Pocit na odpadnutie u 17 ročnej

antonko12
26. nov 2021

Dobrý mám 17 rokov už asi pred 4 mesiacmi som mal z ničoho nič vonku pocit na odpadnutie začalo to tým potom pribudol strach a úzkosť. Začal som googlit príznaky napr. bolest na hrudníku,pocit na odpadnutie,bolest na lavej časti chrbta,točenie hlavy, závraty a Tupá bolesť v hlave. Viac krát mi vyšlo infarkt,mozgová príhoda a atď. A potom prišli ešte väčšie obavy o moje zdravie.Bol som na kardiológii tam mi nezistili nič okrem nijakých menších zmien nepovedala konkrétne čo. Často ma boli aj v chrbte a aj na hrudníku niekedy mi bundu červené fľaky na hrudníku a neviem z čoho to môže byť čítal som že z úzkosti to môže byť. Na neurológiu som nebol

karolinka234
26. nov 2021

Ahoj, ja mám tiež 17 a mám toto rovnaké presne čo píšeš akurát mám aj vysoky tep, bola som na vyšetreniach a aj u kardiológa a nič mi nezistili vraj mám zdravé všetko. Čiže podľa mna aj u teba to je psychického pôvodu kúp si magnezium a nepremýšľaj nad tým a hlavne kľud chill nič sa nedeje.

ladybug138
26. nov 2021

@antonko12 ahoj, to znie ako panicky atak..skus vyguglit

antonko12
autor
26. nov 2021

@karolinka234 máš aj do teraz tie pocity (príznaky) ale je to už v poho?

antonko12
autor
26. nov 2021

@ladybug138 čítal som asi už o všetkom niekedy mám pocit že som toľko googlil že už viem celú medicínu na spamät

extreme
27. nov 2021

@antonko12 mal som tie iste stavy od cca 15 rokov. odpadol som 2x v autobuse, v lekarni , v rade v obchode… pochodil som rozne vysetrenia. A na nic neprisli . Dnes mi taha na 40 a mam tie stavy stale. Pravdepodobne to je panicky strach zo statia na mieste a nemat moznost odist. Vyriesil som to tak po 20 tke ze som si kupil auto, nejazdim hromadnou. Vyuzivam samoobsluzne pokladne a nestojim v rade. A ked pridu na mna mdloby napr. v obchode , necham tam kosik a idem prec. Mam tie stavy do dnes , uz som sa s tym naucil zit. A myslim ze ta caka to iste ;) Jedine este co moze stat za zmenou je ockovanie…

slovakboy
27. nov 2021

@antonko12 to bude úzkostná porucha. Panicky atak to možno ešte nebol keď si neodpadol.
@extreme to ma zo státia v rade niekto to ma z výšok s malého priestoru. Je to ten istý mechanizmus ale oni vedia čo im to spôsobuje. Ty to zatiaľ nevieš. Keď to máš načítané tak vieš čo je generalizovaná úzkosť. V súčasnosti kedy sa hovorí len o korone všade naokolo máš len negatívne správy tak pouvažuj či toto nie je príčina. Ono samotnou úvahou na to neprídeš pretože tvoje podvedomie nie je vedomie. Ale vedomím je formované. Takze žiadne správy žiadne strieľačky keď máš 17 prestaň behať po sociálnych sieťach zmeň životný štýl. Mysli len na prítomnosť. Úzkosti sú zo strachu z budúcnosti a vychádzajú z podvedomia a z rozporu medzi vedomím podvedomim a zlou komunikáciou týchto dvoch zložiek s amigdalou. Alebo tak nejako. Nezaoberaj sa príčinami a nehladaj ich. Magnezium áno Milgama M Bé vitamín tiež je dobrý. Veľa oddychuj a spi. Príroda zvieratká hladkanie zvieratiek len relaxačná hudba a dychové cvičenia vyhni sa ale wimhoff metóde. To je pre zdravých športovcov. Stačí plny jógový dych sa naučiť. A trenuj nemyslenie. Nemysli na nič jednu minútu denne. Alebo aspoň 15 sekund na začiatku to nepojde ale aj pár sekund a pravidelne veľmi pomáhajú. Keď príde úzkosť nebojuj s tým priveľmi. Ako snaž sa ju zachytiť ale keď už zistíš že to nejde tak si sadni alebo lahni prehlb dych a hlavne pomaly výdych rob bude ťa nútiť dýchať rýchlo ale kyslíka máš dosť prinúť sa spomaliť výdych to ti pomôže. Ak to nezachytiš tak ako hovorím sadni lahni dychaj a povedz tej úzkosti: poď moja prejdi a odíď. Nebojuj s ňou za každú cenu. Si mladý dostaneš sa z toho za pár mesiacov a natrvalo ale musíš zmeniť životný štýl aj prístup na príčinu prídeš neskôr teraz ju nehladaj. A nehanbi sa ísť k psychologovi. Držím palce

