Porucha pozornosti sprevádzaná hyperaktivitou

ralanka
1. nov 2013

Ahojte máme skoro 4 ročného syna, ktorý má ADHD a nesmierne problémy v škôlke, čo nás prekvapilo pretože chodil už rok do škôlky ale kôli častým úrazom v škôlke a nedostatočnému resp. zväčša žiadnemu vysvetleniu zo strany učiteliek a riaditeľky tam výchovné problémy neboli žiadne, nikdy nám nehovorili že je problémový ako že je živý a niekedy to bolo horšie áno ale to bolo občas takže sme to brali a aj učiteľky nám to hovorili tak že ako bežné deti že raz dobre inokedy nie. Tak koli tým urazom sme ho preradili do inej škôlky a tam nám tiež občas niečo povedali až jedného dna že je to každý deň a že zapisuju čo všetko zle urobí a že sa nevie sústrediť nevydrží pri ničom, je neposedný a pod. čo sme ostali prekvapený teda že má ADHD sme vedeli sle sme nevedeli že robí zle deťom a učitelka povedala že sa predvádza a my jej na to tak ho asi neviete zaujať a neviete si vybudovať rešpekt,a prosto ked sa niečo stane je on na vine máme pocit že ho chcú dať odtial preč nech maju pokoj lebo on je k nezastaveniu a pod. a niekde som čítala že z touto diagnozou sa dá byť aj na predlženej platenej Rd ale neviem či je to pravda ak niekto vie či by nenapísal prípadne skusenosti ako to riešite vy zo škôlkou. Ďakujem

lizbeth123
30. nov 2018

@ralanka Ahoj Ralanka, ja mam teraz podobny problem. Moj syn dovrsi 4 roky vo februari a je u neho podozrenie na ADHD. Od septembra je v skolke, kde sa mu velmi paci. Vcera mi ucitelka oznamila, ze mu davaju este mesiac navyse na adaptaciu. Zatial s nim budu pracovat. Neviem si predstavit, co bude, ked ho vylucia zo skolky. Ty si to potom ako riesila? A ako tvoj syn teraz napreduje? Je to vekom lepsie? Dakujem za odpoved.