Prvé podozrenie na autizmus

1. máj 2022

Ahojte. Chcela by som sa opýtať mamičiek autistickych detičiek, kedy ste dostali prvýkrát podozrenie, že vaše dieťa možno bude na autistickom spektre? Aké staré bolo a čo robilo ze ste dostali take podozrenie? Ďakujem

diamond007
1. máj 2022

Teta po očkovaní mmr, vek rok a pol, malý mal komplikácie po očkovaní - horúčku, triasky. Prestal rozprávať úplne, nenapodobnoval a nepozeral sa do očí čím ďalej tým viac to začala vnímať že sa ,,zmenil,,

katus226
1. máj 2022

Od začiatku sa nehral s hrackami, iba ich zuzlal, behal hore dolu ako s vrtulou v zadku, po mmr prestal davat papa, ukazovat aky velky vyrastie, prestal posielat pusu... Zabudol postupne vsetko. Oblubena hracka predlzovacky, kable, zasuvky. Nikdy nepocuvol. Ocny kontakt bieda, nikdy nereagoval na meno, nehral sa hry na "akoze", este v 2 rokoch nechapal nakresleny obrazok, nic mu to nehovorilo. Okolo 2 rokov zacal ukladat knizky do radu na zemi, postupne aj ine hracky. Rec nula bodov, v 2,5 roku sme ho zacali ucit gesta, teraz uz hovori aj slova. Okrem pomenovania predmetov ale hovori iba echolalie, mechanicke opakovania. Niektoré crty vymizli, ine nie, nove pribudli... Vela je toho. Teraz ma 4r.

pininka1
1. máj 2022

@diamond007 no to je mozno preto ze v tomto veku dochadza k najvacsiemu regresu a mnozstvo ludi si to spaja s tymto ockovanim aj ked je to vyvojove postihnutie, zial. My mame aj deti ktore nikdy neboli ockovane a maju autizmus a vacsina rodicov popisuje presne zhorsenie okolo 15 mesiaca, resp casto sa to javi uz ovela skor.

nerya
1. máj 2022

Slabý očný kontakt, nereagoval na meno, nerozumel čo chceme od neho, nehrá sa tak normálne, väčšinou hračky ukladá do radov, alebo tak prekladá po svojom, spánok je niektoré dni veľmi biedny, stále má plienku, nechápe ešte veciam okolo nočníku a hlavne nerozpráva vôbec, neblaboce, len keď ho niečo rozruši tak mrnci, nerozozná nebezpečenstvo, keď niečo chce ťahá nás za ruku, neukazuje prstom, nezdieľa pozornosť, bude mať pomaly tri a pol roka, nedávno len začal krútiť hlavou že ,,nie,, to je pre nás veľký pokrok v jeho vyjadrovani... Ono je toto strašne veľa a každé dieťa je iné...

diamond007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nerya
1. máj 2022

@diamond007 ja som čítala, že autizmus je už proste u toho človeka aj predtým a to očkovanie nie že spôsobuje autizmus, ale akoby oslabí organizmus a ten autizmus má tak ľahšiu cestu na to aby sa prejavil, čiže aj preto si ho mnohí dávajú do súvislosti s očkovaním

lejusinka
1. máj 2022

@diamond007 autizmus zvrasta ale nie kvoli ockovaniu 😂 treba tu studiu dostudovat aj celu lebo tam bola uplne ina pointa 😂😂😂

Mozno keby ludia nepchali do a na seba tolko toxickych latok ktore napadaju nervovy system autizmus by nevzrastal. Ale je lahsie osocit ockovanie ako si kupovat kvalitnu drogeriu, oblecenia a stravu 🤷🏻‍♀️

matkahelka
1. máj 2022

@pininka1 mozem ta poprosit o nejake blizsie info k tomu regresu v 15mes. nikde som sa s tym este nestretla, teda, nenatrafila som na tuto statistiku. dakujem

diamond007
1. máj 2022

@nerya áno, to je tiež časť vysvetlenia... Preto som to nazvala akoby spúšťačom

ailiba
1. máj 2022

My mame v rodine autisticke dieta a hoci som bola vtedy este dieťa, prisiel mi taky zvlastny uz od narodenia... Nebol ako ine deti. Malo plakal, inak reagoval na bolest. Nevnimal reakcie, grimasy inych. Bol akoby v inom svete. (tak som to ja vtedy vnimala). Hral sa tak, ze sa stale tocil na stolicke. Behal dokola, ako besny, "nepocuval", "nevnimal". Keby tam boli sochy namiesto nas, ani si nevšimne. Nepozeral sa do oci. Najviac to zacalo byt vidiet tak okolo roku a pol, kedy bezne deti coraz viac komunikuju... Tak on praveze coraz menej.
Mozno ockovanie moze byt jednym zo spustajucich mechanizmov... Ale urcite to dieta "nema z toho". Ale velmi pomaha uprava stravy u takychto deti... Daju sa takmer uplne eliminovat prejavy.

diamond007
1. máj 2022

@lejusinka haha strašne vtipná sa snažíš byť...

