Problém s kakaním u 8 mesačného

smile31
28. máj 2019

Zdravím, maminky nevedeli by ste mi poradiť niečo na zlepšenie kakania u 8 mes.dieťaťa? Ovsené vločky, vláknina, probiotiká, jabĺčka nič nezaberá, od kedy som začala malú prikrmovať máme problémy s kakaním, stále ju bolí bruško, boli sme aj na sone a povedali, že žiadny problem okrem veĺa plynov nevidia, keď už neviem čo s ňou použijem rúrku, vyprdká sa a vykaká....už naozaj neviem čo jej dať, čajíku vypije za deň veĺa...keby mal niekto dobrú radu čo jej dať bola by som vďačná

simona92101
28. máj 2019

Kamilkovy cajik ste neskusali?davam 2 mesacnej na radu lekarky a pomaha,zarabam jej do to UM

smile31
autor
28. máj 2019

Skúsala a tiež nič 😭 mame um na predpis-som silna alergicka aj som ziadala od pediatricky zmenu mlieka no to neodporúcala ze nutrilon je naj a ze najmenej zapeka

simona92101
28. máj 2019

@smile31 za toto by som tie doktorky vrazdila,maju za to proviziu ked ponukaju len nutrilon a sunar.nutrilon je najkolikovejsie mlieko,aj nasu z neho neskutocne zapekalo a to sme vsetky Nutrilony vyskusali,aj sunar..co tak mlieko s probiotikami,napriklad France lait comfort?nam pomohlo a to som bola zufala uz

annamaria4
28. máj 2019

tak ale ajto co si popisala, ze ste skusali sa nesmie prehanat. mozno take dlhsie teple kupele, by tiez mohli pomoct svalstvo trocha tak povediac uvolnit

zuzulkamr
28. máj 2019

@smile31 mne osobne pri malom pediater vôbec neodporúčal nutrilon, že veľmi zapeká a boli bruško, ja som tiež alergička a predpisoval mi SUNAR HA a malý v pohode.....

suesue1983
28. máj 2019

Skuste 7 zrnnu kasu, slivkovu stavu, mrkvovu stavu, ja som davala aj 5 kv biogaje (probiotika)

stanicek11
28. máj 2019

bioyaja

lenzas
28. máj 2019

My mali podobny problem. Mavali sme zapchu zo vsetkeho. Kvoli tomu do 1 roku vela prikrmov mala nejedla, kedze pomahalo len nedat prikrm. Len od ovocia nemala zapchu, ked som dala jej kasu alebo zeleninu aj ked len trochu) hned mala zapchu. Takze sme kasu a zeleninu nedavali kazdy den, aby netrapit malu. Lekari radili probiotka, ktore nepomahali a ze ked nepomoze, tak len vydrzat, ze crievka musia zvyknut. Okolo jedneho roku primarka nam odporucila pridavat do ovocnej vyzivy par lyzicok smotanoveho jogurt a to jedine pomohlo. Neviem mozno uz aj crievka si zvykli , ale po tom ako dala som prvy krat smotanovy jogurt videla som hned zlepsenie.

katka164
28. máj 2019

@smile31 skúste slivkovú výživu s trochou vločiek😊držím päste....

dzulli1980
28. máj 2019

Na vyprdkanie sa - uvoľnenie plynov z bruška vyskúšaj kvapky sab simplex ... inak aj môj názor, nutrilon je najhoršie mlieko - bolesti bruška, zápchy.

lindusss2016
28. máj 2019

Kupit lanove semiacka, na noc namocit do vody a rano rozmixovat s ovocim, popripade pridat par kvapiek lanoveho oleja, zarucene sa vykaka

malinajahoda
28. máj 2019

@smile31 nutrilon je najhoršie mlieko, teda aspoň u nás. Dcérka bola zapečená. Čistý humus.
Okrem mlieka dávaj syncekovi samozrejme na pitie aj vodu keďže už prikrmuješ a do každého prikrmu lyžičku oleja.

tatinka
28. máj 2019

@smile31 ahoj,moj syncek ma uz sice 10 mesiacov ale proti zapekaniu nam pomohlo davat kazDy den jogurt tami biely zivy,zacali sme ho davat cca v 7 -8 mesiac,maly ma um beba 1 ar proti ublinkavaniu,ten jogurt som zacapa davat na odporucanie sesternice,ktora ho davala svojej dcere a im velmi pomohol na kakanie...inak aj probiotika vedia pomoct,u nas napr. bio gaia ale teda ako sme nasadili jogurtik staci nam to a ani probio netreba...vyskusaj...

smile31
autor
29. máj 2019

Vdaka za rady biogaju davam, aj lanovy olej, skusim tie lanove semiacka + vyziadam si zmenu mlieka...

daska1991
1. jún 2019

@smile31 Nutrilon je najväčšia blbosť ,môj syn nie a nie kakať ,lekárka tiež vravela v žiadnom prípade nemeniť mlieko no neposlúchla som a začala som dávať HIPP combiotik a je konečne pokoj

nikusiak9
1. jún 2019

Nutrilon zapeka najviac ale dala by som bud ine mlieko alebo slivkovu stavu

vmatuscinova
1. jún 2019

@smile31 pozrite u mna v blogu mam clanok ako sme sa zbavili rektalnej rurky, v 7m som riesila u syna a vyriesila;) vidim, ze ste uz co-to poskusali, myslim, ze aj minimalizovani objemu um a optimalna strava by boli na mieste. Kolko mliecka vypije?

marlenka222
1. jún 2019

@smile31 probiotika pridaj. A kúp na plyny coliprev

smile31
autor
4. jún 2019

Ďakujem vám všetkým za rady...probiotika biogaja davam ako som vyssie spominala vymenila som mlieko za hipp ha combiotik tak uvidime