Podanie látky kvôli zápalu pľúc

jemilasofi
18. apr 2024

Mám predcasne narodeného synčeka rodila som 35 týždni a chcú mu podávať niaku obranu látku kôli zápalu pľúc keby náhodou dostal aby nemal taký priebeh no vraj sa to dáva predčasné nerodenim bábätkám ja sa ale bojím dať niaku takú látku do malého keď neviem aký bude mať NATO on reakciu 🙄 vraj to nieje povinné je to len opatrenie dali by ste niečo také keď to nieje nutné malý nemá problém s pľúcami ani nebol na umelej plucnej ventilaci mal dokonca peknú váhu aj výšku tak nechápem kôli čomu je toto dobre prosím o radu ďakujem pekne 🙏

jesenzima
18. apr 2024

@jemilasofi skúsenosť nemám, ale dala by som, ak by to mohlo pomôcť môjmu dieťaťu ....

lucia13022023
18. apr 2024

Sesternica taktiež rodila v 35tt alebo 34tt už si nespomínam, malemu ale aj púšťali kyslík keď bol v inkubátore. Tiež mu dávali to co píšeš, a všetko bolo v poriadku, už na rok a pol a mal aj laryngitidu a všetko pekne zvládol. Ja by som určite dala.

simsalabim
18. apr 2024

@jemilasofi urcite si s tym liekom poradi lepsie ako s pripadnym zapalom pluc...nevahala by som.

jemilasofi
autor
18. apr 2024

@lucia13022023 ja sa toho tak bojím že bude mať nejaké nežiaduce účinky je taký maličký a už niake lieky čo nieje teba vraj to nieje povinné ale lekárka mi stále vravím že nemám váhať nie každému ten liek schvália tak potom čo je to za liek vraj sa to podáva neockuje sa čo mu to dajú nejakou formou infúzií či ako

3petka
18. apr 2024

@jemilasofi ja som rodila v 34tt a tiež mi to radili dieťaťu dať. Aj moja Dr to mala v popise prace. ( môj syn prvé dni nevedel dýchať sám) Nedali sme ho ockovat či jak sa to robí. Každý mi spomínal že bude stále chorý a bude mat neustále zapali a pod.
Ako sa narodil mal raz soplik aj to 2 dni a má lepšiu imunitu ako máj prvorodený.

jemilasofi
autor
18. apr 2024

@simsalabim ako nebola by som rada Keby ho chytí ale sa aj tohto bojím že ako bude reagovať také maličké bábätko či sa mi niečo nestane 😭

lucia13022023
18. apr 2024

@jemilasofi skôr by som sa bala co by sa mohlo stať keby ten liek nedostane a pripadne bude chorý.

trgypadl
18. apr 2024

@jemilasofi plucny surfaktant,precitaj si nieco o nom,drzim palce

pleja
18. apr 2024

@trgypadl súhlasím, tiež podľa mňa ide o pľúcny surfaktant, látku ktorú si predčasne narodené dieťa nevie vytvoriť a je potrebná pre správnu funkciu pľúc. Podáva sa bežne. Prečítaj si, popýtaj sa. Nestresuj a v tomto dôveruj lekárom.

hela198
18. apr 2024

@trgypadl @pleja podľa mňa ide o synagis to schvaľuje poisťovňa. Pľucny surfaktant sa podáva priamo do pľúc, ešte keď je bábätko hospitalizované a v tom prípade sa nik nepýta rodičov, či to chcú alebo nechcú podať, Keď to dieťa potrebuje počas svojej hospitalízacie, tak to dostane.
@jemilasofi podľa toho, čo ste napísala mi to príde, že by to mal byť synagis. Ak ide o ten tak by som určite dala. Veľmi málo detí má z toho nežiadúce účinky. Skôr im to pomáha, dokonca neskôr aj so škôlkarskymi chorobami.

jemilasofi
autor
18. apr 2024

@hela198 oni nám povedali niaky iný názov niečo má f🙄už si to nepamätám vraj je to viacero dávok nie jedna

kristinka92
18. apr 2024

@jemilasofi tak ho nechaj radšej zadusiť 🙂 keď sa mu neroztiahnu pľúcne alveoly včas a bude predčasne narodený, tak v podstate riskujes jeho život, lebo radšej sa budeš radiť tu na modrom koňovi ako s pediatrom, ktorý to študoval

stanulienkat
18. apr 2024

Doveruj lekarom. A pise sa nejaky.

cookie29
18. apr 2024

preco sa s otazkami a pochybami neobratis na lekarov? Aj pri najlepsej snahe tu to zostavaju len mamicky, ktore nie su lekarmi, nepoznaju anamnezu tvojho syna...

predpokladam ze ide o nieco na ochranu pred respiračným syncyciálnym vírusom, RSV toto je strasiak aj pre normalne narodene deticky a vela z nich skonci v nemocnici.

lucia13022023
18. apr 2024

@cookie29 presne. Syn mal rsv keď mal len 10 dní, skoro mi zomrel. Boli sme skoro mesiac v nemocnici. A to bol po termíne a vyvynutymi pľúcami. Čiže neváhala by som a nechala mu podať liek.

anavixy
18. apr 2024

Myslis plucny surfaktant? Neviem, mozno nieco ine, kazdopadne, aku by mal mat na to reakciu?? Podla teba na zapal pluc by mal lepsiu reakciu? 🤷🏻‍♀️ nerozumiem, mas moznost urobit opatrenia pre to aby zivot tvojho dietata nebol ohrozeny, ale ty vahas lebo ocakavas nejaku reakciu po podani “latky do maleho”. Porad sa s lekarmi a, hlavne, doveruj im!

cookie29
18. apr 2024

@anavixy toto je bohuzial obratena stranka antivaxerov, kde sa ludia boja dat cokolvek lebo.... :(

@lucia13022023 mne sa dieta narodilo po termine, s velkou vahou a teda RSV bol hrozny pohlad, aj ked je to skor jesenno-zimny virus, takze uz ma po sezone, podobne ako bronchiolitída, ktora je tiez zabijak. Len ked @jemilasofi bohuzial nie je schopna povedat o co konretne ide, mozeme len hadat

jemilasofi
autor
24. apr 2024

Tak už sme dnes boli na očkovaní synegis 🙏🏼 vyplácali sme sa ale dúfam že všetko dobre dopadne 🙏🏼ďakujem vám všetkým za odpoveďe a podporu ❤️💯

trgypadl
Autor odpoveď zmazal
Zobraz