Ošetrenie zubov v narkóze

kaara1980
25. júl 2012

Ahojte.Dnes sme boli u zubárky so 6 ročným synom.Má niekoľko kazov a zuby odvápnené.Malý si ledva sadol do kresla,vyvádzal ako besný a ústa otvoril len tak,že som mu rozprávala,čo dostane k meninám ako darček.Doktorka nám odporučila urobiť mu všetky zuby naraz v anestéze.Akože bude to drahé,len anesteziolog stojí 200e.Ale chcem sa spýtať,ako vaše deti zvládli anestézu?Myslíte,že je to dobré urobiť to v narkoze?Bude to vraj trvať tak hodinu a potom pôjdeme domov.Ďakujem

zuzanockamt
25. júl 2012

@kaara1980 aj ja by som suhlasila s narkozou, lebo mam doma tiez podobny pripad, hystericky zachvat este len ked vidi lekara ... takze ak by ho zvladli uspat, tak urcite by som to riesila takto... u zubara sme zatial neboli (syn ma takmer 2 roky)

kocko
25. júl 2012

@kaara1980 My sme takéto niečo absolvovali pred rokom. Dcéra je postihnutá a v nijakom prípade sa jej normálnym
spôsobom nedal opraviť chrup. Prišli sme do nemocky ráno a na druhý den jej to urobili. My sme za narkozu neplatili.
Boli sme spokojný, opravili zúbky, niečo vytrhli a nakoniec jej museli rozrezať jasienko a vybrať krivý zub. Znášala to veľmi dobre. Ani po narkoze nezvracala......Na druhý den večer sme boli doma..... 🙂 🙂

xena111
9. jan 2013

My sme boli na takom zákroku pred štyrmi rokmi a všetko dopadlo super,,,,po narkóze mu nebolo zle a ani nič podobné,,,,takže odporúčam,,,,,lepšie ako sa báť všetkých lekárov a mať stresy 😉

sjuzan77
11. máj 2014

Ajojte zienky. Brat ( DMO ) potrebuje ist k zubarovi, problem je v tom, ze je osetritelny iba v celkovej anesteze. Sukromny zubar je ochotny toto spravit, avsak pyta 500 eur, tak hladam ine moznosti. Viem, ze v bratislave je na heydukovej ambulancia pre tazko osetritelnych pacientov, kde toto preplaca poistovna, avsak doktorka berie podla nalady. Nemate nejake skusenosti v takychto pripadoch, kde este anestezu preplaca poistovna? Dakujem za rady.

latvia
12. máj 2014

@sjuzan77 ja by som zavolala na poistovnu, a opytala sa, kde maju uzatvorene zmluvy na tieto veci. urcite su viacere strediska kde beru takýchto pacientov, urcite by som sukromnikovi neplatila 500 eur pokial ma pravo na bezplatne osetrenie hradené z poistenia. nie je to pre pohodlnost tvojho brata, ale kvoli diagnoze, tam to plati poistovna

sjuzan77
12. máj 2014

@latvia uz sme na poistovnu volali, u sukromnikov to nepreplacaju, musi sa dat osetrit v statnej ambulancii. Problem je, ze v tych statnych nechcu spravit celkovu anestezu. Uz nas odmietli v bratislave v narodnom onkologickom ustave a dnes aj v banskej bystrici v rooselvetovej nemocnici. A pritom su to pracoviska prezentovane ako miesta, kde sa toto vykonava. Je to cele na hlavu, budeme musiet platit ☹

kaytlin00
16. nov 2015

ahojte, chcem sa spytat mam chlapca 3 rocneho a chceju mu v narkoze zuby vytrhat ci je to spravne ked budem stym suhlasit ci sa mu nic nestane a vsetko dobre dopadne 😒

lenusqqa
26. mar 2016

@sjuzan77 mozem ta poprosiť o info alebo kontakt na tu ambulanciu? Dakujem

sjuzan77
27. mar 2016

@lenusqqa velmi rada, ale kontakt maju rodicia, ktori su prec na cele sviatky, ked sa vratia, mozem ti to preposlat. inak ide o mladeho doktora, ktory ma ambulanciu v nitre, od poslednej mojej spravy tam boli s bratom 2x, musia platit vsetko, ale su nadmieru spokojni s jeho pristupom aj pracou, vraj velmi empaticky, ochotny a hlavne, co je pri pacientoch ako moj brat, velmi trpezlivy.

