Porucha pozornosti

monik412
18. okt 2012

Ahojte!má niektorá z vás už skúsenosť zo sýndromom ADD?viem akurát to že to nieje hyperaktivita

zuzi0911
18. okt 2012

@monik412 ahoj nie nabodou adhd. neviem myslum ze je to pirucha pizorbosti alebo nieco take. dieta ma problem so sustredenim.ale nie som si ista

monik412
autor
18. okt 2012

viem že je ADHD.len psychologička povedala že naša ma ADD.vraj je to niečo ako uzavretie osobnosti pred cudzimi ludmi do seba.denne snenie alebo tak nejak.ak máte nejaka stym skúsenosti bola by som rada ak by ste mi poradili.

katren
18. okt 2012

@monik412 ved si precitaj priznaky ADHD, len ta hyperaktivita sa vas tykat nebude.....
Poruchy sústredenia

neschopnosť sústrediť sa na podrobnosti;
ťažkosti so zachovaním pozornosti pri plnení úloh alebo hre;
pri rozhovore sa zdá, akoby dieťa nepočúvalo;
nepostupuje podľa pokynov;
má ťažkosti s rozvrhnutím úloh a činností;
vyhýba sa úlohám, ktoré vyžadujú neprerušovanú duševnú prácu;
často stráca veci, ktoré potrebuje;
ľahko sa pri práci rozptýli;
v každodennej činnosti je zábudlivé.

Impulzivita

vyhŕkne odpoveď ešte pred dokončením otázky;
ťažko sa mu čaká, než príde na rad;
často ostatných prerušuje či vyrušuje.

monik412
autor
18. okt 2012

ďakujem!budem si to musieť všetko pozrieť.len sme prekvapení že niečo taketo má.doma je úplne zlata všetko sa vie naučiť aj na logopédiu.vie sa krásne zahrať aj z detmi.ale ako náhle je v škôlke tak ako by sa otočila o 180 stupňou.nehra sa z detmi a nereaguje ani na učitelky

zigzag
18. okt 2012

@monik412 za taketo zmeny spravania je zodpovedna strava, lepsie povedane ecka a chemia v nej, a ockovanie, ockovanim do do krvneho obehu dostane velke mnozstvo jedov,ktore poskodzuju nervovy system a mozok 😒

monyccka
18. okt 2012

@zigzag ak by to bola poskodena nervova sustava a mozog zo stravy a ockovania ako pises, tak by bol poskodeny stale, bez ohadu na prostredie.. @monik412 pise, ze doma je uplne ok dietatko, ze zmena v spravani je sposobena zmenou prostredia..

tak ako pise @katren mnoh ocharakteristik ADHD bude platit aj pre vas, akurat celkom vypustaj hyperaktivitu a veci s nou suvisiace - neposednost, nesustredenost, nedockavost.. ADD je hypoaktivne dieta, kore je akoby nesustredene, zasnivane, niekde "inde" myslou.. Dolezite je rovnako ako pri ADHD sustredit sa na jednu aktivitu, byt svedomity, viest dietatko k tomu, aby ju zacalo, pokracovalo, povzbudzovat, no nerusit, motivovat k dokonceniu. Po ukonceni aktivity dat cas na "spracovanie" preziteho - nech si pokojne pozera do steny a "sniva", kym dame dalsiu aktivitu. Nekombinujte viacero naraz, nie je dobre rychlo a casto ich menit, skor sa sustredit na ukoncenie aktualnej..
A hlavne pamatajte na to, ze dietatko moze byt velmi velmi sikovne, len je to tazsie najst a je pren narocnejsie sa prejavit..

zigzag
18. okt 2012

@monyccka tvoja vec co s touto informaciou urobis 😉

monyccka
18. okt 2012

@zigzag dakujem za zvolenie nalozit s touto "informaciou" podla vlastnej vole a zvazenia..

