Pobyt matky na nedonoseneckom oddelení

bambuliacick
13. jan 2017

Ahojte maminky, ake mate skusenosti s pobytom na nedonoseneckom oddeleni na 10p v popradskej nemocnici? Je povinny pobyt matky? Nesudte ma prosim, ide o to, ze mam doma este jedno male dieta a nemam ju komu dat postrazit, horko tazko som nasla opateru na tych par dni po porode. Kedze som porodila vcera, podla vsetkeho by som mala byt prepustena v pondelok, lenze je tu problem, moja malinka mala nizku porodnu vahu a ma razstep pery a podnebia, takze je sondovana na nedonoseneckom. Vobec mi ju nedaju, mozem ju chodit len obzerat a navyse nebudem moct ani kojit. Vsetkky vysetrenia s nou absolvuju sestricky z oddelenia, nebudem pritomna ani pri jednom. Chcem sa twda opytat, ci je povinny pobyt po prepusteni zo sestonedelia na nedonoseneckom. Najradsej by som mala malu stale pri sebe, ale kedze je v opatere dr a sestier, tak si Muslim, zs je zbytocne tu byt, pretoze doma mam dcerku, ktoru nemam mam od pondelka dat, tak som myslela, ze by som isla domov a chodila za malouna navstevu. Da sa to? Ci musim byt aj ja hospitalizovana do jej prepustenia? Dakujem

maca2014
13. jan 2017

ahoj, pobyt nie je povinny, ja som sa tiež na to pýtala, ale upozornili ma na to, že keď ma prepustia a pojdem domov, návštevy možné nebudú...predsa len kvôli zdraviu detí nemôžu tam púšťať návštevy. Opýtaj sa pre istotu lekárky na oddelení, ale mňa hneď odbila stým že nebudem tam môcť chodiť, takže som bola následne 2tyždne ubytovaná na 10p.

jeemima
13. jan 2017

Ahoj aj ja som bola v PP pobyt nie je povinny, boli tam mamky ktore ostali hned po porode v nemocnici a len ked ich prepustili z gyn tak sa prestahovali hore na 1Otku, boli aj mamky , ktore mali doma ine deti tak tie isli domov a zavolali ich na prijem ked uz dietatko bolo stabilizovane a mohlo ist domov tak na par dni tam este prijali mamku a bola s nim aby sa naucila co a ako s babatkom, a boli aj mamky ktore prisli rovno uzlen o par tyzdnov po dieta....Pre teba bude asi idealne ak sa dohodnes sa pri prepustani z gyn na nedonoseneckom s lekarmi a sestrickami ze budes nosit mlieko resp navstevovat dietatko ( to ale nie vzdy chcu povolit aby sa im tam na oddelenie nieco neprinieslo tak treba ratat aj s moznostou ze navstevy nebudu moct byt kazdy den - to uz sa dohodnete) a potom ked uz bude moct ist mala domov tak na par dni k nej nastupis aj ty.drzim palce

dai
13. jan 2017

@bambuliacik ahoj. spytaj sa priamo tam... ja mozem len za BA - ja som sice bola prepustena kedze moj syn bol na JIS kde pobyt mozny nie je, potom som sa ale za nim vratila ked ho presunuli na oddelenie patologickych novorodencov... Boli tam ale aj babatka bez maminiek - hlavne uplne drobuliatka nedonosene ktore boli pozbierane z polky slovenska prisli rodicia pozriet tak raz za tyzden ( ja to plne chapem - vzdialenost + ine deti ) - ja som napr. aj na JIS za mojim malym chodila 2x denne kvoli mliecku ale teda nemala som to daleko a moja malinka uz bola v skolke... ale teda v BA su navstevy v pohode aj na JIS aj na nedonoseneckom...

bambuliacick
autor
13. jan 2017

Dakujem dievcata, urcite sa poradim s dr, lebo fakt sa mi neda byt s obidvomi naraz a ak mam istotu, zesa mi tu o malu postaraju, tak radsej by som isla domkov k starsej a nenechavala ju niekde po cudzich, lebo ju niet mam dat

kitty88
13. jan 2017

Pobyt povinny nie je, ale ked ta prepustia domov, nebudes moct chodit za babatkom, nepustia ta na oddelenie, jedine doniest mliecko, kym ho neprepustia.

vlucifuk
13. jan 2017

@kitty88 uff,to fakt?Len ma to zaujalo,lebo sice sme v PP,ale predcasniatka sa mi narodili v UK a tam som mohla ja a najblizsia rodina stravit pri dietati cely den,matka aj noc.Rano som prisla,vecer domov.Pri inych detickach sa aj surodenci striedali.Urcite to zalezalo od zdrav.stavu dietata,len si neviem predstavit,ze by mi povedali,ze mliecko odovzdajte,ale vidiet si babo nemozete.Hmm.

kitty88
13. jan 2017

@vlucifuk takto to fungovalo, ked som tam bola s dcerkou pred takmer 4,5r, ale myslim, ze sa to nezmenilo. Ak mamicka nemohla ostat na desiatke, nemohla ani za babatkom a vlastne to aj chapem, tie deticky su este malinke a nechcu riskovat nejake choroby ci infekcie zvonku... Ja som vtedy lezala na oddeleni, bolo to moje prve babo, tak som nemusela riesit dilemu, ci ostat alebo ist domov k druhemu dietatu...

simca06022011
13. jan 2017

Opytaj sa tam, znama ale v inom meste tiez dochadzala kazdy den za dcerkou a pustali ju. Jednak si odsavala mlieko a to jej davali potom, cize ho nosila a cez den bola tam.

lm2812
13. jan 2017

Ahoj, ja som bola v BA na Antolskej. Narodili sa mi dvojčatá, predčasne. Ja som musela po týždni odísť domov (bývame 100 km od BA) a deti som nechala v nemocnici. Jazdila som za nimi každý druhý deň, pustili ma k nim na 2 hodiny, pričom som musela byť s nimi vopred dohodnutá. Tiež som mala doma staršiu dcéru, s ktorou som sa musela učievať. Takto som jazdievala celý mesiac, ale deti tam mali vynikajúcu starostlivosť, museli sa kŕmiť cez hadičku a boli v inkubátore. Aj keď Ťa to trápi, že nemôžeš byť s maličkým dieťaťom, ver mi, že Ty by si mu doma takú starostlivosť , akú potrebuje, nedokázala zabezpečiť. Venuj sa staršiemu dieťaťu, nesnaž si to vyčítať. Keď som potom s deťmi prišla domov, rýchlo sme zabudli na odlúčenie. Dodnes sme sestričkám na nedonoseneckom odd. na Antolskej vďační za to, ako sa nám postarali o naše dvojičky.