo s lekarom, co vam to navrhol, co je vyhodnejsie, ake komplikacie to moze mat a pod

gianna
26. jún 2019

@ardnaxela1989 merali jej saturaciu kyslika? Nemodrie ti? Ak to mala udycha a prospieva, tak by som tracheostomiu neriesila. Aj nas maly sa narodil so stridorom, piskal teda riadne, teraz ma rok a uz dycha pekne potichu.

dominiknoemi
26. jún 2019

Moja dcérka sa narodila. A nemohla dýchať... Neskôr sa zistil stridor, od narodenia bola napojená na kyslík, na Kramároch jej urobili v 17tom dni života operáciu-plastiku cez ústa s tým ze jedine ak sa nepodarí, resp. Nepomoze to, potom urobia tracheo.. Chvalabohu operácia dopadla výborne, dcérka má 2 roky chodili sme pravidelne na kontroly a už ani nemusíme...