karolinka234
27. nov 2021

@antonko12 áno mám to aj teraz ale naučila som sa s tým proste žiť, pretože je to psychického pôvodu vždy keď mám stres alebo niečo dam si magnezium denne a pomôže to

emalka
27. nov 2021

Tiez sa pripajam k nazoru ze je to panicky atak. Pri takom zachvate vobec nemusis odpadnut, este sa mi to osobne nestalo. Dolezite je vyhladat pomoc uz teraz, neodkladat to na neskor, lebo potom sa zacnes vyhybat veciam a obmedzovat si zivot len aby sa to nezopakovalo.
Vyhladat psychologa a psychiatra je ok a dokonca 15 sedeni u psychologa je hradenych z poistky (ak maju zmluvu s vszp). Hlavne skus ist k psychiatrovi aby ti dal lieky ktore si das pred nejakou stresujucou udalostou a zabrania/zmiernia ten zachvat.

ines1234
27. nov 2021

@antonko12 tetaniu máš vylúčenu?

mamusa34
27. nov 2021

Tiež som také mávala ako som dospievala . To nič ,to prejde . Netreba si nič pripúšťať k sebe moc.

elly_
27. nov 2021

Všetky tieto príznaky = tetania

irusa
27. nov 2021

@emalka máš úplnú pravdu... prechádzam tým

antonko12
autor
27. nov 2021

@slovakboy keď príde ten záchvat tak hneď sa začnem prechádzať po celom byte a stresovať....môže to mát aj spoločné niečo s točenim hlavy pretože každý deň sa mi točí hlava a mám pocit ako keby som nemal rovnovahu. A ešte k tomu večer to je niekedy najhoršie keď už zaspávam tak ma chytí niečo akokeby šok alebo spánkové apnoe a vtedy začnem veľmi stresovať

antonko12
autor
27. nov 2021

@ines1234 Nebol som ešte na neurologii

vcela335
28. nov 2021

@antonko12 Ja mam 30 rokov a pred 5timi rokmi som si tym presla. Presne ako popisujes. Vsade som chodila vsetko bolo dobre. Nako iec som sa uz tak pozorovala a bala o seba ze to preslo do takych uzkosti ze som nevedela vobec fungovat ani bezne cinnosti. Mala som uz potom take stavy ze to nezvladnem. Skoncila som v nemocnici. Tam ma dali za 3 tyzdne do kopy a nasadenie liekov proti uzkosti. Neprajem nikomu. Chvala bohu uz som pol roka bez liekov a je mi vyborne. Co prve ti odporucam ist ku psychologicke co najskor. V dnesnej dobe to voboc nieje hanba. Ja som mala takzvanu panicku poruchu. Uz som sa bala vsetkeho. Nielen to ze niekde odpadnem ale sa to stupnovalo a uz aom sa balq ze aj skrina na mna spadne. Kto je zdravy nepochopi.