O toxických latkach by bola iná debata, s tým samozrejme mi nedá nesúhlasiť ale tie sú bohužiaľ všade už. Ale opäť vravím, každý vidí to, čo chce vidieť.
Mám to v rodine, mňa o Tom nemusíš presviedčať ani zabrdat. Názor na to mám ako vidíš iný, keďže sa to dotýka mne blízkych ľudí, ktorí sa navyše trápia.

janulla1
1. máj 2022

@diamond007 prepáč, ani ja s tým nesúhlasím, najstarší syn má PAS, dve mladšie deti mame klop klop zdravé a všetci traja sú plné očkovaní,
Áno očkovanie ma vedľajšie účinky a môže spôsobiť rôzne problémy, to Ti nikto nezaručí ale to s tým autizmom je vyvrátené, mame so synom pobehanych veľa ambulancii a nikde nám to nedávali do súvisu s očkovaním, že to sa už taký narodil

diamond007
1. máj 2022

@janulla1 nejako nerozumiem reči tvojho kmeňa 😀

diamond007
1. máj 2022

Ďakujem za záujem žienky, ale svoj pohľad na autisticke dieťa som vyjadrila autorke, aj názor som vyjadrila a tým moja odpoveď konci. Môj pohľad nezmeníte a nezaujíma ma, aký máte na to pohľad vy 🙂 Nejdem sa tu pretahovat ako s lanom 😉 nie je to na debatu cez písmenká. Pa

ailiba
1. máj 2022

@diamond007 na tuto temu je vela studii, ale tazko realne povedať... Niekedy moze byt pravdaze aj ockovanie spustacom. Kazdy mame urcite predispozicie. Niekto prezije v zivote sok a spusti sa mu psychicka choroba... Pre niekoho je ockovanie taka záťaž (najma, ked nie je uplne zdravy), ze mu to sposobi rozne problemy.

poopsie
1. máj 2022

@lejusinka a tie ťažké kovy vo vakcinach nie sú neurotoxické látky? 🤔

pininka1
1. máj 2022

@diamond007 no rada by som vedela,kde sa to dokazalo ze za to moze ockovanie. Iba jeden lekar to tvrdil a aj to sa nakoniec vyvratilo a nenasla sa ziadna spojitost. Ak by si pripustala aj iny nazor,.chapala by si ze som memyslela na chlp presne v 15 mesiaci, ale zvycajne to byva okolo tohoto veku. Suhlasim ale s nazorom ze moze zhorsit stav aj ockovanie, ale nie zacat toto postihnutie. Zial vela ludi nechce vidiet ze s jeho dietatom nie je vsetko ok az.kym nepride nieco naozaj vyrazne. A posledna vec odo mna, kolko autistov, tolko autizomov, kazde dieta moze mat uplne iny priebeh a stav.

pininka1
1. máj 2022

@matkahelka nas to na skole ucili ti naj obornici na autizmus na Slovensku a stretla som sa s tym aj ked som pisala zaverecnu pracu o alternativnej a augmentativnej komunikacii deti s PAS, skusim dohladat v ktorych materialov to bolo, mala som mnozstvo pramenov, takze neviem presne v ktorom.

selest
1. máj 2022

Od zaciatku sme videli ze nieco nehra..

kath1210
1. máj 2022

@diamond007 autizmus je GENETICKA porucha!!! Neda sa vyvolat ziadnym roztokom, ockovanim ani nicim inym.

pininka1
1. máj 2022

@selest ja mam sesternicu ktora ma autistu, je neockovany. Od zaciatku mi vravela ze sa jej nezda, aj ked to bolo jej prve dieta a velmi to nemala s kym porovnat. Este som ju ja ukludnovala,ze to je este skoro, ze bude vsetko ok. Ale zial uz tak okolo pol roka az roka bolo vidiet ze to ok nebude a ani nie je, hoci ho klobuk dolu vytiahla ako sa len dalo.

cubo2
1. máj 2022

Dnes je tu starý dobrý modrý koník - očkovanie spôsobuje autizmus, ťažké kovy vo vakcínach? 😁 Idem si pre pukance 😅 Diamond nože nám sem daj odkaz na štúdiu, kde to bolo dokázané - tipujem, že to bude tá od Wakefielda z 98ho

pininka1
1. máj 2022

@cubo2 dala by som aj 10 prstov hore keby sa dalo.

cubo2
1. máj 2022

@pininka1 musíš si založiť pár fejkových účtov 😁 ale nie, ďakujem za podporu. Je celkom zábavné čítať príspevky, kde tí istí ľudia, čo pred rokom úplne vážne tvrdili, že po neoverenej experimentálnej vakcíne proti Covidu do pol roka zomrieme, tu teraz vysvetľujú, ako očkovanie spôsobuje autizmus.

kleopatra114
1. máj 2022

Mám auti dieťa , ockovanie ho nespôsobilo . Ja som to na svojom dieťati videla hneď po pol roku zivota , že niečo nie je v poriadku .

heln
1. máj 2022

@diamond007 vies, napises inym ludom ze maju studovat, ale ty tiez iny pohlad vidiet nechces, napisala si, ze za poslednych 30 rokov stupol pocet autizmu statisticky, ale neberies do uvahy, ze sa zlepsila diagnostika a v minulosti sa to bralo ako mentalna retardacia a deti davali rovno do ustavov, kde sa uz s nimi velmi nepracovalo, druha vec je ze sa za tych 30 rokov aj zlepsila schopnost prezitia pri predcasnych porodoch a statisticky su urcite vyznamne cisla kolko deti je bez problemov a kolko deti ma nejake nasledky z predcasneho porodu.

heln
1. máj 2022

@cubo2 no lebo uz sme zomreli a za nas su dvojnici a zem je plocha.

akbara77
1. máj 2022

@diamond007 tisíckrát už bolo potvrdené, že očkovanie a autizmus je hoax

pininka1
1. máj 2022

@heln presne tak. Aj moja babka ktora ma 91 rokov vravi ze aj predtym boli take deti, len sa to vsetko hadzalo pod mentalnu retardaciu, kde sa niekedy takto diagnoatikovalo, ako teraz a bolo tolko deleni roznych chorob.

akbara77
1. máj 2022

@diamond007 prestať šíriť sprostosti. Každý rodič, ktorý má také dieťa hľadá "vinnika" .