Pneumokok - streptokok pneumonaie v nose u 1,5 ročnej dcérky

erka2014
24. feb 2019

ahojte dievcata. stretli ste sa s pneumokokom v nose? mladsej (1,5r.) ho nasli v steroch v nosteku. stale sopli a pokasliava z postekanych soplov. uz dlhu dobu, v podstate celu zimu. v decembri uz mala aj ATB preto som nestastna ze jej nasli s teroch toto lebo dr. by to chcela riesit znova ATB. uz vyuzivala pamycon ale ten zjavne nepomohol. samozrejme ze to dostala od starsej ktora to nosi zo skolky. toho casu je aj ta riadne zahlienena.po prelieceni ATB ste sa ho uz zbavili? neda sa zbavit sa ho aj prirodnou cestou? dakujem za kazdy koment k veci.

ludinka
24. feb 2019

@erka2014 ahoj syn mal z tohto zápal pľúc, takže radšej tie atb teraz ako až potom keď bude komplikácia, bol týždeň v nemocnici, dali mu zinat. Skóre uzdravenie prajem

nikleotka
26. feb 2019

Prírodnou cestou to môžete urýchliť, ale ak ma dieťa ťažkosti, sú vhodné aspoň lokálne ATB. Ak nezabral Pamycon, na pneumokoky platí ešte aj Framykoin, ak je v kultivacii aj bacil označený ako citlivý na toto ATB. Dôležité je noštek dôkladne čistiť. Morskou vodou riadne výplachnut, potom vysať sople (predpokladám, že ešte nevie riadne smrkať) a lieky dávať až do čistého nošteka 7-10 dní 3xdenne. Ak toto dôsledne do držíte a bacil bude stále , potom už jedine celkové ATB podľa citlivosti predpíše pediater, alebo sa môžete pýtať aj k ORL.
A Jasne, ze treba "odbacilovať" aj skôlkarku.... Inak je to začarovaný kruh.

A čo sa výplach ov nosa týka, môžete skúsiť ešte konvicku na výplach nosa pre deti. Dá sa kúpiť v lekárni za cca 10€ a mne sa u detí veľmi osvedčila (keď si na to zvykli). Správny spôsob používania nájdete aj na YouTube, ale je aj v pribalovom letáku. Je to geniálna vec na zbavenie sa aj strašných soplov aj zatekajucich hlienov, len si decká musia zvyknúť. 😉

erka2014
autor
26. feb 2019

@nikleotka ďakujem za rady. zial ci nastastie uz ma ATB lebo zacala aj skaredo kaslat. konvicku. pozname. staršia si aj dava ale mladsia este panikari pri nej takze tej neskor ked bude chapat co od nej chcem. uz som si dala spravit stery aj ja ci nahodou nemam aj ja aby sme to uz definitivne preliecili

mkado
1. mar 2019

@erka2014 dobry den, mali sme rovnaky problem so streptokokom. Vecer Vam napisem, co zabralo u nas. Je to na dlhsie a momentalne nestiham popri detoch 🙂

erka2014
autor
1. mar 2019

@mkado diky 😉

jina29
1. mar 2019

@mkado prosím preposlite to aj mne aj moja 1 a pol ročná dcérka mesiac soplila lokálne ant. Nezabrali zistili jej tiež z vyteru pneumokoka v nose od stredu teplotujeme dnes nasadený amokislav dnes začali aj vysoke horúčky a hrozný kasel inak očkovana je. @mkado my sme spolu v skupine..

veonka
15. okt 2019

@mkado dobrý deň, môžem poprosiť aj ja o info, môj 1r. ho má od staršieho syna, tak budem vďačná za rady

erka2014
autor
16. okt 2019

@veonka my sme mali ciste stery po prvej davke probiotik do nosa Rinogermina

mkado
6. nov 2019

@erka2014 aj my sme sa na nich dali. Po prvej davke maly dostal sople. U vas bolo vsetko ok?

mkado
6. nov 2019

@veonka mozem Vam napisat do spravy?

