Ovčie kiahne u detičiek

nikuskaakolarova
5. okt 2022

Ahojte mamičky deti v škôlke majú kiahne no a dostal ich aj môj 6 ročný syn len ma horší priebeh úplne komplet cely je vysypaný všade a strašne veľa a má aj horúčku včera mal 38,5 ale dnes má 39,3 dávam mu syrup od horúčky a potieram ho tantum verde viete mi ešte niečo poradiť čím urýchliť hojenie a hlavne zmierniť horúčku? Ako často mu môžem meniť syrup od horúčky každé tri hodiny? Horúčka mu klesla na 38,5 neviem či aj zábali mu môžem robiť druhý syn má zatiaľ len dva pľuzgiere a bez horúčky dúfam že to nebude mať ako starší syn 😞až do plaču mi je keď ho vidím 😢😢ďakujem za odpovede

patka06
5. okt 2022

Pri kiahňach sa neodporúča Nurofen, preto by som každých 6 hodín dávala Paralen.
Ak sa teplota dostane na 38,5 už neznižovať liekmi, len dostatok tekutín, neobliekať a neprikrývať.
Ak by medzitým teplota vystúpila, znižovala by som kúpeľom v hypermangáne, ktorý zároveň urýchľuje hojenie.

nikuskaakolarova
autor
5. okt 2022

@patka06 ďakujem za odpoveď ♥️

terry658
5. okt 2022

@nikuskaakolarova na pomohol kúpeľ vo vode z ovsenych vločiek a tiež sody bikarbony na tie pluzgiere. Teplotu sme zražali kratkymi sprchami. Tiež sme mali horší priebeh. Treba to len vydržať. Každému zaberie niečo iné. Kritických je 5 až 6 dní a potom sa to zlepší. Hlavne veľa pokoja a trpezlivosti. Mojkať, túliť sa a opäť mojkať. Najhoršie čo môže byť je ustrašená a nervózna maminka.

kukulienka83
5. okt 2022

@nikuskaakolarova neboj sa...dávaj paracetamol, veľa tekutín, sú aj bylinkové čaje ktoré sťahujú teplotu.. U nás pomohol už spomínaný kúpeľ z ovsených vločiek., Kúpeľ Zároveň stiahne horúčku... Môj mladší mal horší priebeh a jediné čo pomohlo od svrbenia bol stary dobrý tekutý púder.

nikuskaakolarova
autor
5. okt 2022

@patka06 áno ma to tak že klesne a potom po cca 3 hodinách zase vyskočí

nikuskaakolarova
autor
5. okt 2022

@kukulienka83 a mal až také teploty ten môj mal teraz 39,7

saxana000
5. okt 2022

Hypermanganovy kupel a natierat cajovnikovym olejom..teplotu sme nemali ale tiez mi vravelii viaceri ze nie nurofen iba paralen
Ale aj ten kupel by mohol teochu stiahnut horucku ak bude vlaznejsi.

nikuskaakolarova
autor
5. okt 2022

@saxana000 dávam Paralen len sa bojím ten kúpeľ robiť že ho vytiahnem z vane a bude sa klepat od zimy a viac mu uškodim ako máme tu teplo kurime ale aj tak keď je človek okupany je mu chladno 🤷‍♀️.... horúcky ma stále najviac mu po Paralene klesne na 38,5 ale len na 3-4 hodiny on má veľmi silný priebeh druhý syn má len dva pľuzgiere a žiadna horúčka

nikuskaakolarova
autor
5. okt 2022

@terry658 môžem vám napísať správu?

nikuskaakolarova
autor
5. okt 2022

@kukulienka83 môžem vám napísať správu ?

terry658
6. okt 2022
kukulienka83
6. okt 2022

@nikuskaakolarova jasné...verím že dnes je už lepšie 🙏

sushi1234
6. júl 2023

Prosím ako dlho mali teploty ? Moja mala má od pondelka vecera tak 38- 38,5 .
Dr má dovolenku zastupujúcej som sa nedovolala. Už sa mi to zdá dlho .

nikuskaakolarova
autor
7. júl 2023

@sushi1234 no malý pár dní teplotu už si presne nepamätám ale ale pár dní to bolo asi cca 2-3 dni

nikuskaakolarova
autor
7. júl 2023

@sushi1234 nebojte je to normálna reakcia mne môj malý mal tak že len celé dni spinkal také horúčky mal