Preventívna u 4-ročného dieťaťa

2. apr 2024

Ahojte, ideme na preventívnu, syn mal 4 roky. Čo má vedieť? Vie farby, dopravné prostriedky, vie ktorá je ľavá, práva ruka, básničky, pesničky, aj niečo poskladať, ale on nebude spolupracovať u doktorky. 🙄

bellaa3007
2. apr 2024

To sa tam take niečo robi? U našej dr som nikdy nic take nezazila

elenka.k
2. apr 2024

preventívna prehliadka (pred dovŕšením 5. roku života)
Antropometrické merania – výška, hmotnosť
Overenie farbocitu, udržiavania telesnej čistoty, vyšetrenie zraku, vyšetrenie reči, slovnej zásoby, vyšetrenie krvného tlaku

Laboratórne vyšetrenie – moč

Pediatrické vyšetrenie

V prípade potreby je dieťaťa odoslané na odborné vyšetrenia

Očkovanie

MMR vakcína (u detí narodených po 1.1.2016 ) – osýpky, mumps, rubeola

našla som túto stránku:
https://www.nasa-doktorka.sk/nase-sluzby/preven...

Ináč - to čo opisuješ robí psychologička - nie? do 1 ročníka , či?

deti95060810
2. apr 2024

@bellaa3007 ja áno..v 4 alebo 5 rokoch sa syna pýtali na štvorce, obdlžniky, trojuholníky -
najviac ma prekvapila otázka že z koľkých trojuholníkov sa skladá štvorec... syn ešte do zš nechodil - lekárka mi tvrdila že to učia už v mš....

pribinak
2. apr 2024

Odváži odmera možno zmeria tlak, možno zaočkuje.
Ale skúšať vpravo alebo vľavo ho určite nebude, ani basnicky ani pesničky
Netreba si dopredu vytvárať stres

Slovná zásoba sa dá skontrolovať aj inak a pediater vie že dieťa nie je cvičená opica

januska12323
2. apr 2024

Stačí keď ty povieš čo vie. Kopa detí sa hrá u lekára na partizána. Lekárka vyšetrí len to čo bolo písané vyššie.

autor
2. apr 2024

Naša pediatrička na každej preventívnej dá nejakú skladačku, alebo ukáže knižku a chce vedieť, či pozná zvieratká, ako robí kôň, pes, aká je ktorá farba atď. Napíše do správy že dieťa je šikovné, slovná zásoba v norme, psychomotorickyý vývin v poriadku atď.

autor
2. apr 2024

@elenka.k udržiavania telesnej čistoty? To co znamená? 😀

elenka.k
2. apr 2024

Neviem - asi či ho kúpeš ?!! 😀
Skôr či má návyk a umývanie rúk po wc .... utierať si , sa ... 😉

autor
2. apr 2024

@elenka.k a to ako zisti? Samozrejme ze ho kúpem, aj pravidelné umývam zuby 😂

elenka.k
2. apr 2024

naša dr. tiež dala zopár otázky a k sa niečo nepozdávalo - poslala buď na logopediu, alebo neurologiu ...

Na toto sa skôr opýta teba - vidíš aj zúbky som zanbúdla

Ale veď vieš, že sa niečo opýta, ak to robí dr. pravidelne - ale neboj žiadne kotúle ... skôr nedá .

autor
2. apr 2024

@elenka.k no keby dala kotúle, skákať, hádzať loptu, atď, to by rovno medajlu nám dala 🤣🤣 skôr sa bojím, že povie, že nerozpráva, alebo nevie kresliť. Pritom vie, len to robiť proste nebude, lebo nechce. V škôlke musí, vie.

1mina
2. apr 2024

to asi zalezi od kazdej dr ako zvykne, nasa na 4rocnej prehliadke sa dcery pytala iba ci si zrata prsteky a nejaku este jednoduchu otazku inak nic. Spytala sa iba ma ci vsetko ok

floren
2. apr 2024

Môj nechce kresliť ani za svet. Upečený je až strach a pamäť ma ako slon. Každé dieťa je iné.
U nás meria,váži,skontroluje zrak, popocuva

nikaeli
2. apr 2024

.... naša lekárka tak napísala 4-ročnému synovi, že sa vie bicyklovať bez pomocných koliesok 😛 neviem ako na to prišla, takú otázku nám nepoložila. Syn sa v tom veku ešte bicyklovať nevedel🤷‍♀️

autor
4. apr 2024

@nikaeli 😂