slovakboy
28. nov 2021

@antonko12 točenie hlavy s tým môže súvisieť. Alebo najčastejšie sa točí hlava z upchatych kanálikov v statokinetickom ústrojenstve - to sú take polkruhove kanáliky nad slimákom orientované v osiach x,y,z a v nich je tekutina ktorej poloha v tých kanálikoch udáva polohu hlavy v priestore podobne ako gyroskop. V tej tekutine sa občas tvoria kryštáliky a upchaju kanáliky. Odstrániš to tým že sa postavíš na hlavu a dáš hlavu šikmo. Na internete sú na to videá. Ak je to psychické tak to treba riešiť psychiku. Myšlienky si stráž. A dávaj pozor čo ti prúdi do hlavy.

antonko12
autor
28. nov 2021

@slovakboy a zavraty tie mam tiez pomaly kazdy den a strata rovnovahy. ked stojim na mieste mam pocit ze sa hybem. A pri lezani mam pocit akokeby moje svalstvo stale pracovalo

antonko12
autor
28. nov 2021

@slovakboy ak tomu busenie srdca a pocit ze sa neviem nadychnut do uplna

slovakboy
29. nov 2021

@antonko12 musíš vyhľadať lekára. Môže to byť najpravdepodobnejsie psychika ale môže to byt aj niečo iné. Keď pociťuješ silnú úzkosť až odpadnutie tak to bude panicky záchvat z nahromadené úzkosti. Veľa oddychuj a spi. A jedz sacharidy a bielkoviny a vodu medzi jedlami. Vypni počítač televízie rádio a čo najmenej vnemov. Mozog ti ide na menší výkon nesmieš ho pretazovat. Obrazovka mu dáva hrozne zabrať na pixely a frekvencie nie je antropologičky zvyknutý a aj ked vďaka zotrvačnosti oka nevnímáš frekvencie blikania tak mozog ich aj tak musí spracovávať. Rýchle blikania. Teraz to vypni a pusti si relaxačnú hudbu.

vcela335
29. nov 2021

My ti tu nepomozeme sup psychologicka. Nastavi ti myslenie jasne ze po viacerych sedeniach a nauci ta spravne dychat ked pride naval uzkosti. Ten odide do 30 sekund tym dychanim. Neodkladaj ja som sa tak mesiac trapila. A najlepsie si pytat magnezium priamo do zily.

vcela335
29. nov 2021

@vcela335 je to urcite uzkost vyustena az do zachvatov paniky. Tiez som nevedela co je to. Raz sa mi v robote zacala z nico nic tocit hlava cely den. Vecer na pohotovosti ze vsetko je ok. Od vtedy som furt mala pocit ze niekde spadnem ako keby som sa nevedela udrzat. Furt som sa len tym zaoberala az som sa bala chodit von ze tam niekde odpadnem. Rano som vstavala o 4 uz s tazobou na hrudi cize uzkostou. Cim viac nechces mat uzkost a myslis na to tak ta uzkost pride to mi aj psychologicka radila treba ine myslienky a tam ti pomoze. Da ti aj relaxacne cvicenia udes si pustat doma. Hned to nepojde ale casom. Ja som to podcenila nesla som hned bo som si nepriznala ze to moze byt psychika a furt som behala po lekaroch a vsetko bolo vsade dobre len mne dobre nebolo furt ten pocit ze niekde spadnem. A dopadla som tak jak som ti uz pisala.

antonko12
autor
30. nov 2021

@vcela335 ja aj keď sedím mám pocit ako keby ma ťahalo na jednu stranu abo ako keby som sa hýbal nwm to opísať je strašné divné

vcela335
1. dec 2021

@antonko12 Presne to som mala aj ja. Je to len v tvojej hlave lebo myslis na to. Preto som furt lezala bo som sa bala. Treba zamestnat hlavu na nieco ine. Viem lahko sa to rozprava tazkeo robi. Ked to nezvladas sup psychologicka.