Plastika močovodu u 6 mesačného, ako je to s rekonvalescenciou?

jola36
15. nov 2019

V nasledujucich dňoch nás caka so syncekom 6mes plastika mocovodu v BA na Kramároch. Viem, že už tu s touto témou bolo viac diskusii, nezaujíma ma však prioritne priebeh hospitalizácie a rekonvalescencia, nakoľko urologiu na Kramároch poznám a sama som mala robenu plastiku mocovodu 3krat a o obličku som aj tak prišla... Ale odvtedy uplynulo veľa rokov a medicína sa posunula. Zaujíma ma, ako sa darí vašim deťom po operácii s odstupom času, nejaký ten rok a viac po operácii. Tiež by ma zaujímalo, u ktorých sa toto ochorenie už v rodine objavilo predtym a z ktorej gravidity v poradí sa dieťatko s ochorením narodilo? Je to len môj osobný záujem, mam pocit, že väčšina to v rodine vôbec nemala a ze takmer všetky detičky
s ochorením sú z druhej gravidity.

lindusss2016
16. nov 2019

@jola36 moj je len pol roka po op, ale zatial bez problemov. Je z druhej gravidity, to sedi. U nas ziadne zistene problemy, aj ked ja ako mala som mavala opakovane zapaly mocovych ciest, avsak vtedy to nikto neriesil.

lindusss2016
16. nov 2019

Drzim palce

jola36
autor
16. nov 2019

@lindusss2016 ďakujem, a už ste skončili s ATB liečbou?

baboobchod
16. nov 2019

Môj syn má už 12 rokov (prvý a zatiaľ jediný 🙂 ) Močovod mu rekonštruovali tiež na Kramároch keď mal asi 6 mesiacov. Odvtedy chodíme na kontrolné sono obličky, najprv každý rok, posledné roky už iba 1xza dva roky. Chvalabohu nemá žiadne problémy. V rodine sa nám nič take nevyskytlo.

jola36
autor
16. nov 2019

@baboobchod ďakujem vám, nech ten mocovod drží na vecnost😉

lindusss2016
16. nov 2019

@jola36 ano, uz davno. Vlastne ho operovali koncom marca, 3 mesiace atb a uz tshame 5.mesiac bez

som_ponorka
16. nov 2019

No môj synček ide na operáciu v januári, tesne pred šiestym mesiacom. Je prvý. Teda vlastne som bola tehotna ja predtým, ale skončilo to MA, takže kyret v 10tt. A ja problémy nemám, ale neviem ako manželova rodina, keďže s otcom nie je vôbec v kontakte

lindusss2016
16. nov 2019

@som_ponorka drzim palce, zvladnete to urcite 😊

som_ponorka
16. nov 2019

@lindusss2016 ďakujem. To po operácii užíval vkuse ATB? Asi len nejakú udrziavacu dávku, však?

jola36
autor
16. nov 2019

@lindusss2016 tak super, nech ste stále v poriadku

jola36
autor
16. nov 2019

@som_ponorka po operácii je vždy nutné brat približne 3 mesiace ATB, aby nevznikol zápal, pravidelne sa kontroluje moc

jola36
autor
16. nov 2019

@som_ponorka och, to mi je ľúto, že ste na dieťatko sama, ďakujem za info, ja som bola sama s prvým synom, tak viem, aké to je.... Naš čaká plastika budúci týždeň v stredu, tak si môžme potom napísať, ak Vás to bude bližšie zaujímať, kde Vám to budú robiť??

som_ponorka
16. nov 2019

@jola36 to manžel nie je s otcom v kontakte, takže neviem ako je tá ich strana rodiny na tom zdravotne. Asi som to zle napísala

jola36
autor
16. nov 2019

@som_ponorka alebo ja zle pochopila... Nastastie, je to ten lepší pri pripad😉

lindusss2016
16. nov 2019

@som_ponorka ano, udrziavaciu vecernu davku. Ale on ich uzival uz aj predtym takto... chvalabohu sme sa ich zbavili

zuzipet
19. jan 2020

@jola36 dobrý deň,v stredu čaká moju 3r.dcéru reimplantácia močovodu,keďže plastika(instilácia vantris) nepomohla...mohli by ste mi prosím opísať ako to prebiehalo u vás? Myslim operácia,dĺžka hospitalizácie atď....A kde ste boli v nemocnici? Ďakujem