katren
18. okt 2012

@zigzag jaj, toto mi pride zas ako strasenie....ked nie je nieco v poriadku, zvalme to na ecka v strave a ockovanie 🙄 @monyccka

zigzag
18. okt 2012

@katren kazdy ma svoj nazor, ja som pocitala kopu clankov, a venovala som tomu kopec casu a poruchy sparavania u deti su pripisovane tomu co som napisala vyssie, kto chce, sa v tom zacne hrabat hlbsie, a pride na to iste ako ja, kto nie, nech si kludne papa co chce, aspartami, farbiva, a titanove baelovy a emulgatory v chlebe a vlastne vo vsetkom co je priemyselne spracovane,,, 😉 a strasenie to nie je,,, je to strasne, ale je to tak,,,, kedy v minulosti bolo tak vela deti s poruchami spravania,,, ale je to na kazdom ako sa rozhodne,, a ja nikomu svoj nazor nevnucujem iba posuvam dalej informacie a nech s nimi kazdy urobi co chce , 😉 a kto sa venuje aspn troska teme ockovania vie o com hovorim,,, 😉

katren
18. okt 2012

@zigzag ale toto nie je tema o ockovani.... 😉

monyccka
18. okt 2012

@zigzag toto je ale tema o psychike a tej sa pre zmenu "venujem" ja a nie pomocou clankov na internete ;)

zigzag
18. okt 2012

@katren ale syndrom ADD ma vela spolocne s ockovanim,,,, 😉

@monyccka tak neviem potom preco zakladas temy na internete, ked clanky na nom neuznavas 😉 sama si protirecis teraz

monik412
autor
18. okt 2012

monyccka dakujem za info!moja Lucka je predsolačka.doma je uplne normalne dieta ako kazde ine.hra sa,,pozera rozpravky,rozprava.....ked ku nam niekto pride nechcu mi verit ze sa skolke sprava tak ze nepozdravi,nehra sa z kamaratmi.niekedy ju najdem medzi detmi ale to je velmi zriedka.ucitelky akoby ignorovala.odpovie jednym,dvoma slovami alebo len pokyve hlavou.a takto sa sprava aj k cudzim ludom.ked sme boli teraz u psychologicky tak tiez znej musela tahat slova.pritom pekne rozprava.ked je u nas navsteva tak blaboce furt hra sa s kamaratkami tak ze je ich plny dom.ale to si myslim ze ma kazdy ze ked navsteva odide tak je detska izba hore nohami.chodi na logopediu doma sa pravidelne uci basnicky,velmi rada kresli.rapoce jednu basnicku od druhej a prideme na logopediu tak to z nej musi tahat ako z chlpatej deky.akoby sa hambila.tak by som chcela vediet ci nemate nejaka z vas stymto skusenosti. ked som citala o tom to syndrome ADD ze mohlo to sposobit aj rizikove tehotenstvo,mala sa narodila pridusena a stoho mala cistu na mozgu.v tretom mesiaci jej zmizla.ci aj to to mohlo sposobit.

monyccka
18. okt 2012

@zigzag ja som ziadnu temu nezalozila. Odpovedat v diskusnom fore na otazky a zakladat svoje tvrdenia na clankoch na internete a tvarit sa pritom erudovane su dve velmi rozdielne veci. Siris paniku na zaklade "samostudia" internetovych clankov.. Pre mna malo odborne a standardne zamerane na dve zakladne temy - ockovanie a chemia v strave.. To uz moze pomaly aj za zlomeniny ;)

@monik412 pokial je to takto pri vsetkych novych ludoch, je mozne, ze je to znizene sebavedomie, nesmelost, nemusi ist hned o ADD.. Netrap sa tym, preco to vzniklo, to uz nezmenis, aj keby si to odhalila s uplnou istotou. Dolezite je podporovat, chvalit, motivovat ochotu komunikovat s inymi. Ak ide o tu mladsiu dcerku, teda vo veku 3 rokov, je mozne ze je to aj obdobie vzdoru a prejavuje ho inak..Moze mat blok hovorit s cudzimi, mozno ma strach, ci jej budu rozumiet.. Skuste ju podporovat, chvalit aj pred cudzimi ludmi, aka je sikovna, "pekne si to povedala" "ty moja sikovnicka" "ako pekne si odpovedala tete" aj po velmi malinkych uspechoch.. Odmenujte, ked komunikuje (myslim pozornostou, bozkami, objatiami) aj ked len malicko.. Za kazde "ano" "mhm" "nie" "ahoj" ju chvaaaalte kolko to da..

