Parazity u 3.ročneho dieťaťa?

kamilka2012
2. dec 2018

Dobry den,chcem sa opytat,či máte niekto skúsenosti s parazitmi,ako sa prejavovali? Synček od augusta ma riedke stolice,vychudol na kosť,pritom papa veľa,chutí mu,no neprospieva,z krvi zistili nizku hladinu zeleza,na gastre ani u pediatra sa z krvi celiakia nepotvrdila. Od narodenia ma alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka a je na bezmliečnej diete.Tak ma napadlo,či nema náhodou škrkavky alebo pasomnice.

duun
2. dec 2018

S tým by mal vedieť poradiť pediater - robia sa vyšetrenia stolice na zachytenie vajíčok alebo zvyškov parazitov (články pásomnice), určite sa spýtaj. Rozhodený krvný obraz lekár neriešil? Len preto, lebo ja keď som brala železo, tak výsledkom bola skôr zápcha a podobné problémy, nie preháňanie.

lenok
2. dec 2018

@duun mozes ziadat vytery... No je mala sanca, ze prave v tom vytere bude parazit... Ked som mala pocit, ze dieta ma svrbenie v konecniku, pytala som od pediatricky na predpis Vermox.. Skus, mozno pomoze..

kamilka2012
autor
2. dec 2018

@lenok jeho konečník vobec nesvrbi. Nie pri kazdom druhu parazita svrbi konečník a vraj Vermox zaberá len na určitý druh parazita. Teraz na 3ročnej prehliadke nam dr.dala vymenny listok k imunoalergologičky tak sa popytam.Nevedia si dat rady s mojim synom,tak si ho pohadzuju od gastro dr. k imuno dr.

lula313
2. dec 2018

@kamilka2012 robím dobrovoľnícku v utulku, keď mali psy skrkavky, tak v stolici boli take male bodky(vajicka), zriedka vyšla 15cm dlha spageta(skrkavka). je pravda, že takéto psy malo prospievali, mali skaredsiu srsť, boli male(napr. Porovnanie šteniat z jedného vrhu, ktoré sa od ciganov brali do docasky postupne). Pri dodržaní hygieny je ich podľa mna aj tazke chytit, keďže stolica s vajíčkami by mala predstavovať riziko až po 24 hodinách). Keď pes mal skrkavky dlho, vedeli sa dostať až do pľúc, čo sa prejavovalo kašľom. Badas niečo takéto aj u svojho dieťatka? U psov sa robilo koprologicke vysetrenie (zo stolice sa brali kusky vo velkosti orecha tri dni po sebe) a posielali na rozbor, toto by ti podľa mna spravili v labaku za cca 5eur.
Ja by som však išla najprv po alergiach a intoleranciach. Veľa ludom som odporucila domaci food detective test a veľa ludom pomohol najst potravinu, ktorá presne spôsobovala hnačky, nafukovanie, krce v brusku. Mne tak odhalil intoleranciu na vajcia a zachranil má, lebo tiež ani doktorka, ani gastroenterológ mi s tým nepomohli.

luba41
3. dec 2018

skor by som hladala dalšie potravinove alregie..aj ked mu nezistili celiakiu, može mat alergiu na lepok..napr... a na mnoho dalších potravín..takže žiadnymi výsledkami rozbormi krvi by som sa neriadila, ale pekne vysledovala rekacie tela na potraviny..

evitka83
3. dec 2018

@kamilka2012 presne by som isla po potravinovych alergiach, niekedy sa neukazu ani na testoch. Lepok a cukry. Dcere sa upravila stolica, ked som vyradila laktozu, rafinovane cukry, lepok. Davam jej kazdy den kapucinku a probiotika. Ked to poviem blbo, ma ukazkove ho.no 🤣

lindusss2016
3. dec 2018

@lula313 skrkavka psia ale u cloveka neprejde vsetkymi vyvojovymi stadiami, prejavuje sa teda inak, moze napadnut akykolvek organ v tele, ale toxocara sa da zistit z krvi

lula313
3. dec 2018

@lindusss2016 neviem presne, ako si to myslela, ale ako u psov, nedrží sa len v trakte, ale napáda napríklad aj pľúca

kamilka2012
autor
3. dec 2018

dakujem dievčata za každý vas nazor.

lindusss2016
3. dec 2018

@lula313 tak sa chova aj skrkavka detska u ludi. Ale toxocara canis sa v ludskom tele moze usidlit kdekolvek, moze to byt ozaj nebezpecne

lubik87
3. dec 2018

@luba41 celiakia je alergia na lepok

katarinamarkova
3. dec 2018

@kamilka2012 uvedies prosím jeho jedalnicek? Plus aj vitaminy probiotika a napoje....aspon cca...