3petka
6. nov 2019

@erka2014 ahoj môj to mal na jar. A zistili sme to len náhodou keď sme šli na môj podnet na alergo. Tam mu robili vyteri. Samozrejme zelené sople a moja Dr mu nechcela dať ani náhodou atb že to je ok a sa z toho dostane sám. A to sme ešte pred tým boli u Dr a vždy mu robila vyteri len z krku. Vraj že si myslela že to stačí. No ja som povedala že určite chcem atb. A pomohlo bol fit za tri dni, samozrejme atb dobral dokonca.... rozhodnutie by som nemenila,

erka2014
autor
7. nov 2019

@mkado ja som domonca spravila tu chybu ze som ich nasadila uz do soplov. mala som pockat na cisty nostek. ale to som nevedela a spustilo to strasne sople. ale iba v prvej davke. ostatne uz boli ok. teraz ma tiez priesvitne sopliky. pockam az zmiznu a dam dalsiu davku.

mkado
7. nov 2019

@erka2014 a celkovo v tom vidite nejaky prinos?

erka2014
autor
7. nov 2019

@mkado nemavaju take silne nadchy zastavene. zelene sople ustupili. mladsia mava sople casto lebo este nema vsetky zuby a ona sopli popri zubkoch. a starsia mava ale iba obcas a uz ich prezijeme aj bez pamyvonu. staci konvicka so slanou vodou. ono stale cosi bude lebo su stale v kolektíve. ale idem este teraz cez zimu spravit jednu kuru s rinogerminou a uvidim. ale ATB sa zatial vyhybame.

pampusiaci
4. nov 2022

@erka2014 viem,že je to už staršia diskusia,ale rada by som sa opýtala na skúsenosti s probiotikami Rinogermina...pomohlo vám to a aj dlhodobejšie,či len v čase,keď to deti brali? A neviete, prosím, poradiť, či to môže aj 2 ročne dieťa? Máme problém so starším,6 ročným synom,už tretie ATB,zápal stredného ucha,zápal dutín a tak,výter ukázal Streptokoka pneumoniae... chcela by som skúsiť tieto probiotiká a dať ich aj dvom mladším... vďaka za radu

erka2014
autor
11. nov 2022

@pampusiaci my sme sa s nou zbavili zlatého stafilokoka a nemavame nejake výrazné problemy.ja by som sa informovala o veku (či nie je 2 roky malo) a skusila to.upozornujem ze kvapky štípu.

pampusiaci
11. nov 2022

@erka2014 Ďakujem, akurát dnes sme začali u dvoch starších a malému nedávam zatiaľ,na stránke je uvedené od troch rokov, potom som to našla...len možno keby ste mi vedeli poradiť,keď im to strieknem,tie dva vstreky,tak ono časť hneď vyteká von,lebo vraj to nemá ísť do hrdla ani sa to nemá vdychovať...aj u vás tak bolo? Len sa obávam,či im tam niečo aj zostane,ale dúfam,že áno 🙂a trochu ich stipe v hrdle,ale zatiaľ sme to dnes zvládli 🙂 vďaka

erka2014
autor
11. nov 2022

@pampusiaci
ano v hrdielku to stipe este viac. uz si nepamätám ci to vytekalo tak ale predpokladam ze hej. len to nezabudnite mat v chladničke.a pamatam si ze jedny kvapky vysli pre obe dcérky.len som im vymienala tie nasadky do nosa aby mali každá svoju

pampusiaci
12. nov 2022

@erka2014 Áno, mám to v chladničke...a ja tiež dávam obom z jednej fľaše...dokonca s jednou nasadkou 😄len ju umyjem zvrchu s mydlom každému...aj tak si myslím,že ako súrodenci majú v nose podobnú flóru...ale umývam pre istotu 😄 vďaka za rady,že ste sa mi ozvali, dúfam,že aj u nás to pomôže...