zigzag
18. okt 2012

@monyccka tak som si ta pomylila so zakladaltekou temy, lebo pisala som len s nou, a katren, preco na mna reagujes teda, ??? urcite dalsia ako lekarka co vystudovala za klobasy a vajcia .... precitaj si este raz moje prispevky, ja som napisala co som sa docitala, nic ine je na zakladelke ci jej to pasuje alebo nie 😉 tak na mna nereaguj a jec co chces a naockuj sa cim chces 😉

monik412
autor
18. okt 2012

monyccka!ďakujem za odpoveď.týka sa to tej staršej.ta menšia je zas taka papulka.ale budem si dávať uz na toto pozor aj pri mladsej keby sa nieco takeho zacalo diat.

inga110
18. okt 2012

MONIK A PRECO SI ISLA KU PSYCHOLOGOVI? Ci zo skolky odporucili, ? ja nezijem na SR, mam tiez male detia ako pocuvam a citam tak skoro kazde dieta na SR je sledovane psychologom, ...uzasny bizniz. a matky su potom z toho na nervy. pokial je doma normalna, neries. Skolka je zmena, kazde dieta je insie, jedno introvert, druhe extrovert, . A co fakt nechapem , preco mamicky tak do seba na tychto forach skacu, kazda chce poradit v dobrom a je na tej ktorej mamicke co si z toho zobere. Monik dufam ze najdes nejake riesenie, alebo ze sa to samo casom vyriesi, ale nezabudaj kazde dieta je insie a neznamena ze patri ku psychologovi, urcite tvoja dcera je uzasna a je len taka aka je,pa pa 🙂 🙂 🙂

monyccka
18. okt 2012

@monik412 tak teda drzim prsty, nech sa obom dari a robia ti radost.. 🙂

monik412
autor
19. okt 2012

baby ďakujem za podporu.
inga 110-ano poslali nas zo školky .lebo sa im nepáči ako sa sprava.

katarina_k11
19. okt 2012

@monik412 To mi pripomína moju neterku, komunikatívna je len medzi ľuďmi, ktorých pozná, ináč úplne uzavreté dievčatko, v škole večne zasnívaná... mama s ňou musí preberať doma učivo, ktoré mali v škole, lebo tam vôbec nevnímala, ešte šťastie, že chlapček od susedov chodí s ňou do triedy... Už od detského veku bola taká, v 2,5 roku ju dali do školky a tam sedela v kúte a nehrala sa s ďeťmi. Jej mamina to odmietla riešiť s psychologičkou, ona berie dieťa aké je a trápi sa s ňou s úlohami sama. Ináč jej to v škole ide celkom dobre, má rada matiku a krásne kreslí, menší záujem je o čítanie a aj jej to veľmi neide. Ale diagnózu stanovenú nemá, kedže mama ju nechcela stresovať psychológmi a nálepkovaním...

monik412
autor
19. okt 2012

no niečo taketo mame aj mi.len este nechodi do skoly.psychologicka povedala ze moze mat problem s ucenim.ale v Prievidzi je jedno centrum kde sa venuju takym to detom a ze ich vedia pekne pripravit do skoly a vysvetlia rodicom ako sa ucit s detmi.tak uvidim co nam este povedia tam.ale psychologicka povedala ze taketo deti dokazu spravit velmi velky pokrok ked sa im pomaha.tak hadam to pojde dobre.urcite by som jej to nechcela zanedbat.radsej si obehnem par doktorov zbytocne nez ako by som mala potom buchat hlavu ze som to zanedbala.