luba41
3. dec 2018

@lubik87 celiakia ne je alergia na lepok..každé je "niečo" iné..napr. https://www.schaer.com/sk-sk/a/celiakia-nie-je-...

lubik87
4. dec 2018

@luba41 zaujímavé môj Ocino má jedno označenie

luba41
4. dec 2018

@lubik87 určite je to rozdiel..asi mu robili biopsiu čreva a potvrdili výsledkami celiakiu/ po nejakých problemoch/..alebo nerobili a len tak povedali..diagnoza záleží aj od prejavov problemov, ktoré sú vraj pre každé ochorenie rozdielne..nemám s tým skusenosti ani s jedným z týchto ochorení , len viem, že existujú..a vela prípadov odíde od lekára, že celiakia nepotvrdená, tak vám nič nie je, kludne jedzte, neobmedzujte sa atd....ale pri tom tam može byť tá alergia ..a človek chátra dalej, má tráviace problemy atd☹

mimushiatko
5. dec 2018

Ak si prečítas rôzne články parazity ma 80%ludi a sú aj voľnopredajné lieky a sirupy a každý človek by si to mal kúpiť 2x do roka tak isto aj deti

katrin21
5. dec 2018

@kamilka2012 moze mat napr. kludne aj zapal hrubeho creva, bez priznakov... to by mu ale zistili jedine kolono v narkoze.. kamoskina dcera s tym roky bojuje a stale byva anemicka....
ale moze ist aj o parazity, alebo intolerancie, aj ked test vyjde negativne.... aj tak cloveku moze robit dana potravina zle, aj ked vyslovene nema intoleranciu...
S parazitmi je blbe to, ze zrovna vo vzorke stolice, kt. odoberas, nemusi byt nic.. zrovna sa nemusia vylucit... Jeden cas som sa o toto zaujimala zo zvedavosti a docitala som sa, ze niektore druhy parazitov sa akoby drzia na stenach criev ( parazitov je tolko roznych, nie len skrkavky a toxocara , alebo giardie... su aj ine, mensie... ) a vylucia sa napr. iba vtedy, ked ma clovek hnacku a vyslovene ich to " splachne" akoby z tej steny creva.. ak ma chapes..

Ak ma dieta taketo problem, skus dietu GAPS.. ona je zamerana na hojenie crievok, ma kopec inych benefitov / napr. pre autistov /, ale pomaha aj ludom s Crohnom, Ulcer. kolitidou atd. a tiez detom, co majju rozne ekzemy a mozne intolerancie a nevedia ake presne .. totiz je velmi prisna, potraviny sa zaraduju postupne asleduju sa reakcie.. Vyhoda je, ze tym , ze hoji creva / zaklad su vyvary / tak creva zlepsuju svoju funkciu, dieta moze mat totiz tzv. priepustne creva, co sa prejavi prave zlym vstrebavanim zivin, lebo su poskodene crevne klky ..a tie sa hoja za pomoci tejto diety + doplnkov vyzivy ako probiotika ( ale nie tie bezne, kde su len laktbacily ,ale ak beneficne streptokoky a ine) .. Vysledok je , ze dieta sa zbavi problemov, creva zacnu lepsie vstrebavat ziviny a teda sa zlepsi aj zdravie dietata ....
Je kniha o tom, Syndrom travenia a psychologie, stoji za precitanie kazdej mamy ... aj takej, co nema problemy. Zaklad je dat do poriadku creva... tam je vsetko nase zdravie.

Za pokus to stoji, ak by sa ti podarilo... samozrejme, vylucene su tam cukry, sladkosti... lebo tie su najhorsie a devastuju creva, kvasia a podporuju nepriaznive bakterie ... tie z nich ziju.
Drzim palce, nech najdete , co vam skodi.

katrin21
5. dec 2018

a mimochodom, autorka v tej knihe vysvetluje aj alergiu na lepok, resp. preco je lepok skodlivy a ze hlavne to vobec nie je len o lepku.. ale muke ako takej.. vylucit ju treba uplne .

ciernysokol
7. dec 2018

Ja si tiez myslim,ze skusat vyradovat potraviny.vzdy len jednu.a sledovat.takisto skusit potravinove testy,intolerancie.poznam pripady,ked testy na lepok negativne,ale napriek tomu pomohlo jedine ho vyradit.pokial dieta nesvrbi zadok alebo nos,to su hlisty,parazity by som zatial neriesila.diagnostika je komplikovana a nepresna.su aj ine sposoby,presnejsie,ale naozaj by som to riesila ako posledne.ale napriklad,pri giardioze je stolica redsia a do cervena trochu.pri parazitoch v stolici zbadate male biele zrniecka.pasomnicu snad nema.