Pigmentová škvrna u 4 mesačného bábätka

cigaretka5
10. jún 2012

Moze mat 4 mesacne babo pigmentovu skvrnu? mate skusenost? nasej juniorke sa urobil hnedy fliacik na spanku, ked je slnecnejsie je svetlejsi, ked pod mrakom tmavsi

romea
10. jún 2012

aj my mame na rucicke uz dost dlho a teraz sa mu zda ze sa jej spravila dalsia tiez by ma to zaujimalo

romea
10. jún 2012

@katren ani jedna tema to nieje ☹ nevie nikto nieco pigmentovych skvrnach u. babetiek? take hnede ako maju zvacsa starsie zeny a zeny po.porode

katren
10. jún 2012

@romea skoda, chcela som pomoct.....

bobocka
10. jún 2012

aj moj syncek ma .dve svetlohnede.mal to par tyzdnov po narodeni a dnes ma dva a pol a rastie to s nim.teda nezvacsuje sa to,len to rastie s nim,je to v pomere k jeho telu stale rovnako velke.vobec to neriesim a ani som to neriesila.mal na chrbte hemangiom(este stale trosku ma),tak s tym som ku koznej chodila,ta len pozrela pigmentove skvrny a neriesila.k malemu to patri a ma to tak svetle,takze to viacmenej vidim len ja ,ludia si to nevsimnu.teda na nozke ma uplne svetlucku a na polke zadku ma tmavsiu,no casom sa farba nemeni vobec.ostalo to take ako na zaciatku.

ajca123
10. jún 2012

Naš prvorodeny mal od narodenia na ritke a hovorila som to lekarke a ta sa má pytala či je niekdo z rodiny tmavši,a ja na to že hej moj tato bol polovičný cigan. A ona na to no tak to sú gény ale môže sa stat že sa to strati a stratilo.
Ja tiez mám na boku pigmentovu škvrnu a ostala mi.. To ja som biela lebo mám len zo štvrtiny ciganka

romea
10. jún 2012

@ajca123 tak to.u nas nieje z toho dovodu
@katren dakujeme doteraz som to nerirsila len krd som.videla ze sa zalozila tema tak ma napaflo ci sa to neda nejako zmenit alebo nejako obmedzit aby sa napr. nevytvarali nove a ci to je ok a nemusi sa clovek.obavat
@bobocka

bobocka
10. jún 2012

@romea ja osobne by som to odfotila a zmerala ,sledovala mesiac po mesiaci ci sa meni.ak zaznamenas zmenu,zbehni za koznou.ale pokial je to v klude,tak je to podla mna uplne v pohode.aj moj manzel ma na predlakti pigmentovku,ja mam drobnu na nohe.nic strasne to nie je 🙂

katren
10. jún 2012

@romea inak, moji maju obidvaja, Dominika na boku a Michal na krku, take bleduckohnede fliaciky....nezvacsuje sa, nemeni, tak neriesim.....a dr. povedala, ze to je materske znamienko 😉

ajca123
11. jún 2012

@romea me sa spravila pigmentova škvrna na cele po pôrode... :( take myslite???