svatava74
21. okt 2012

kočky, niektore vase prispevky su fakt zabavne...to osocovanie a drze pismenka su nevhodne....pisat,ze strava zodpoveda za ADHD alebo ADD, tak to je silna kava....my s malym a v podstate aj stari rodicia a cela rodina frcime na dnesne pomery velmi zdravej strave a nas maly je ako by povedali mnohe mamicky dnes ADHD....ale kočky, som specialny pedagog s 10 rocnou denno dennou praxou s detmi s ADHD, dokonca som sa tejto teme ADHD a ADD venovala aj v 1.kvalifikacnej skuske, cize som si nieco musela aj nastudovat.....internet je fajn, ale nie smerodajny a pise sa tu vselico....cize nie vsetko co tu je napisane je aj v skutocnosti tak....ak by moje dieta bolo doma normalne cule, vesele, so zaujmom o okolie a poslusne....nehladala by som chybu v mojom dietati,ale v zariadeni, ktore navstevuje.....ale jedno pisem stale....nedovolte oznackovat deti pismenkami ADHD alebo ADD.....ublizijuete im a ak overte si diagnozu o viacerych psychologov.....drzim palceky 🙂

amima
23. okt 2012

ahoj, presne toto riesime aj my - teda este do skolky nechodime, ale som zufala z toho, ako sa vyhyba detom v jeho veku a cuzdim ludom, nikto sa mu nesmie prihovorit, nechce povedat nic a vsetkych posiela prec... takze idem sledovat, co ti tu baby popisu a mozno budem mudrejsia. som netusila, ze to moze byt nejaky syndrom... u vas by som tipovala, ze nove prostredie, ale u nas?

amima
23. okt 2012

@svatava74 prosim ta, myslis, ze mam obehat psychologov aj ja, ci to je normalne v jeho veku?

svatava74
23. okt 2012

@amima tvoj maly je cca o 2 mesiace starsi ako nas....otazka znie, ci je maly len v tvojej pritomnosti taky, alebo aj ked je vonku mimo domova s tatinom, babinou, dedusom?????deti su v pritomnosti nas matiek uplne ine ako ked su bez nas...cize odsleduj to, skus ho nechat babke na ihrisku.....ale nas maly zdravi susedy- teda tiektore nemusi slovami TEBA NEPOZDRAVIM....ignoruje ich, cudzich ludi sa strani, deti ktore nepozna mu nahanaju strach....2-2,5 rocne deti sa tak obcas prezentuju a nie je to nic zvlastne....nepozdravia, posielaju prec vsetkych, neguju co sa da....obdobie vzdoru sa manifestuje u kazdeho inak....ale myslim si, ze je to len tvoja chvilkova obava, po precitani vyssie uvedenych prispevkov.... 🙂 ale kludne daj info do IP...

zajkka
9. apr 2014

@inga110 uplny suhlas....nasa logopedicka sa tiez velmi cuduje,kolko deti musi ist na odporucanie ucitela k psycholog.....ja som tiez nikdy ziadne problemy nepostrehla,len ucitelky neustale vrtaju.Deti su inteligentne a vedia co to uz znamena a citi sa potom menejcenne ked ich vlacim po vysetreniach...teda uz nevlacim,som absolutne proti.O starsom teraz vedia,ze ma ADD a dokonca jedna ucitelka na zdruzeni ma zacala lutovat ako mi uzná,ze je to velmi zle ked je ten moj syn ,,chorý,,a mam problemove dieta ....neuci sa na same jednotky,ako siedmak ma aj trojky,niekedy zabudne na ulohu,ale inak je velmi sčítaný a inteligentný.A dokonca sa uzatvoril do seba,lebo ucitelky nahlas cez vyucovanie,alebo niekde upozornili,jaaj tebe dam o 5 minut na napisanie viac,lebo mas ADD....on to nenávidí ☹ 😒

ruka
1. máj 2014

Ja by som chcela radu mam syna ma 8 rokov ked mal 6,5roka mu zistili
Adhd .teraz chodi do 1rocnika ma problemy s pisanim a matematikou v skole.ale ked pride domov napisem mu priklady vsetky vypocita dobre.tak ja potom neviem v com je problem ci v ucitelke ze sa mu malo venuje a vsetko co spravy mu pise ze ma zle vysledky ma aj papier v skole mal by mat individualny program ale ho nema .a este by som chcela vediet ci taketo deti moze nechat opakovat rocnik.a aku najhorsu znamku by taketo deti mali mat lebo na vysvedcenie mu chcu dat stvorku,
Dakujem za radu

c15211b8
19. máj 2014

@ruka a Vasa pani ucitelka neakceptuje ze ma ADHD? nema k nemu iny pristup? Nie je inac hodnoteny?