Problémy s močením 1,5 ročnej dcérky

kllamarka
27. mar 2018

Ahojte,

dcerka 1,5r ma - neviem ci to je problem - s cikanim. Nosi plienky, dlho si drzi plny mocovy mechur, az sa po dlhsej dobe vycika (do plienky).
V 15tich mesiacoch mala oblickovy zapal, boli sme v nemocnici na ATB vnutrozilne.
Uplne sa doliecila a podla sono sa vsetko upravilo - nema nic rozsirene.
Pri kontrolnom sone si lekar vsimol, ze ma dost plny mocovy mechur ale necika. Ja som si toto cikanie vsimla uz v nemocnici (u nas neskutocny problem s odberom mocu celkovo...utrpenie).
Pytala som sa ho, ze co to moze byt, ale nevedel mi povedat, ze by to trebalo asi presetrit, ale ze na sono vidi vsetko OK.
Taktiez odbery mocu boli uplne Ok, ciste, ziadna infekcia.
Mali ste niekto podobny problem s cikanim? Neviem ci to je realny problem, vysetrenia mame vsetky ok. Na dalsiu kontrolu ideme v Juni - kde sa to samozrejme spytam a taktiez hladam informacie a skusenosti.
PS: v tomto veku asi este absolutne normalne, ale vobec ale, ze vobec nechce serblik riesit ani vidiet. Len co ho vidi uteka na druhy koniec bytu 🙂 (tak to zatial neriesime), ale obavam sa, ci koli tomuto nasemu cikaniu nebudeme mat extra problem s oplienkovanim.

Dakujem.

pininka
27. mar 2018

Ja cely zivot chodim velmi malo na wc, dokonca aj ked som bola tehu, tak som chodila malo. Mama so mnou bola ako s deckom u doktora a ten jej vravel ze ak su vsetky vysledky ok, tak to moze byt,ze mam anatomicky vacsi mechur a tym padom mi netreba tolko curat. U vas by som vsak povedala ze ide o psychiku, dcerka si asi zapamatala ze ju to bolelo,resp stipalo ked mala len zapal,vela deti si to aj asociuje s nemocnicou a odmieta ist na wc. Treba ist na to pomaly, postupne,a s tym odpliekovanim,no podla mna to budete mat tazsie a to ta nechcem strasit.

bosoriak
28. mar 2018

@kllamarka Dieta sa neda donutit vylucovat. Mozes ho motivovat, ale donutit nie. Skus si to na chvilu prestat vsimat. Ak nema ziadny iny problem, nechaj to tak. Cim viac si to budes vsimat, tym horsie. A v roku a pol ma naozaj este kopec casu na nocnik. 🙂

kllamarka
autor
28. mar 2018

@pininka Vdaka, lekar sa nevyjadril ci ma vacsi mechur, iba ze ho ma dostatocne plny aby sa vypraznil, ale ona este necika. Tak uvidime no...

althejka
28. mar 2018

1,5 ROKA, je mala, vysledky ok, dilatacia ziadna, plienky ficia a hlavne cika. nerobila by som paniku, keby to bol problem, prejavi sa na sone. /SZ/

natassa2
28. mar 2018

@kllamarka ona sama sa vycika, ked bude citit, ze je na to cas, teraz by som to nejako nehrotila, nejako prilis neriesila, lebo zbytocne stresujes aj seba a aj malu daj tomu cas a uvidis ako to bude, ked bude vacsia, ked uz nebude mat plienky

kllamarka
autor
28. mar 2018

@natassa2 ano dakujem, nechavam to zatial tak..aj serblik odkladam, lebo marna snaha, skoda energie mrhat momentalne 🙂 Tak uvidime casom.

andulam
29. mar 2018

ja mam sice vacsiu dcerku(3,5r.)a cika do nocnika,ale tiez strasne dlho vydrzi bez cikania.najnovsi rekord,minule cikala o 9 rano a potom az vecer o 19:30,to uz spala nocnym spankom a na spanie nosi plienku a aj ked spala tak necikala,nakoniec som ju spiacu dala na nocnik(davam ju tak predtym nez idem aj ja spat)a konecne sa vycikala.chodi do skolky na pol dna a necika tam vobec.

althejka
29. mar 2018

@andulam to uz je dost extrem, ukazala by som ju urologovi/sz/