jola36
autor
19. jan 2020

@zuzipet dobrý deň, no bohužiaľ my doteraz plastiku nemáme za sebou, v tom novembri najskôr pozreli cystoskopom do močového mechura a steny boli mierne trabukulizovane, takže sa operácia odsunula, pretože by bola vlastne zbytočná... Takže ďalší termín mame vo februári, ale najskôr skontrolujú močový mechúr... Celkom nerozumiem vášmu prípadu... Pretože pladtiku mocovodu a reimplantacia by mala byť jedna a ta istá vec... Vy asi myslíte metódu ktorá sa nerobí vonkajším rezom, ale idú cez mechúr a obstrekuju vlastnou krvou....no sama som plastiku mocovodu absolvovala trikrát... Mne to robili a aj syncekovi budú na Kramároch v BA, je tam vynikajúca pani primárka, mam dôveru voči tomu oddeleniu... Rekonvalescencia v nemocnici tvra približne 7 až 11 dní.. Zvyčajne záleží od toho, ako telo reaguje, či niesu teploty, či veľmi nevyteka z hadičky... Bude mať pravdepodobne tri hadičky po operácii... Myslím ze prvá je drenaz ta sa vyberá o pár dní, ďalšie dve najskôr na siedmy deň, potom sa rana sleduje aj moč...po prepustení dieťa berie ATB približne po dobu troch mesiacov...rez sa robí niekedy v podbrušku, niekedy v boku... Záleží, kde treba reimplantovat mocovod... Ja mam rezy v podbrušku, aj synček bude mať... Dcérka mala zistené hneď na novorodeneckom skríning?? Kde Vám to budú robiť??

jola36
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jola36
autor
19. jan 2020

@som_ponorka dobrý večer, tak ako sa Vám darí, už máte operáciu za sebou, či ešte vás len čaká... Nas čaká teraz vo februári, v mobembri ju museli odsunúť

lindusss2016
19. jan 2020

@jola36 prosim ta a preco 3x? A s akym odstupom?

som_ponorka
19. jan 2020

@jola36 zdravím, no mali sme ísť teraz 14.1, ale kvôli sopliku sme ju museli odložiť na marec, takže ešte čakáme

jola36
autor
19. jan 2020

@som_ponorka ach, to ma mrzí, ale poznáme to☹️

som_ponorka
19. jan 2020

@jola36 no nevadí. Aspoň bude mať močový mechúr viac času sa zregenerovat. Tiež bol trabekulizovany. Tak uvidíme, ako bude nakoniec vyzerať, možno sa to aj dovtedy trochu celkovo zlepší

jola36
autor
19. jan 2020

@lindusss2016 no mam 36 rokov, vtedy medicína bola niekde inde ako dnes, nebol ešte novorodenec ký skríning, keď som mala tri roky začala som mávať zápaly obliciek.. Ale to už som mala dost zdevastované močové cesty, narodený som v 1983, prvú mi robili v 4 rokoch, dúhu v 9 rokoch, 3 v 11 a v 15 mi aj tak nakoniec zobrali oblicku, už bola nefunkčná... Takže neskoro mi to diagnostikovali, a. Niekedy bohužiaľ sa zvykne problém megsuretru vrátiť, ak o dieťa rastie, hojí sa to jazvami.. Tak nejak to lekári vysvetľujú... Ale super je ze dnes sa po narodení diagnostikuje a hneď sa rieši... Veľmi málo sa dnes stáva, že sa tie plastiky opakujú...

jola36
autor
19. jan 2020

@som_ponorka no presne, v prípade trabekulizacia radšej počkať... Aj keď sú to nervy s tým cakanim☹️

lindusss2016
19. jan 2020

@jola36 no moj ju ma uz za sebou v 15 m, tiez mi to s tym rastom vysvetlovala dr, tak musim verit, ze to nebude nas pripad 🙏🏼 dakuhem za odpoved

jola36
autor
19. jan 2020

@lindusss2016 áno viem, že už to mate za sebou... A ja verím, že v súčasnosti to je veľmi ojedinele....vidiet to na uroligickych oddeleniach, že sú tam len malé detičky, väčšie veľmi ojedinele... Držím palce

lindusss2016
19. jan 2020

@jola36 no mas pravdu, vdaka za upokojenie 😊

ja1985
19. jan 2020

Moj maly, teraz 3,5 rocny, bol operovany v aprili 2018...vtedy mal 23 mesiacov...je z druhej gravidity. mne bola dilatacia panvicky zistena uz v tehu, novorodenecy skrining to len potvrdil...teda po op je takmer 2 roky, nastastie , bez problemov...a bez problemov od narodenia, nemal zatial jediny zapal...dufam ze tot akto zostane 🙏
pokial viem tak manzelov otec ma 3 oblicky, a jeho (dedkova mama) teda manzelova babka 😀 ma 1 oblicku..alebo teda naopa, neviem presne...tazko povedat, ze ci tam ma genetia uloho...

ja1985
19. jan 2020

@jola36 avsak, chora oblicka, aj napriek op, psotupne odchadza...pred op mu fungovala na 20% , teraz po 1,5 roku sme boli na kontrolnom mag 3, funguje len na 15%