michluc
27. mar 2016

@sjuzan77 nemyslis Martina Šranka?aj ten robi zuby v narkoze.

sjuzan77
27. mar 2016

@michluc je to mozne,ale nie som si ista, musim sa spytat rodicov

lenusqqa
28. mar 2016

@sjuzan77 dakujem

sjuzan77
29. mar 2016

@lenusqqa Dušan Škrobánek, tel.c. na recepciu 0949 504 134
dalsie info najdes tu
http://zubar-nitra.sk/celkova-anestezia/

ako som spominala vyssie, rodicia su nesmierne spokojni a jednoznacne ho odporucaju

zuzulka81
12. apr 2018

My sme dali dvojrocnej dcerke opravit zubky v celkovej anesteze v Evidente v Bratislave a sme spokojni. Opravovali nam 7 zubkov, robili zirkonove jednotky, nerezovu stolicku, korenove vyplne, len za narkozu sme platili vyse 500 Eur a za zuby 1000 Eur...

ckatka
12. jan 2020

@zuzulka81 prepáč ale mne to nedá....to ako je možné že dvojročné dieťa má takéto,zúbky? To bol nejaký vrodený problém ci co? Ja som dodnes bola v tom ze mliečne sa hádam ani nekazia...ci?

zuzulka81
13. jan 2020

@ckatka ahoj,mliecne zubky sa kazia aj bolia uplne rovnako ako trvale zuby. Dokonca su 3 krat nachylnejsie na zubny kaz, nakolko ten zub este nie je taky pevny ako trvaly. Pokazili sa asi z viacerych dovodov, najma z nocneho dojcenia. Ale dedicnost urcite nie, nakolko my mame dobre zuby. Odkedy jej zuby opravili, viac sme s nimi problem nemali. Treba len umyvat a umyvat hned ako vyjde prvy zubok. Nasi su uz zvyknuti, ze im kazde rano a vecer drhneme dokladne zubky. Ale ten nazor, co mas ty, ma asi vacsina ludi a predtym som ho mala aj ja.

ckatka
15. jan 2020

@zuzulka81 aha vďaka za info. Náš malý ma 3 roky...budeme dávať väčší pozor na dôkladne umývanie.

nataliik
19. mar 2024

@zuzulka81 ahoj, môžem sa ta spýtať ako to prebiehalo? Ako to mala zvládla a ci si bola pri ošetreni? Ďakujem

zuzulka81
19. mar 2024

@nataliik ahoj, prebehlo to rýchlo za 2 h jej opravila všetky zúbky, malá to zvládla bez problémov, kedže bola veľmi malá, tak si to teraz ani nepamätá, len sa teší, že má strieborný zub, zirkonove jednotky jej vypadli už dávno... bola som pri nej, ako ju uspávali, potom už nie... pristup bol absolutne profesionalny, ci uz zo strany lekarky, jej sestriciek, aj zo strany anesteziologa a jeho sestricky... my sme boli velmi spokojní, ako sa to rychlo vyriesilo, odvtedy tam chodime na prev. prehliadky a malej opravovala len jeden zubok...

nataliik
19. mar 2024

@zuzulka81 ďakujem za odpoveď🙂

moony99
19. mar 2024

@latvia
@sjuzan77 presne, jedine Martin je bezplatne,ale čaká sa strašne dlho.Poistovna v sukromnom zariadení nehradí,ak tak minimum.Ja som bola s dcérou v Schill clinic,v Žiline,platila som všetko,ale velmi som spokojná,super prístup,a za 2 hodinky sme išli domov.